V najnovšej upútavke „Commander“ Disney filmu Mulan nechýba ani herec Donnie Yen

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Herec Donnie Yen vo filme Mulan:

V najnovšej krátkej upútavke na nadchádzajúci film Mulan zo štúdia Disney nechýba ani Donnie Yen v pozícii vojenského generála. Okrem toho môžeme vidieť aj veľa kvalitnej hranej akcie, ktorú si môžete pozrieť nižšie v článku.

A ako môžeme vidieť, najnovšia Mulan sa bude od svojich predchodcov mierne líšiť. Tvorcovia totiž odstránili hudobný aspekt, a namiesto toho môžeme vidieť vojnový film.

Ako veľmi sa odlišuje film Mulan od pôvodnej kreslenej rozprávky?

Príbeh sa sústreďuje na postavu Mulan, ktorú hrá herečka Yifei Liu. Vidieť môžeme postavu čínskeho dievčaťa, ktoré sa maskuje za chlapca, aby si splnila povinnosť svojej rodiny voči cisárskemu vojsku. Rozhodla sa tak preto, aby jej otec nemusel ísť do vojny.

Príbeh nebude priamou adaptáciou pôvodnej kreslenej verzie a neuvidíme v ňom ani Mushu (drak). To však nič nemení na skutočnosti, že najnovšie zábery z filmu vyzerajú vzrušujúco a kvalitne.

Samozrejme, nie všetci fanúšikovia sú s výtvorom štúdia Disney spokojní. Nedostatok hudobných scén a absencia Mushu rozdelila fanúšikovskú základňu na dva tábory. V priebehu posledných rokov sme sa dočkali niekoľkých hraných filmov, ktoré boli adaptáciou pôvodnej rozprávky.

Donnee Yen Mulan
Zdroj: collider.com

Herecké obsadenie vo filme Mulan

Okrem herečky Yifei Liu sa vo filme ukáže hneď niekoľko známych tvárí. Medzi nimi sa môžeme tešiť na hercov ako sú Donnie YenJason Scott Lee alebo Yoson An. Film sa začal plánovať ešte v roku 2010, ale dlho sme o ňom nič nepočuli.

Režisérku projekt našiel až v roku 2017 a bude ňou Niki Caro. Hlavná herečka Liu bola obsadená až koncom roka 2017, kedy si tvorcovia konečne vybrali spomedzi 1000 herečiek. Zvyšok obsadenia sa pripojil v roku 2018.

Natáčanie sa začalo v auguste 2018, kedy sa celý výrobný tím presunul do Číny a na Nový Zéland. Premiéra je naplánovaná na 27. marca 2020. Film Mulan by mohol zaznamenať úspech, ale či bude tak veľký ako pri filmoch Aladin alebo Leví Kráľ, ktorým sa podarilo prekonať hranicu 1 miliardy dolárov, je zatiaľ otázne.

Dáte hranému filmu Mulan šancu, alebo ostanete pri pôvodnej verzii tejto rozprávky? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -