Disney oživí ďalšiu legendárnu animovanú klasiku, Mulan sa dočká vlastného filmu!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Dočkali sme sa. Animovaná klasika z roku 1998 sa dočká hraného filmu. Režisérka Niki Caro v rozhovore potvrdila, že nepôjde o žiaden muzikál akého sme sa dočkali minulý týždeň pri filme Kráska a Zviera. Má sa jednať o úplne inú adaptáciu Disney animovanej rozprávky, v ktorej nebudú chýbať bojové umenia a poriadna dávka nových dobrodružstiev.

Všetko by to malo vyvrcholiť v roku 2018, kedy sa Mulan po prvý krát ukáže v kinách. Ak je všetko pravdou, mala by to byť celkom slušná jazda. Doslovne. Potvrdila to aj samotná režisérka, ktorá sa na natáčanie veľmi teší. Taktiež nový projekt pomenovala ako detskú verziu filmu Kill Bill. O hereckom obsadení sa zatiaľ nevie nič, ale všetci by mali byť ázijského pôvodu, aby nedošlo k rasovým sporom.

mulan
Zdroj: thedailybeast.com

V krátkom rozhovore toho prezradila viac!

„Ešte som nezačala a preto neviem povedať viac detailov. Ale rozpočet, lokalita a príbeh ponúka obrovský priestor, aby sme ukázali fantastické ženské bojové umenia v Číne. Už sa nemôžem dočkať.“

Niki Caro nebude odpočívať len v režisérskom kresle. Pri natáčaní sa chce sama zapojiť do celého procesu a popri filme by sa rada aj ona naučila základy bojových umení.

„Mám malé dievčatko, 9 ročné. Spolu chceme začať trénovať zmiešané bojové umenia.“

mulan
Zdroj: hercampus.com

Keď sa prvý krát verejnosť dozvedela o filme Mulan, nebolo odhalené nič ohľadom muzikálu. Bude to Disney rozprávka typu Kráska a zviera? Alebo sa dočkáme prevedenia ako vo filme Kniha Džungle? Podľa režisérky sa vo filme nebude nachádzať ani jedna pieseň a k tejto téme sa vyjadrila veľmi stručne.

„Z toho, čo viem, žiadna pieseň nie je zatiaľ naplánovaná. A tento fakt vydesil aj moje deti.“

Ak ste rozprávkovú klasiku videli, určite si pamätáte na dve legendárne piesne – „Reflection“ a „I will make a man of you“. Či sa objavia vo filme známe ešte nie je, ale režisérka túto cestu vôbec nevyhľadáva. Chcela by sa skôr sústrediť na akciu a muzikál posunúť na druhotnú koľaj.

Ak sa vám táto novinka páčila, určite sa prichystajte na viac informácií, ktoré sa budú hrnúť stále viac a viac. Film Mulan sa už pomaly blíži do stavu natáčania a určite sa máme načo tešiť! 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -