Finálny trailer k hranému Disney filmu Mulan sľubuje menej hudby a viac akcie

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Štúdio Disney vydalo finálny trailer k nadchádzajúcej hranej adaptácii rozprávky Mulan. Ako prví ho mohli vidieť fanúšikovia Super Bowlu, ktorý v tom čase sledovalo milióny divákov po celom svete. A ako môžeme vidieť, najnovšia Mulan sa bude od svojich predchodcov mierne líšiť. Tvorcovia totiž odstránili hudobný aspekt, a namiesto toho môžeme vidieť vojnový film.

Krátku ukážku k filmu Mulan sme si mohli všimnúť ešte minulý týždeň, kedy sa nás štúdio Disney snažilo naladiť na príchod tohto veľkého dňa. Za veľkou mlákou je Super Bowl obrovským podujatím, kde sa okrem víťaza v americkom futbale vždy dočkáme aj poriadnej dávky trailerov k tým najviac očakávaným filmom alebo seriálom. To samozrejme platilo aj o najnovšej Disney rozprávke, ktorej trailer nájdete nižšie v článku.

Ako moc sa odlišuje finálny trailer k filmu Mulan od kreslenej rozprávky?

Príbeh sa sústreďuje na postavu Mulan, ktorú si zahrala herečka Yifei Liu. Vidieť môžeme postavu čínskeho dievčaťa, ktoré sa maskuje za chlapca, aby si splnila povinnosť svojej rodiny voči cisárskemu vojsku. Rozhodla sa tak z dôvodu, aby jej otec nemusel ísť do vojny. Príbeh nebude priamou adaptáciou pôvodnej kreslenej verzie a neuvidíme v ňom ani Mushu (drak). To však nič nemení na skutočnosti, že najnovšie zábery z filmu vyzerajú vzrušujúco a kvalitne.

Samozrejme, nie všetci fanúšikovia sú s výtvorom štúdia Disney spokojní. Nedostatok hudobných scén a absencia Mushu rozdelila fanúšikovskú základňu na dva tábory. V priebehu posledných rokov sme sa dočkali niekoľkých hraných filmov, ktoré boli adaptáciou pôvodnej rozprávky.

Väčšina z nich sa vždy držala predlohy, ale pri filme Mulan tvorcovia mierne odbočili od originálu. Nech už je pravda kdekoľvek, štúdio Disney v remakeoch pokračuje, pretože v plánoch štúdia sa momentálne vyskytuje Pinocchio, Peter PanMalá morská víla či Bambi.

Zdroj: hnentertainment.co

Herecké obsadenie vo filme Mulan

Okrem herečky Yifei Liu sa vo filme ukáže hneď niekoľko známych tvárí. Medzi nimi sa môžeme tešiť na hercov ako sú Donnie Yen, Jason Scott Lee alebo Yoson An. Film sa začal plánovať ešte v roku 2010, ale v tom čase všetko stíchlo.

Druhá veľká aktualizácia prišla v marci 2015 a režiséra projekt našiel až v roku 2017, a bude ňou režisérka Niki Caro. Hlavná herečka Liu bola obsadená až koncom roka 2017, kedy si tvorcovia konečne vybrali spomedzi 1000 herečiek. Zvyšok obsadenia sa pripojil v roku 2018.

Natáčanie sa začalo v auguste 2018, kedy sa celý výrobný tím presunul do Číny a na Nový Zéland. Premiéra je naplánovaná na 27. marca 2020. Film Mulan by mohol zaznamenať úspech, ale či bude tak veľký ako pri filmoch Aladin alebo Leví Kráľ, ktorým sa podarilo prekonať hranicu 1 miliardy dolárov, je zatiaľ otázne. Posúdiť to môžete aj vy, pretože najnovší trailer nájdete vyššie v článku.

Dáte hranému filmu Mulan šancu alebo ostanete pri pôvodnej verzii tejto rozprávky? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -