25 rokov čakania končí. Ikonická Múmia dostane nový film

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Múmia môže dostať ďalšie pokračovanie

Slávna Múmia by konečne mohla dostať pokračovanie či ďalší diel v inej podobe. Diváci si ho žiadajú už jeden a pol dekády a v minulosti sme sa dočkali hneď niekoľkých správ o ich vzniku. K realizácii pokračovania ale napokon nikdy nedošlo. Teraz však nádej prináša Daniel Richtman, známy zdroj zákulisných informácií, ktorý sa v minulosti v prinášaní skorých noviniek opakovane nemýlil. Podľa neho už na film kývla ústredná dvojica, zaujímavé však je, že by malo ísť o prequel.

Snímka Múmia vznikla ešte v roku 1999 a podľa mnohých ide o jeden z najlepších dobrodružných filmov. Hlavné úlohy si v ňom zahrali Brendan Fraser a Rachel Weisz, obaja sa vrátili aj pre pokračovanie z roku 2001 s názvom Múmia sa vracia.

Múmia sa vracia
Zdroj: TMDB

Diskutuje sa roky, teraz je ten správny čas

Vznikla aj tretia časť s podtitulom Hrob dračieho cisára, v ktorom si už však nezahrala Weisz. Výmena nastala aj na pozícií režiséra, tvorby sa neujal Stephen Sommers. Tento tvorca má ťažké srdce (ako aj značné množstvo divákov) aj na reboot z roku 2017, ktorý chcel sériu ubrať iným smerom s Tomom Cruisom v hlavnej roli. Film však napokon skončil finančným fiaskom a väčšina divákov si naň už vôbec nepamätá.

Priame pokračovanie série sa diskutovalo už nejaký čas. Avšak až v posledných rokoch začal o ňom aktívne hovoriť aj Fraser, ktorý zažíva svoj herecký návrat. Zažiaril v dráme Veľryba a divákom sa páčila aj jeho rola vo filme Vrahovia mesiaca kvetov. Práve teraz by bol správny čas na vrátenie sa k jeho slávnej sérií.

Pôjde o prequel?

Richtman hovorí, že štúdio Universal sa s plánmi pohlo už natoľko, že má vybraného aj scenáristu. Ním je podľa správy Wes Tooke, ktorého poznáme vďaka vojnovej snímke Bitka o Midway či dystopickému seriálu Colony.

Zaujímavé je, že Richtman hovorí, že má ísť o prequel, teda že sa má dej odohrávať pred filmom z roku 1999. Ten samotný bol remakom kultového filmu z roku 1932, v ktorom si zahral hlavnú úlohu Boris Karloff. Internetom sa tak začali šíriť informácie, že nový projekt by mohol istým spôsobom práve tieto dve spracovania spojiť. Uvidíme však aké bude konečné vyjadrenie štúdia.

Mal by podľa vás film Múmia dostať radšej pokračovanie alebo prequel? Ktoré z nich si myslíte, že by štúdio pripravovalo? Je teraz ten správny čas na nový kúsok zo série? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: Daniel Richtman; cbr.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -