Pokračovanie hororu Muž v temnote spoznalo svoju premiéru, nový dátum dostali aj Krotitelia duchov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nedávno sme vám priniesli vskutku neočakávanú správu o tom, že horor/triler Muž v temnote (Don’t Breathe) z roku 2016 dostane pokračovanie. A ešte šokujúcejším zistením bolo, že film už je kompletne nakrútený a dokončený. Zaujímavé na tom ale je, že sme vôbec nevedeli, že Muž v temnote 2 svoju produkciu vôbec započal.

Pár dní na to sa dozvedáme aj oficiálny dátum vydania. Štúdio Sony Pictures totiž opäť zasiahlo do svojho plánu premiér, ktorý zas a raz ovplyvnila celosvetová pandémia koronavírusu. Doplatila na to aj snímka Krotitelia duchov: Dedičstvo od produkčnej spoločnosti Columbia Pictures, ktorej dátum vydania bol preložený na neskôr už niekoľkýkrát.

horory na Netflixe
Zdroj: disgusting.com

Muž v temnote 2

Režisérom pokračovania je tentokrát Rodo Sayagues. Film Muž v temnote 2 sa bude odohrávať niekoľko rokov po udalostiach jednotky, kedy si slepý muž (Stephen Lang) užíva tichého života… až pokým ho nedobehnú jeho hriechy z minulosti. Už roky sa schováva na chate v izolácii spolu s dievčaťom, ktoré prijal za svoju a vychoval ju po tom, čo stratila rodičov počas požiaru domu. Ich tiché spolunažívanie však prekazí skupina únoscov, ktorá dievča unesie a slepý muž je prinútený opustiť bezpečie jeho domova pre jej záchranu.

Herec Stephen Lang zverejnil na svojom Twitteri príspevok o tom, že film bol úspešne dokončený počas pandemickej situácie. Touto cestou poďakoval Belehradu v Srbsku, kde sa natáčanie konalo. Zároveň nás ubezpečuje, že boli dodržané všetky bezpečnostné aj zdravotné opatrenia. Dátum vydania pokračovania padol na 13. august 2021.

Krotitelia duchov: Dedičstvo

Na ženskú verziu filmu Krotitelia duchov z roku 2016 by sme najradšej zabudli. Chuť nám príde napraviť snímka Krotitelia duchov: Dedičstvo, ktorá je priamym pokračovaním legendárnych prvých dvoch častí. Ako hovorí oficiálny popis:

„Vyše tridsať rokov od posledných Krotiteľov duchov prichádza ďalšie dobrodružstvo. Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov…“

Nové herecké obsadenie sa skladá z mien Carrie CoonFinn WolfhardMckenna Grace a Paul Rudd. Svoje úlohy z pôvodných filmov si zopakujú Bill MurrayDan AykroydErnie HudsonSigourney Weaver a Annie Potts. Réžiu má na starosti Jason Reitman, syn režiséra pôvodných dvoch častí. Tým je Ivan Reitman, zhodou náhod československo-kanadský režisér narodený v Komárne. Premiéra filmu bola pôvodne z tohtoročného leta presunutá na 5. marec 2021. Po ďalšom presune si odbije svoju premiéru až 11. júna 2021.

Na ktorý z dvojice vyššie spomenutých filmov sa tešíte viac? Vaše názory nám nezabudnite zanechať v komentároch.

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -