Nevydaj ani hlásku! Slepý Stephen Lang je späť v prvej ukážke na pokračovanie hororu Muž v temnote

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

V roku 2016 nám režisér Fede Álvarez (Evil Dead, Dievča v pavúčej sieti) priniesol nečakane kvalitný a úspešný hororový triler Muž v temnote. V hlavnej úlohe herec Stephen Lang (Avatar) ako slepý veterán Norman Nordstrom, ktorého dom by ste veru vykrádať nechceli. Slepý muž sa bohužiaľ nikdy nedočká zaslúženého dôchodku, pretože v pokračovaní bude čeliť ďalšej partii kriminálnikov.

Produkcia filmu Muž v temnote 2 prebehla úplne v tajnosti, ešte počas pandémie. Nakrúcanie prebiehalo v Belehrade v Srbsku. Producent Sam Raimi však tentokrát do režisérskeho kresla vybral novú tvár. Bude ním Rodo Sayagues, pre ktorého pôjde zároveň o režijný debut celovečerného filmu. Scenár napísal v spolupráci s režisérom prvej časti, Fedem Álvarezom.

Prvý trailer na film Muž v temnote 2:

Štúdio Sony Pictures vydalo prvý trailer, ktorý opäť kombinuje prvky akčného trileru a mrazivého hororu. Zachovaný ostal aj fungujúci koncept z prvej časti. Slepec Norman bude vo svojom dome opäť odchytávať votrelcov jedného za druhým, a jeho najväčšou výhodou bude tma. Môžeme sa tak tešiť na ďalšie brutálne scény, ktoré sme v prvom filme milovali. Avšak tentokrát toho bude v stávke omnoho viac.

Pokračovanie sa odohráva o niekoľko rokov neskôr od udalostí Muža v temnote (2016). Slepec sa odsťahoval do nového domu, v ktorom žije spolu s novou dcérskou figúrou (Madelyn Grace). Stará sa o ňu a trénuje ju ako vlastnú, až dokým ho nedoženie jeho vlastná minulosť. Takže Normanovi už tentoraz nestačí ochraňovať iba seba samého, ale aj mladé dievča, ktoré je terčom kriminálnikov. Oficiálna synopsa znie nasledovne:

„Pokračovanie úspešného hororu sa odohráva niekoľko rokov od násilného vniknutia do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v tichom ústraní, kým ho nedostihnú vlastné hriechy z minulosti.“

Premiéra hororového trileru Muž v temnote 2 v slovenských kinách je naplánovaná na 19. augusta 2021.

Tiež sa vám páčila prvá časť a tešíte sa na pokračovanie? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -