Muzikál In The Heights predstavuje rovno dva nové trailery. Príbeh latino komunity vás zaručene roztancuje

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Rok 2020 sa mal niesť v znamení hudby. Muzikál In The Heights mal pôvodne premiéru naplánovanú tesne pred začiatkom leta, v júli nám bol predstavený mega úspešný Hamilton a počas Vianoc sme sa mali vrátiť do 50-tych rokov v Spielbergovej klasike West Side Story. Zo všetkých spomínaných filmov si svoju premiéru užil len jeden a nešťastná pandémia odsunula všetko ostatné bokom.

Nešťastné začiatky prinesú úspešný koniec

Muzikál vyšiel z pera Lin-Manuel Mirandu, ktorý sa dlhé roky snažil príbeh dostať z Broadwaya na filmové plátno. Adaptácia bola však mnohokrát zrušená kvôli častým prekážkam, ako napríklad sexuálny škandál Harveyho Weinsteina, ktorého spoločnosť pôvodne získala účasť na produkcii. V roku 2016 sa konečne našiel vhodný adept do režisérskej stoličky a Miranda si nakoniec potriasol rukou s úspešným režisérom Jon M. Chu, ktorý je známy vďaka svojej komédii Šialene bohatí Aziati.

Jon M. Chu Miranda muzikál In The Heights
Zdroj: variety.com

Čakať sme síce museli o čosi dlhšie, ale vydanie In The Heights sa už nezadržateľne blíži. Nový dátum premiéry bol stanovený na 18. júna a spoločnosť Warner Bros. nás minulú noc potešila novými ukážkami. Bežne očakávame od filmu jeden epický trailer, ale tentokrát sa nám dostalo až dvojitej pocty.

Moderná hudba spojená s tradičným tancom

Každý trailer nám detailnejšie predstaví hlavných hrdinov a ich situáciu, v ktorej sa nachádzajú. Ukážky so sebou prinášajú prostredie plné energie, čo vás prinúti stratiť sa v chytľavom rytme a tónine hudobných čísiel. Hudobná snímka sa tak rozhodne oneskorenou premiérou nedala zastrašiť a už teraz predpovedá obrovský úspech.

In The Heights muzikál
Zdroj: collider.com

Samotný dej sa točí okolo skupiny mladých ľudí v newyorskej latinskoamerickej štvrti Washington Heights. Tí bojujú nie len za svoje územie, ale aj za svoj nevypočutý hlas, myšlienky a víziu pre lepšiu budúcnosť. Príbeh by sa dal označiť ako Mirandov milostný list latino komunite, v ktorom rozpráva o ich snoch, túžbach a životných prekážkach. Muzikál obsahuje mix hip-hopu, salsy a soulovej hudby, čo nám dôsledne dokazujú aj najnovšie ukážky. Prichystajte si tak svoje najlepšie tanečné topánky, pretože filmový soundtrack vás ešte dlho nenechá v pokoji spávať.

Čo vravíte na najnovšie ukážky? Bude muzikál In The Heights rovnako úspešný ako jeho divadelný predchodca? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -