FilmyOdporúčame

Čo nám Mysterio prezradil vo filme Spider-Man: Ďaleko od domova o paralelných svetoch?

Tento článok obsahuje SPOILERY z filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Pokiaľ ste ho teda ešte nevideli, vráťte sa k nemu neskôr.

Celá marketingová stratégia filmu Spider-Man: Ďaleko od domova bola založená na slovách od Quentina Becka a.k.a. Mysteria. Ten v ukážkach tvrdí, že pochádza zo Zeme-833, zatiaľ čo sa celý Marvel Cinematic Universe odohráva v dimenzii 616. Zároveň bolo povedané, že jedno z lusknutí otvorilo trhlinu do paralelných svetov.

Cez ňu mali prejsť aj Elementáli, proti ktorým musia Mysterio a Spider-Man bojovať. Samozrejme, Peter Parker, Nick Fury, Maria Hill a celý zbytok S.H.I.E.L.D.u uverili, že multiverzum naozaj existuje. A teraz sa teda ponorme do tej SPOILEROVEJ časti, takže ďalej čítajte iba na vlastnú zodpovednosť.

spider-man

Zdroj: digitalspy.com

Mysterio je obyčajný klamár

V samotnom filme dokonca úplne vynechali tú časť, kedy Nick Fury hovorí, že trhlinu do paralelných svetov otvorilo lusknutie. To samozrejme nie je tým najväčším prekvapením, keďže všetky rozprávky od Mysteria boli iba ilúzie a klamstvá. Mysterio nepochádza z inej reality a Elementáli taktiež neprešli cez žiadnu trhlinu.

Ide o zlú správu pre všetkých teoretikov (vrátane nás), ktorí písali, že predstavenie multiverza otvorí filmovému svetu dvere ku všetkým možnostiam. Prostredníctvom paralelných svetov mohli do MCU prísť napríklad mutanti, no pravdepodobne ich chcú predstaviť úplne iným spôsobom. Jedna vec je však na tomto klamstve veľmi zaujímavá…

Ako sme zistili v potitulkovej scéne, Nick Fury a Maria Hill boli po celý čas Talos a jeho manželka. To znamená, že historku o paralelných svetoch, trhline a multiverze Mysteriovi zožrali oni dvaja. Možno sa im to zdalo úplne normálne a ani sa nad tým nepozastavili? Je teda možné, že sa rasa Skrull už s niečim podobným stretla?

Far From Home

Zdroj: ungeek.ph

Predsa len, skôr či neskôr aj tak v MCU odhalia paralelné svety. Poďme sa však vrátiť k samotnému klamstvu a pozrime sa na to, ako moc bolo prepracované. Ako sme spomenuli vyššie, Mysterio tvrdí, že je zo Zeme-833 a že Peter je zo Zeme-616. Oba tieto svety majú v Marvel Universe už dlhú budúcnosť. Mysterio sa však mýli o oboch z nich.

Ako fungujú paralelné svety?

Zem-833 (Earth-833) je totižto ustanovená paralelná Zem, ktorá však nemá pre Ďaleko od domova žiaden väčší význam. O tejto dimenzii toho síce veľa nevieme, no je domovom napríklad postavy Spider-UK.

Do tejto dimenzie taktiež patrí aj hrdina menom Captain Britain. Pravdepodobne tak ide o jednu veľkú referenciu zo strany tvorcov filmu na samotný koniec, ktorý sa odohrával v Londýne. Inak to nemá žiadnu väčšiu spojitosť so zápletkou a príbehom filmu.

Potom bola spomenutá Zem-616 (Earth-616), ktorá je oveľa, oveľa dôležitejšia. Ide predsa o tú najhlavnejšiu Marvel Comics dimenziu, v ktorej sa odohrávajú všetky príbehy. Poznáme z nej regulárnu verziu Spider-Mana, Avengerov, X-Menov a všetkých ostatných. Mysterio tvrdí, že Peter je práve z tejto dimenzie.

Spider-UK z dimenzie Earth-833

Zdroj: screenrant.com

To by síce dávalo zmysel, no je to veľmi ďaleko od pravdy. Zem-616 je totiž hlavným komiksovým univerzom, v ktorom sa odohrávajú všetky príbehy. Spider-Man: Ďaleko od domova, Avengers: Endgame a všetky ostatné MCU filmy majú svoj vlastný paralelný svet, ktorý má označenie Zem-199999 (Earth-199999).

To znamená, že ešte Mysteriove klamstvá klamú sami seba. Myslíte, že MCU v blízkej budúcnosti naozaj predstaví multiverzum a paralelné svety?

Zdroj: polygon.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár