Čo nám Mysterio odhaľuje o tajomnej budúcnosti Marvelu a pokračovaní Spider-Mana?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dámy a páni, koniec prichádza. Film Avengers: Endgame už o štvrť roka ukončí dlhoročnú púť našich obľúbených superhrdinov. Ako však bude táto sága pokračovať po ich finálnej bitke s Thanosom? To nám približuje Spider-Man: Návrat domov, najbližší prírastok do MCU po štvrtej kapitole Avengers. Čo všetko zatiaľ vieme o očakávanom pokračovaní a začiatku novej éry Marvelu? Kto je mysteriózny záporák tohto filmu a ako zapadne do skladačky, ktorou sa toto univerzum stalo?

Trailer na Spider-Man: Ďaleko od domova
Zdroj: hdqwalls.com, pinterest.com

Mysterio v Spider-Man: Ďaleko od domova

Film Spider-Man: Ďaleko od domova sme vám už zopárkrát priblížili. Taktiež sme vám stihli odhaliť nevydaný trailer, v ktorom sme sa celkom dosť dozvedeli. No aj keď ponúkol veľa odpovedí, vyvolal rovnaké množstvo otázok, z ktorých sa väčšina týka novej postavy menom Mysterio. Kto to je? Podľa oficiálnych prehlásení by mal Spider-Manovi pomáhať s bojom proti mocným monštrám. Z komiksov však vieme, že tak jednoduché to nie je. Toto nám o Mysteriovi prezrádza Jake Gyllenhaal, jeho herecký predstaviteľ:

Pre tento svet existujú hrozby, ‘the Elementals’, elementárne stvorenia. Práve Mysterio je niekto, kto ich pozná, a chce zaistiť, aby pred nimi bol svet v bezpečí. Nick Fury ho poprosí o pomoc, keďže on jediný im rozumie. Potom sa spojí so Spider-Manom, a nanešťastie ho donúti stať sa viac ako len priateľským Spider-Manom.

Mysterio v Spider-Man: Ďaleko od domova
Zdroj: geektyrant.com

Herec Jacob Batalon (Ned – najlepší kamarát Petera Parkera) nám prezradil niečo viac. Na Brazílskom Comic-Cone (CCXP) povedal, že Spider-Man nebude stále hlavným zámerom príbehu, ale lepšie povedané, doňho bude vtiahnutý. „Mysterio je v tomto filme dobrákom, spája sa so Spider-Manom, aby dokázali vyhrať, poraziť tie elementárne monštrá.“

Asi vám nemusím vravieť, že takto jednoduché to nebude. Samozrejme, Marvel vedome reguluje, kedy a čo môžu herci o pripravovanom projekte prezrádzať. Ja by som skôr stavil na možnosť, že Mysterio sa bude len tváriť ako dobrák, ktorý pomáha Nickovi Furymu a Spider-Manovi, no v skutočnosti chce ovládnuť ohromnú moc týchto vesmírnych stvorení. Stane sa základom pre „nového Thanosa“ nasledujúcej kapitoly MCU?

Mysterio v Spider-Man: Ďaleko od domova
Zdroj: twitter.com

Spoznajte Mysteria

Mysterio má jeden z najviac ikonických kostýmov celého Marvelu. Ako vidíte na fotke vyššie, vďaka časopisu Empire Magazine máme celkom dobrú predstavu o tom, ako bude Jake Gyllenhaal vo svojej úlohe vyzerať. Žiaľ, ešte ani raz sme ho nevideli so svojou jedinečnou guľatou helmou, no už nám bolo potvrdené, že vo filme si ju nasadí. Obzvlášť komiksoví fanúšikovia sa tak môžu tešiť na jedného z najvernejších a najviac veľkolepých antagonistov Marvelu.

Aby sme si lepšie predstavili túto tajomnú postavu, prišiel nám na pomoc používateľ Twitteru @ShavedSheev_, ktorý Mysteriovi dokreslil jeho helmu. Musím povedať, že už sa neviem dočkať na jeho finálnu podobu vo filme! Mysterio však nie je jediný, kto vás v budúcich počinoch Marvelu zaujme svojim vzhľadom. Pokiaľ chcete vidieť Hawkeyea v novom kostýme Ronina, neváhajte a klikajte na tento odkaz!

Mysterio v Spider-Man: Ďaleko od domova
Zdroj: twitter.com

Čo vravíte na Mysteria ako dôležitú postavu, ktorá po Avengers: Endgame načne novú kapitolu Marvelu? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: hypebeast.com, screenrant.com, collider.com, twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -