Ostáva posledná podmienka. Rozhodujú o pokračovaní ikonického sci-fi s Tomom Cruisom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Správny čas na film Na hrane zajtrajška 2?

Tom Cruise si ako major William Cage zmeral svoje sily s mimozemskou presilou už pred desiatimi rokmi. Fanúšikovia sa však nikdy neprestali pýtať, či vznikne pokračovanie a či dostanú film Na hrane zajtrajška 2. Teraz prináša novú nádej samotný režisér Doug Liman, ktorý v rozhovore s Empire prezradil, že je podľa neho správny čas na pokračovanie. Je tu len jedna prekážka.

Prvý film sme videli ešte v roku 2014 a sci-fi vzniklo na základe grafickej novely od Hiroshi Sakarazaku. Zaviedol nás do blízkej budúcnosti, v ktorej ľudstvo prehráva svoj boj proti mimozemskej invázii. Na scénu prichádza aj dôstojník Cage, ktorý je na náročnej misii zabitý. Následne sa však znovu prebúdza na začiatku dňa a uvedomuje si, že sa ocitol v časovej slučke.

film na hrane zajtrajška tom cruise emily blunt
Zdroj: TMDB

Nevracajú sa k nemu len fanúšikovia

Fanúšikovia si film zamilovali a opakovane sa k nemu vracajú. Prekvapivo ale nie sú jedinými. Jeho režisér v aktuálnom rozhovore povedal, že si ho nedávno opätovne pozrel spolu s hlavnou hviezdou. Vyjadril sa:

„Tom a ja sme si ten film pozreli dva mesiace dozadu, lebo som ho nevidel už 10 rokov. A bol som taký, že, wow, to je fakt dobrý film.“

Čo znamenalo trojročné ticho?

Následne samozrejme musela prísť otázka, či už boli ukončené plánovania druhej časti. Na to Liman povedal jasné nie a pridal, že o filme stále hovoria. Milujú ten svet a radi by spravili ďalšiu časť. Chce jednoducho pracovať na veciach, ku ktorým sa ľudia radi vracajú (ako povedal sám, aj po 50 rokoch).

Otázka bola určite na mieste, pretože o plánoch na dvojku pravidelne počúvame už od roku 2016. Reálnejšie kontúry však nabral v roku 2019, kedy prišlo aj oficiálne vyhlásenie od štúdia Warner Bros. V auguste 2020 prezradila Emily Blunt, ktorá si vo filme zahrala druhú hlavnú postavu, Ritu, že čítala scenár a je fakt dobrý. Odvtedy však ostalo okolo filmu Na hrane zajtrajška 2 ticho.

na hrane zajtrajška tom cruise emily blunt
Zdroj: TMDB

Trojica by teraz mohla prekonať zásadný problém

Vody rozvírila až v decembri 2023 opäť Blunt, ktorá v podcaste Awards Wining Circuit povedala, že sa s Limanom stále baví o pokračovaní. Potvrdila, že o tom hovorila aj s Tomom a on je rozhodne všetkými desiatimi za. Dokonca sama povedala, že 10 rokov od vzniku jednotky považuje za ideálny čas na pokračovanie.

Prekážkou boli nabité rozvhry všetkých zúčastnených. Cruise však niekoľko mesiacov dozadu podpísal novú dohodu s Warnermi o vývoji ich filmov a aj samotný režisér dokončil réžiu svojho aktuálneho filmu. Ním je krimi komédia The Instigators s Mattom Damonom a Casey Affleckom, ktorá sa objaví na Apple TV v septembri. Je teda veľmi pravdepodobné, že by sa im podarili zladiť diáre pre dlho očakávané pokračovanie.

Patríte medzi fanúšikov, ktorí si želajú, aby vznikol film Na hrane zajtrajška 2? Myslíte si, že po nádejných vyjadreniach od režiséra aj hercov sa konečne na ňom začne pracovať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: variety.com; empireonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -