Na mobily mieri ikonická hra z PC a konzol s parádnou grafikou. Overte si, či ju spustíte

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už je k dispozícii na predobjednávku

Prvotriedne herné hity už nebudú len doménou počítačov či konzol, Apple rozbehol veľmi lákavý trend. Najnovší titul Assassin’s Creed Mirage bude taktiež k dispozícii na stiahnutie pre iPhony aj iPady.

Súčasť veľkého plánu Apple

Hneď v úvode však treba spomenúť, že hra bude kompatibilná len s najnovšími iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Čo sa týka podpory iPadov, tu Apple zvolil stratégiu podpory všetkých modelov s M1 čipmi a novšími. Oficiálna kompatibilita s MacBookmi s Apple procesormi zatiaľ nebola ohlásená.

mirage ipad ios
Zdroj: Rewind.sk

Mirage bol prvýkrát uvedený na konzoly a PC v októbri 2023, pričom veľkú propagáciu zažila hra aj počas predstavenia iPhonov 15. Práve vtedy sa Apple vyjadril, že do herného biznisu vstupuje so všetkou energiou a vybrané veľké trojáčkové tituly začne vydávať aj na iPhony a iPady.

Resident Evil Village, Resident Evil 4 Remake a Death Stranding Director’s Cut boli prvými hrami, ktoré si viete zahrať na mobiloch. Na prelome októbra a novembra pribudli práve dve z Resident Evil hier, ktoré neskôr nasledoval Death Stranding.

6. júna do zoznamu oficiálne pribudne aj Mirage. Hra je teraz k dispozícii na „predobjednávku“ v App Store. Nakoľko ide vždy o port z konzolovej hry, odporúča výrobca použitie ovládaču. Operačný systém iOS, aj ten vo verzii pre iPady, plne podporuje ovládače od Microsoftu, Sony a dokonca aj od výrobcov tretích strán. Hranie myšou a klávesnicou ale podporované nie je.

Čo hovoríte na to, že hra Assassin’s Creed Mirage prichádza aj na iPhone a Mac? Páči sa vám rozširujúca sa herná knižnica Applu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -