Sen sa skončil! Na nové Star Wars filmy si odteraz počkáme omnoho dlhšie!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Na nové Star Wars filmy si odteraz počkáme omnoho dlhšie!

Pamätáte si ešte časy, kedy sme sa modlili, aby sme dostali viac Star Wars filmov? Najmä po tom, čo sme sa museli uspokojiť s filmami z prequel série? Nuž, Disney nám toto želanie v roku 2015 splnilo a siedma epizóda Skywalkerovej série sa zaradila medzi najúspešnejšie filmy všetkých čias. Čo však možno niektorí netušili bolo to, že išlo len o štart úplne novej Star Wars éry, kde sme mali dostať každý rok jeden nový prídavok do série.

Pochopiteľne sme hneď tušili, že nepôjde len o epizódne filmy, ale aj o spin-offy. Po veľkom návrate do epizód sme teda o rok na to dostali prvý mimo-epizódny príbeh, Rogue One. Ďalší rok tu už bola ôsma epizóda a len o päť mesiacov neskôr sa tu objavil Solo. Išlo teda o nezvyčajnú situáciu, keďže v takom krátkom čase sme tu už mali štyri nové filmy. Mnohí s týmto spokojní zrovna neboli a odrazilo sa to aj na finančnom zisku posledného filmu, Solo. Sám Bob Iger, prezident štúdia Disney sa teda teraz za celú túto urýchlenú situáciu ospravedlňuje.

Bob Iger
Bob Iger; Zdroj: awfulannoucing.com

Prezident štúdia Disney ohľadom zlého načasovania Star Wars!

Urobil som časovú zmenu a keď sa tak na ňu s odstupom pozerám, myslím si, že som urobil chybu – za ktorú viním len seba – a to tým, že toho bolo moc veľa a moc rýchlo. Určite môžete čakať isté spomalenie, no to neznamená, že prestaneme tieto filmy vyrábať. J.J. Abrams je momentálne veľmi zaneprázdnený prácou na Epizóde IX. Máme tu kreatívnu výpomoc v podobe Davida Benioffa a D.B. Weissa (tvorcovia seriálu Game of Thrones), ktorí momentálne vytvárajú úplne nové ságy, o ktorých sme zatiaľ nič neprezradili. Momentálne sme v bode, kedy musíme urobiť rozhodnutie ohľadom toho, čo má prísť ako ďalšie po J.J.-ovej epizóde. Určite si ale myslím, že budeme trošku viac opatrnejší pri množstve a čase. Tu sa to zastaví.

– Bob Iger

Z hlúpeho urýchlenia sa teda z filmu Solo: A Star Wars Story stal takmer prepadák. Síce je 400 miliónov z celosvetových tržieb suma, za ktorú by iné štúdiá vraždili, predchádzajúce tri Star Wars filmy prešli miliardovú hranicu a v prípade epizódy VII aj tú dvojmiliardovú. Za stratený záujem o najnovšie Star Wars filmy však môže aj odstup epizód, ktorý bol len dvojročný a vyplnený jedným (zbytočným) spin-offom.

Pri pôvodnej a aj prequel trilógii sme totižto na novú časť museli čakať až tri roky. Iger nám teda konečne sľubuje zmenu a síce asi každý chce ešte v živote vidieť veľa nových Star Wars filmov, budeme si na ne musieť počkať ako sa patrí. Predsa len z toho nikto nechce mať druhý Marvelovský vesmír s troma filmami ročne. V čom by to potom bolo špeciálne a magické ako doteraz?

Vystrelí Han prvý? Scenárista filmu Solo prezradil, či v novom filme opravil Lucasovu chybu!
Zo Sola bol finančný prepadák vďaka zlému načasovaniu; Zdroj: hdqwalls.com

Čo hovoríte na Disneyho rozhodnutie spomaliť chod nových Star Wars filmov? Tiež ste mali pocit, že sme za posledné roky dostali až príliš Star Wars filmov? Boli by ste radšej, keby sme nedostali vôbec žiadne spin-off príbehy ako Rogue One a Solo? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -