Prečo nakoniec na tohtoročných Oscaroch nebude kategória populárny film?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Prečo nakoniec na tohtoročných Oscaroch nebude kategória populárny film?

Najprv ohľadom toho urobili veľké haló a teraz sa boja. Každý z nás mal asi zmiešané pocity ohľadom novej kategórie „Najlepší populárny film“. Ide síce o skvelý nápad ako prilákať ľudí k televíznym obrazovkám, avšak niečo takéto jednoducho na prestížnu ceremóniu nepatrí. Podobne sa k tomu vyjadrili aj ľudia na sociálnych sieťach, ktorí boli urazení, že uprednostnili niečo takéto pred ďalšími normálnymi kategóriami.

Žeby sa ich teda akademici zľakli? Určite to je možné, no ich dôvod na odklad tejto kategórie je vraj úplne iný. Podľa všetkého bola hlúposť zverejniť túto kategóriu deväť mesiacov pred ceremóniou. Netušíme teda ako toto môže byť problém, no očividne si nejaké filmy zabudli urobiť svoje kampane. Nasledujúca ceremónia bude teda poslednou bez tejto novej kategórie.

Zdroj: thehollywoodreporter.com

Všetky ostatné ohlásené zmeny však naďalej platia. Akadémia chce sprístupniť vysielanie celému svetu a taktiež sa chce zmestiť do trojhodinového času. Zvolia teda podobný prístup ako BAFTY, ktoré sa vždy začnú vysielať o hodinu neskôr, aby mohli divákom nezaujímavé kategórie prestrihať a pustiť v záverečných 10 minútach.

Úprimne s týmto tiež nie som moc nadšený, keďže ide o menšiu neúctu voči ostatným filmárom. Každopádne, sme naozaj zvedaví ako to dopadne. Predsa len tomu treba dať šancu a až potom sa rozhodnúť. Hlavne nech pôjde o stále prestížnu ceremóniu, čo bude vo svete filmografie stále niečo znamenať a nebude to len rýchle rozdávanie sošiek pre hocijaké akčné filmy, ktoré najviac v danom roku zarobia.

Čo hovoríte na nové rozhodnutie akadémie? Ste radi, že sa pridala táto nová kategória? Ako to bude podľa vás teraz na Oscaroch fungovať? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -