Hráčom popadali sánky. Na Slovensko dorazila prenosná herná konzola s brutálnym výkonom

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Lenovo predstavuje prenosnú hernú konzolu, VR okuliare a notebook Legion 9i

Globálny trh s hernými počítačmi by mal do roku 2030 dosiahnuť hodnotu až 125,5 miliárd dolárov. A keďže až 90 % gamerov vlastní gamerské PC, nie je prekvapením, že najsilnejším trendom pre výrobcov zariadení je mobilita týchto hráčov. Tí preferujú také, ktoré si môžu so sebou zobrať napríklad do práce. Taktiež ako vyplýva z prieskumu Lenovo, najdôležitejšími vlastnosťami zariadení sú tak pre nich pamäť, grafika a rýchlosť procesora.

Spoločnosť prináša na Slovensko trojicu takýchto noviniek: novú vlajkovú loď Lenovo Legion 9i, prvú prenosnú hernú konzolu od Lenovo – Legion Go a herné okuliare Lenovo Legion.

Kvapalinovo chladený notebook

Integrovaný kvapalinový chladiaci systém Coldfront umožňuje notebooku Lenovo Legion 9i vydať maximálnych 230W TDP pri hmotnosti 2,56 kg. Vďaka spojeniu AI vyladeného systému vzduchového chladenia s tromi ventilátormi dokáže notebook uchladiť aj maximálnu záťaž.

„Na prispôsobenie sa vyššej hmotnosti vlastného systému chladenia kvapalinou museli inžinieri spoločnosti Lenovo navrhnúť inovatívny nový vrchný kryt vyrobený z plátov „forged carbon“, ktorý nielen šetrí hmotnosť, ale vďaka nemu má každé zariadenie svoj vlastný unikátny vzor,“ prezrádza informácie zo zákulisia Jozef Krílek, obchodný zástupca značky Lenovo pre spotrebiteľský segment.

Prenosná herná konzola

Ďalšia novinka, herná konzola Lenovo Legion Go, je rozšírením ekosystému Legion, ktorý doposiaľ zahŕňal herné zariadenia, monitory, príslušenstvo, softvér a služby. Legion Go je vôbec prvé vreckové herné zariadenie od Lenovo, ktoré hráčom poskytuje slobodu hrať hry kdekoľvek chcú.

lenovo legion go
Zdroj: Lenovo

Lenovo Legion Go prináša herný výkon so systémom Windows do vreckového mobilného zariadenia. Poháňa ho procesor AMD Ryzen radu Z1 Extreme a disponuje 8,8-palcovým displejom. Ovládače sú vybavené joystickmi a sú odnímateľné, aby umožnili flexibilitu herných štýlov a zároveň umožnili režim FPS.

Herné okuliare

Prichádzajú taktiež nové herné okuliare Lenovo Legion. Herné okuliare Lenovo Legion sú pokročilým nositeľným virtuálnym monitorom s technológiou zobrazenia micro-OLED, ktorý poskytuje vysoký farebný a kontrastný rozsah rozlíšenia FHD pre každé oko s obnovovacou frekvenciou 60 Hz a emuluje tak zážitok a funkčnosť veľkej obrazovky. Tá sa zobrazuje za sklami, ktoré môže vidieť iba používateľ.

legion okuliare
Zdroj: Lenovo

Tri veľké novinky vo svete gamingu

Novinky od Lenova podľa influencera Mateja „Selassieho“ Slažanského potvrdzujú, že značka rozumie hráčom. V gamingu pritom nehľadajú len zábavu.

„Radi sa necháme do hry úplne vtiahnuť. Mnohí si myslia, že ide o únik z reality, no pre mňa je to kombinácia relaxu a rozvíjania kritických zručností 21. storočia, vrátane strategického myslenia, vytrvalosti pri zvládaní výziev a multitaskingu,“ hovorí ambasádor značky Legion na Slovensku Selassie.

Zároveň upozorňuje, že tak ako v živote, tak aj v hre je kľúčom disciplína, ktorá je zároveň aj ochranou pred nezodpovedným gamingom. „Mám tri jednoduché pravidlá: dodržiavať časový limit, ktorý si určím pre hru, mať jasno v prioritách, pričom gaming nie je na prvom mieste a nenahrádzať hraním skutočné stretnutia s kamarátmi a rodinou,“ dodáva na záver.

Ceny a dostupnosť noviniek

  • Lenovo Legion 9i s procesorom Intel bude k dispozícii od októbra 2023 s cenou začínajúcou od 4 199 eur.
  • Lenovo Legion Go bude dostupný od októbra 2023 od 799 eur.
  • Okuliare Lenovo Legion budú k dispozícii v decembri 2023 od 499 eur.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -