Režisér Neill Blomkamp si dal záležať a jeho posledná snímka Zygote zo série krátkych filmov vám nedá vydýchnuť!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Tak ako nám bolo povedané, tak sa aj stalo. Štúdio Oats vydalo nový a zároveň aj posledný krátky film zo série Volume One. Táto čerstvá novinka nesie názov Zygote a bez pochýb je tento projekt samotným odvarom kvalitného hororu. Neill Blomkamp zamiešal poriadne silné ingrediencie a s takouto dávkou kvality by sme sa naozaj mohli jedného dňa dočkať celovečerného filmu v jeho podaní.

Kruh sa uzavrel a k nám sa dostali tri krátke ukážky experimentov z nového filmového štúdia. Začalo tou mimozemskou inváziou v snímke Rakka a neskôr sme sa presunuli do nebezpečnej džungle vo Firebase. Oba tieto výtvory majú v sebe určite dávku umenia a Zygote výnimkou nie je. Ak ste si mysleli, že to bude pre slabých, ste na omyle. Ide o jednoznačných 22 minút strachu, ktorý sa vám vryje pod kožu.

Ak ste nás sledovali, určite viete, že sa dané videá dajú pozrieť na Youtube kanále Štúdia Oats, kde sa na vás už bude usmievať aj tento nový horor sprevádzajúci chladnou atmosférou.

Dej, ktorý si zamilujete!

Vo filme sa ukáže herecká hviezda Dakota Fanning ako Barklay, ktoré je zároveň aj nižšou triedou zamestnancov spoločnosti Cerberus minerals, firma, ktorá prevádzkuje ťažby v oblastiach arktického kruhu. Barklay a nevidiaci Quinn (Jose Pablo Cantillo) sú jediní ľudia, ktorí prežili zo sto člennej posádky. Ako „bonus“ im za chrbtom číha nočná mora, ktorá sa ich bude snažiť uloviť.

Arktické prostredie spojené s banskými chodbami nemôže znamenať nič iné ako strach a hrôzu. Cítiť to je na samotnej atmosfére celého krátkometrážneho filmu Zygote. V niektorých momentoch si budete pripadať ako v roku 1982 pri filme Vec od režiséra Johna Carpentera. V jednom z mnohých rozhovorov sa Neill Blomkamp vyjadril nasledovne:

„Nie je to vedomé, asi pravdepodobne len náhoda. Myslím, že sa to viac podobá na Vec ako na Votrelca. Celá táto myšlienka o replikách a nebiologických a synteticky vyrobených ľuďoch je pre mňa neuveriteľne zaujímavá. A Ridley Scott? On by sa s týmto určite nestotožnil, takže to nemôžeme porovnávať. Avšak svojím spôsobom to neprihliada ani k filmu Vec. Tu to na vás vyletí rýchlo, pričom Vec si skupinu izolovaných a bezmocných ľudí užíva veľmi pomaly.“

Na rozdiel od ostatných krátkych filmov to skutočne vyzerá, že práve Zygote nám ukazuje ten správny smer k celovečernému zážitku v našich kinách. Dakota Fanning ukázala svoj skrytý potenciál a vložila do celého projektu obrovský kus percepcie. Ako akčnej hrdinke jej to určite sedí a týmto smerom by sa v budúcnosti mohla určite vybrať. Kto vie, možno to bude jedného dňa práve režisér Blomkamp, kto jej otvorí dvere do jeho nových projektov.

Dakota Fanning ukázala svoj herecký talent a zaslúži si koláčik; zdroj: collider.com

Ak váhate, prestaňte s tým a vyhradte si na túto krátku snímku 22 minút. Zygote si to určite zaslúži a to pochopíte už po pár minutých. Video na vás čaká vyššie v článku a verím, že práve tento žáner nás všetkých chytí za ruku a dovedie nás po chodníku až do kín, kde si budeme tieto vizuálne zážitky vychutnať na striebornom plátne. Určite vás budeme informovať o ďalších novinkách filmového štúdia Oats, ktoré veľmi rýchlo napreduje napriek svojim konkurentom. Príjemný zážitok prajem.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -