Filmové petície: Fanúšikovia útočia späť! Ktoré sú tie najabsurdnejšie?

Nenechajte si ujsť

Nech nás sila fanúšikov sprevádza!

Vždy sme tu boli a vždy budeme. My, filmoví fanúšikovia. Každý z nás má svoje filmové predstavy a túžby, ktoré nám zlí producenti či režiséri občas na total zničia. A čo je viac ako nahnevané recenzie, hádzanie šípok do plagátov vinníkov a trollovanie po nete? Predsa filmové petície!

Zdroj: gyphy.com

Filmových petícií bolo vždy dosť. Len v minulosti nemali to, čo my – sociálne siete, cez ktoré sa petície množia a lajkujú ako nič. K tomu si stačí vygoogliť nejakú petičnú „www“ stránku a každý si môže vytvoriť tú svoju. Strelenú? Bezvýznamnú? Ukrivdenú? Poďme sa na niektoré pozrieť!

Solo: A Star Wars Story 2?

No dobre. Občas sú filmoví fanúšikovia poriadni kreténi. Keď prišiel trailer na spin-off zo sveta Star Wars, Solo, fanúšikovia dali svoj nesúhlas poriadne hlasno najavo. Agresívne trollovanie a šírenie správ, že hlavný herec nestojí za nič, vraj dokonca chodí na doučovanie z herectva.

Režisér nie je správna voľba, pretože nahradil milovanú dvojicu (Miller a Lord). Zlé hodnotenie len z princípu. A po príchode do kín sa film doslova odignoroval. Čo je škoda, lebo má svoje filmové čaro a koniec lákal na oveľa zaujímavejšie veci. A zrazu sa objaví petícia, aby sa nakrútila dvojka?

Zdroj: gyphy.com

Nezničte Star Wars tvorcami Games of Thrones!

Petíciu vytvoril Kelsey B. a píše v nej, že bol ako mnohí iní fanúšikovia Game Of Thrones, zdesený nad tým, ako bola napísaná posledná sezóna. Uponáhľane a nedbalo. A teraz je naozaj znepokojený, pretože ďalšiu trilógiu Star Wars budú tvoriť tí istí ľudia. A dodáva: „Star Wars je úspešné hlavne vďaka nám – fanúšikom. Preto by sme mali pozdvihnúť naše hlasy, aby ešte pred natáčaním zmenilo Disney svoje rozhodnutie.

V niečom majú pravdu. D. B. Weiss a David Benioff pokazili aj origin Wolverina a spravili niečo neuveriteľné – zavreli ústa „žoldnierovi s papuľou“, Deadpoolovi. Petíciu zatiaľ podpísalo 12 289 ľudí.

Zdroj: gyphy.com

Biely dom zamietol petíciu na vybudovanie „Hviezdy smrti“

Biely dom má petíciu „We the People“, v ktorej ak vyzbieraš 25 tisíc hlasov, tak sa ňou budú zaoberať. A čo chceli fanúšikovia Star Wars? No predsa vybudovanie Hviezdy smrti. Tá bola však zamietnutá poradcom pre vedu a technológiu, Paulom Shawcrossom. Odpísal fanúšikom, že vybudovanie takej hviezdy by stálo iba $850,000,000,000,000,000, a k tomu parlament nepodporuje ničenie iných planét.

Zdroj: reddit.com

Rick and Morty nikdy neopustí Netflix?

Britskí fanúšikovia tohto seriálu sa dozvedeli, že ho Netflix chce dať preč zo svojich serverov. Preto sa spísala petícia priamo na Britský parlament, aby sa spravil zákon, ktorý to nikdy neumožní. Žiaľ, parlament s tým nedokázal nič spraviť.

Zdroj: giphy.com

Spoiler ako trestný čin?

Tak toto by podpísal asi každý, kto je na sociálnych sieťach. Briti spísali petíciu, aby zámerné prezrádzanie TV alebo filmových spoilerov bolo trestné. Nie každý má predsa čas pozrieť seriál naraz, niekto ho musí pozerať týždeň čo týždeň a vyhnúť sa spoilerom je niekedy doslova smrť. Aj preto tvorcovia píšu verejné listy, aby fanúšikovia nič neprezradili. Myslíte si, že tento zákon prešiel?

Zdroj: gyphy.com

Zrušte Rotten Tomatoes a zrušte ľudí, ktorí chceli zrušiť Rotten Tomatoes?

No. Tu sa stretli dva tábory. Fanúšikovia Marvelu a DC si dávali navzájom zlé recenzie bez toho, aby film videli. Už len z princípu. To sa však nepáčilo ani jednej, ani druhej strane a nakoniec musel prísť samotný Rotten Tomatoes s vylepšeniami, aby sa nemohli fanúšikovia doslova klonovať a ničiť tak samotné hodnotenie filmov.

Zdroj: gyphy.com

Reálny Jurský svet?

Američania sú „týpci“. Po uvedení filmu Jurský svet chceli okamžite od vlády, aby sa vybudoval takýto park aj v Národnom parku. Kto by si predsa nechcel pozrieť živých dinosaurov? Fanúšikovia doplnili aj výstrahy z filmu, aby upozornili samotných majiteľov na možné nástrahy.

Vyjdite konečne s pravdou von!

Od Obamovej administratívy chceli pomocou petície aj pravdu o U.F.O. Či sme naozaj zo Zeme? Či sú medzi nami? Prečo ešte neriešime ich technológiu? Prečo nemáme svetový mier a podobne… Nielen, že sa fanúšikovia nič nedozvedeli, ale zabúdajú na jedno dôležitú vec. Mimozemšťania možno nebudú až tak láskaví a nápomocní, ako si to predstavujeme.

Zdroj: gyphy.com

Nechceme žiadneho Batmana!

Nikto nechcel komediálneho herca Michaela Keatona. Nechceli ani príliš sexy Val Kilmera. Dokonca ani hviezdu Georga Clooneyho. Ako vás mohlo napadnúť obsadiť hviezdičku Heatha Ledgera za Jokera? Ten, ktorý zabil Daredevila ako Batman (Ben Affleck)? Nikdy! Jeho preobsadenie sa pomocou petície dostalo skoro až do Bieleho domu. Momentálne to schytáva Robert Pattinson. A ten bude skvelý Temný rytier, stavíme sa?

Zdroj: gyphy.com

Petícií bolo, je a bude množstvo. Asi najviac ich je od fanúšikov Star Wars. Tí doslova vyrástli na filmoch a nedajú si na ne dopustiť. Ale máme tu aj petície, ktoré prešli a zmenili film k lepšiemu. Ako napríklad ježka Sonica.

Fanúšikovia si vydupali mnoho-mesačný odklad filmu a prerobenie postavy Sonica z príliš ľudskej, do svojej originálnej podoby . A ako bonus niekoho napadlo dať petíciu na zrušenie „www“ stránky venujúcej sa petíciam. Ach, ľudstvo…

Zdroj: gyphy.com

Aká by bola Vaša filmová petícia? Vaše nápady nám napíšte do komentárov!

Zdroj: thepetitionsite.com, washingtonpost.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -