TOP 10: Najdrahšie autá, aké sa kedy predali. Ich ceny sa pohybujú v miliónoch

Nenechajte si ujsť

Najdrahšie autá stoja milióny!

Niektoré ceny áut sa pohybujú v radoch miliónov. Za tieto peniaze by sme mohli kúpiť niekoľko nehnuteľností, a nie jedno auto. Jedná sa najmä o super-luxusné autá, alebo hyperšporty. Takisto nie najlacnejšia záležitosť sú veterány. Tie však samozrejme nájdeme už len na bazároch. Dnes sa pozrieme na tie najdrahšie autá, ktoré boli kupované ako nové.

10. Lamborghini Sian

Lamborghini Sian
Zdroj: supercars.net

Sian  je zlomovým automobilom značky Lamborghini. Jedná sa totižto o prvé hybridné auto, ktoré automobilka zaradila do predaja. Tak isto ide aj o automobil, ktorý má najviac koní. Tento superšport dosahuje rýchlosť až 350 km/h a poháňa ho niečo cez 800 koní. Vyrobených bude len 63 kusov. A cena? Tá je úchvatná. Stáť totižto bude 3 600 000 dolárov.

9. Bugatti Chiron Super Sport 300+

Bugatti Chiron Super Sport 300+
Zdroj: bugatti.com

Bugatti je automobilová spoločnosť, o ktorej v tomto článku budeme čítať viac krát. Tentokrát vďaka ich projektu Chiron Super Sport 300+. Čo označuje názov 300+? Ide o maximálnu rýchlosť, ktorú pri skúškach dokázali pokoriť. A to 300 míľ za hodinu – čo je niečo cez 480 km/h. Predávať sa bude len 30 kusov tohto auta a zakúpiť sa bude dať najskôr až v roku 2021. My si ho však dovoliť asi nebudeme môcť, keďže jeho cena je stanovená na 3 900 000 dolárov.

8. Lamborghini Veneno

Lamborghini Veneno
Zdroj: caranddriver.com

Lamborghini Veneno bolo predávané v 14 kusoch, formát Veneno postáva zo základu populárneho Aventadoru. Prekvapoval najmä svojim futuristickým výzorom a neskutočným výkonom. 6,5 litrový motor disponuje výkonom až 720 koní. Auto bolo predávané na prelome rokov 2014 a 2015. Jeho hondota sa pohybovala okolo 4 500 000 dolárov. Nebola jednotná a menila sa podľa konfigurácie každého kusu.

7. Koenigsegg CCXR Trevita

Koenigsegg CCXR Trevita
Zdroj: motor1.com

Koenigsegg je na Slovensku nie až tak známa automobilová spoločnosť, ktorá sa zaujíma o výrobu superšportov a hyperšportov. CCXR Trevita pridáva astronomicky na hodnote najmä posiatie diamantmi, ktoré sa nachádzajú na niektorých častiach hyperšportu. Tento Koenigsegg dosahuje v základe výkon až cez 1000 koní. Pod kapotou nájdeme 4,8l V8, ktorej k výkonu dopomáha twin turbo. Na predaj boli len 3 kusy a aj preto sa cena vytiahla až na 4 800 000 dolárov.

6. Pagani Huayra Imola

Pagani Huayra Imola
Zdroj: motorauthority.com

Pagani sa venuje taktiež najmä výrobe drahých luxusných športových áut, ktoré mnoho krát dosahujú cenu v miliónoch. Jedným z nich je aj limitovaná Imola, z ktorej bude len 5 kusov. Prvý krát bola oznámená v septembri 2019 a my stále čakáme na to, kedy bude vyrobená. Cenovku však už poznáme. Toto športové autíčko bude stáť 5 400 000 dolárov.

5. Bugatti Divo

najdrahšie autá
Zdroj: wikipedia.org

Druhé zo štyroch Bugatti v tomto zozname je Divo. Jedná sa v podstate o drahšiu verziu Chironu s niekoľkými úpravami, ktoré výrazne pomôžu výkonu na trati. Napríklad karbónový intercooler alebo ľahšie kolesá. To dopomohlo napríklad aj tomu, aby s rovnakým výkonom ako Chiron bol na okruhu o 8 sekúnd rýchlejší. Divo stojí až 5 800 000 dolárov.

4. Mercedes-Maybach Exelero

najdrahšie autá
Zdroj: motor1.com

Jedná sa o úplne iné auto, aké sme tu doteraz mali. Ide o luxusný model od Mercedesu, ktorý však, keď mu dáme plný plyn, vie aj poriadne zabrať. Postará sa o to až 690 koní. Exelero zaujme najme svojim výzorom, ktorý je unikátny. A to ako interiér, tak aj exteriér. Toto auto sa predávalo za 8 000 000 dolárov, avšak dnes má oveľa väčšiu hodnotu.

3. Bugatti Centodieci

najdrahšie autá
Zdroj: caranddriver.com

A je tu ďalšie Bugatti. Centodieci je veľmi limitované auto. Vyrobených bolo len 10 kusov, takže na slovenských cestách ho asi nestretneme. Na prvý pohľad zaujme najmä zaujímavými prednými svetlami. Avšak keď sa pozrieme na papier s cenou, tak nás svetlá zaujímať asi nebudú. Tá je totiž 9 000 000 dolárov.

2. Rolls-Royce Sweptail

najdrahšie autá; Rolls-Royce Sweptail
Zdroj: moneyinc.com; Rolls-Royce Sweptail

Sweptail je ďalší z tých viac luxusných a menej športových modelov. A že luxusu je tu mnoho. Na to sme však už u Rolls-Royce zvyknutí. Výroba tohto auta trvala neuveriteľné štyri roky. Čo sa týka ceny, tá nie je úplne známa, keďže sa nikdy nepotvrdila, no podľa neoficiálnych zdrojov sa mal tento unikát predať za približne 12 800 000 dolárov.

1. Bugatti La Voiture Noire

najdrahšie autá; Bugatti La Voiture Noire
Zdroj: pinterest.com; Bugatti La Voiture Noire

La Voitrue Noire je najdrahšie auto v histórií, ktoré nejaká automobilová spoločnosť predala. Taktiež pochádza z modelu Chiron. Táto lahôdka pre všetkých automobilových nadšencov skrýva pod kapotou neuveriteľných 1 479 koní. Dnes ho však už zrejme nekúpime, keďže bol vyrobený len jediný kus, ktorý už aj má svojho majiteľa. Ten ho kúpil za enormnú cenu, 18 700 000 dolárov.

Nesmieme však zabúdať na to, že najdrahšie autá z tohto zoznamu na cestách tak skoro ani neuvidíme. Ich majitelia ich totižto kupujú najmä ako investíciu, ktorú majú uschovanú v garáži a o niekoľko rokov ju predajú. Napíšte nám do komentárov, ktoré najdrahšie autá  z tohto zoznamu by ste ihneď zobrali.

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -