Najdrahšie fantasy Netflixu je späť. Kombinácia Harry Pottera a Hry o tróny vám vyrazí dych

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pokračovanie fantasy seriálu odhaľuje nové postavy

V roku 2022 priniesol Netflix adaptáciu známej a obľubovanej grafickej novely od Neila Gaimana. Aj napriek nákladnosti projektu ešte v ten rok potvrdili druhú sériu, ktorá ešte viac rozvinie príbehy hlavného hrdinu. Teraz prichádza prvá ukážka na seriál Sandman, v ktorej sa odhaľujú tri nové postavy. Sú nimi súrodenci Sna, ktorých sme doteraz vôbec nevideli – a tým sa v druhej sérii Nekonečná rodina stáva kompletnou.

Streamovacia služba priniesla, rovnako ako v predlohe, rozsiahly a pestrý svet plný bohatej mytológie. Pri sledovaní bolo každému divákovi jasné, že sa na ničom nešetrilo. Rozpočet tvoril závratných 160 miliónov, čím sa stal najdrahším fantasy Netflixu. Krok sa im však vyplatil a na vrchole hlásili 130 miliónov nastreamovaných hodín.

seriál Sandman
Zdroj: TMDB

Sen sa vráti s celou rodinou

Príbeh nasleduje Morphea, ktorého hrá Tom Sturridge. Je reálnym stelesnením Sna. Začiatkom 20. storočia prichádza na Zem, kde ho uväznia okultisti na viac ako 100 rokov. Jeho kráľovstvo sa medzitým začalo rozpadať a musel naprávať škody nielen v ňom, ale aj tie, ktoré sa odohrali v ľudskom svete.

Čeliť musel aj samotnému Luciferovi, ktorého fantasticky stvárnila Gwendoline Christie. Táto dôležitá postava aj s jej predstaviteľkou je samozrejme potvrdená pre druhú sériu.

Spolu s ňou sa vracajú Patton Oswalt ako múdry havran Matthew, Jenna Coleman ako Johanna Constantine, Stephen Fry ako ochranca Gilbert, či herci a herečky Vivienne Acheampong, Razane Jammal, Asim Chaudhry, Ferdinand Kingsley, Sanjeev Bhaskar a Vanesu Samunyai.

Pribúda Delírium, Osud aj Márnotratný

Vracajú sa samozrejme aj ďalší členovia Morpheovej rodiny, menovite Kirby, Mason Alexander Park a Donna Preston. Tento raz však uvidíme aj zvyšných členov zo Siedmich, ako odhalil Netflix v prvom videu.

Do seriálu sa pridáva Esme Creed Miles ako Delírium, Adrian Lester si zahrá Osud a Barry Sloane bude charakterom, ktorý je označovaný ako Márnotratný. Skúsení fanúšikovia vedia, že práve s ním sa neradno zahrávať. Je to totiž on, kto sa neskôr stáva biblickou Skazou.

sandman nové postavy herci
Zdroj: Netflix

Gaiman ho nechá čeliť aj Luciferovým légiám

Sandman síce pre druhú sériu predstavuje nové postavy, tvorcovia nám však neodhalili nič viac z deja. Stále sa môžeme chytať iba slov Gaimana, že sa tento raz dočkáme aj adaptácie zväzku Údolie hmiel. Práve tá korešponduje s koncom prvej série, kde pán pekiel povoláva svoje légie.

Tvorcom seriálu je nielen autor pôvodného diela, ale opäť aj Allan Heinberg a David S. Goyer. Všetkých 10 epizód druhej série nakrúti Jamie Childs, ktorý sa podieľal pri tej prvej iba na niekoľkých častiach. Kvôli minuloročným štrajkom sa produkcia mohla rozbehnúť iba nedávno, druhú sériu by sme tak mali čakať počas roka 2025.

Čo hovoríte na to, aké pridáva Sandman nové postavy pre druhú sériu? Očakávali ste doplnenie Snovej rodiny? Čakáte ešte intenzívnejšiu jazdu ako v prvej sérii? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: variety.com; Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -