Najdrahšie sci-fi Netflixu od tvorcov Avengerov zmizlo. Čo sa s ním stalo?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sci-fi Electric State chýba v zozname Netflix

Netflix ešte počas februára zverejnil zoznam svojich nadchádzajúcich filmov na rok 2024. Viaceré z nich sme už mohli vidieť, ako napríklad fantasy Damsel či sci-fi Atlas. Na ďalšie z nich sa ešte len tešíme, či už je to štvrtý Policajt z Beverly Hills alebo netradičné spojenie Cameron Diaz a Jamieho Foxxa v akčnej komédii Back in Action.

Fanúšikovia si však v posledných dňoch začali všímať jednu kuriozitu, na ktorú upozornil aj portál World of Reel. Zo zoznamu zmizol jeden film aj napriek jeho rozsahu. Ide o sci-fi Electic State, ktoré pripravujú bratia Russovci, tvorcovia Avengers filmov (napríklad Infinity War). Snímka je pritom nabitá veľkými hereckými menami a ešte väčší bol jej rozpočet.

Hviezda Stranger Things na ceste zničeným kontinentom

Vychádzajú z knižnej predlohy od Simona Stålenhaga z roku 2018. Ten predstavil alternatívnu realitu roku 1997, kde vo svete nastala technologická apokalypsa.

V centre diania je mladé dievča Michelle, ktoré si stvárňuje Millie Bobby Brown. Má robotického spoločníka Skipa, s ktorým sa vydáva naprieč spustnutým kontinentom s vlastnou misiou.

Robota jej totiž poslal jej brat Keats, hrá ho Chris Pratt. Bol predtým považovaný za mŕtveho, jeho prežitie však môže znamenať zvrátenie toho, ako svet vyzerá. Jedine on dokáže priniesť takú technológiu, ktorá by opäť dokázala vrátiť Zem do jej lepšej podoby.

Hviezdami nabitý film s masívnym rozpočtom zmizol z rozvrhu

Okrem spomenutej dvojice si vo filme zahrajú Stanley Tucci, Giancarlo Esposito, Brian Cox či Billy Bob Thorton. Snímka stála režisérsku dvojicu už 320 miliónov dolárov, čím sa stala najdrahším projektom streamovacej služby. Preto je veľkým prekvapením, že sa o nej viac nehovorí.

Anthony a Joe Russovci ju podľa dostupných správ dokončili už počas februára minulého roka. To by zodpovedalo aj poslednej fotografii z nakrúcania, ktorá bola zverejnená počas novembra 2022. Nové informácie však hovoria o tom, že film dostal počas tohtoročnej jari niekoľko úprav a ďalších pretáčok. Preto zmizol z rozvrhu streamera na rok 2024 a pravdepodobne sa ho dočkáme až na budúci rok.

Ako sa vám podľa popisu pozdáva film Electric State? Ste sklamaní, že ho neuvidíme tento rok alebo naopak, radi, že mu dali dodatočné pretáčky vzhľadom na zdrojový materiál? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: worldofreel.com; Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -