Najhoršie filmy roka 2016 podľa našej redakcie!

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Najhoršie filmy roka 2016 podľa redakcie REWIND.sk!

Pomaličky sa nám rok 2016 blíži ku koncu, ostávajú už len posledné hodiny, a nemôže byť nič krajšie, než stráviť zopár minút nad článkom, o najväčších bludoch a sklamaniach tohto roka. Samozrejme hovoríme o kinematografii, a o najväčších lahôdkach tohto roka! Predstavujeme Vám najhoršie filmy roka 2016!

Wild

Tento film sa nedostal moc do širšieho povedomia divákov, no to je v konečnom dôsledku len dobré, aspoň sa režisér nemusí deliť so svetom o takú hovadinu. Tento film je spojenie dvoch bizarných vecí v kinematografii, a to „Nemecko“ a „zoofília“. Ja som fakt rád, že tento film ostal len pri festivaloch, pretože to bol naozaj zážitok, vidieť to na veľkom plátne na Art Film Feste. Na tomto filme bolo zlé najmä všetko. Popravde, žáner je neidentifikovateľný, herečka je divná, a vyzerá to, akoby to bol dokument z jej života. Teoreticky by to mohlo mať úspech v tábore kočovných kmeňov, ktorí sedia pri ohni, a varia psov. Inak nie.

wild

Masterminds

Zacharius Knight Galifianakis. Prečo sakra. Masterminds je film, ktorý sa síce snaží Zach zachrániť, ale on sám na to nestačí. Vlastne celá táto komédia je postavená na tom, že Zach zo seba spraví retardovaného, a všetko bude vtipné a okay. Nemohli počítať s tým, že to Kristen Wiig zachráni. Tá herečka je naozaj strašná komička. A fakt, že to tvorcovia nevedia je zlý. Každopádne toto bol prípad klasického hollywoodskeho produktu, alebo takzvaného bullshitu. Prosto, natočilo sa to v Hollywoode a nestálo to za nič. Aj keď je pravda, že to malo nejaký ten väčší rozpočet než klasické hollywoodske bullshity. Ani vtipné to nebolo, ani pointu to nemalo. Nič to nemalo akosi.

Masterminds

Ghostbusters

PREČO?!? Prečo by si niekto ničil život tým, že natočí TOTO?!? Takto si to určite Ivan Reitman, chlapec z Komárna, s veľkými snami, ktorý natočil Ghostbusters, určite nepredstavoval. A určite ani nikto z divákov, aj keď už väčšina počítala s tým, že to bude jednoducho sr*čka. Toto je výsledok toho, čo vznikne, ak si myslíte, že je dobré vopchať do legendárneho filmu ženy. Ešte k tomu otrasné stand-up komičky. Ktoré nevedia rozlíšiť, čo je film, a čo je stand-up. Bolo to tak otrasné so ženským obsadením, že vážne začínam pochybovať nad Ocean’s Eight. Nie, nad tým som pochyboval už od chvíle, keď oznámili, že vznikne.  Ale prečo vlastne bol tento film zlý? Len kvôli tomu, že tam boli ženské? Aj. Ale aj kvôli tomu, že vôbec vznikol, že to malo otrasný dej, totálne zlé herecké výkony, kvôli hudbe, zlej kamere… V podstate tá kamera by nebola tak zlá, ale to ten film ako celok z nej robí zlú kameru. Jediné pozitívum tohto filmu je to, že je super kandidát do tohto článku a ako najhorší film tohto roka.

Ghostbusters

Collateral Beauty

Veľké, veľmi veľké sklamanie. A to sme od tohto filmu očakávali, že ho budeme môcť napísať medzi najlepšie tohtoročné filmy. Predsa len, s tým obsadením, čo to má, by sme nečakali tak zlý film. Will Smith, Kate Winslet, Keira Knightley, Helen Mirren, Edward Norton, Michael Peña, a mnoho iných parádnych hercom sa zišlo na tomto počine, aby spravili niečo naozaj zlé. Na tomto filme sme boli aj v kine, no výprava skončila tak rýchlo ako aj začala, lebo ten film bol tak nudný, že čoskoro únava zvíťazila nad zážitkom z filmu. A toto je aj najväčšia chyba celého filmu. Nuda. Brutálna nuda. A tá nuda spôsobuje to, že  po čase prestane na tomto filme fungovať úplne všetko. A nám to je ľúto, pretože pokojne by stačila aj svižnejšia hudba. No čo sa dá robiť.

Collateral Beauty

Incarnate

Inkarnácia môže byť:

  • premena Boha na človeka, vtelenie, stelesnenie,
  • prevtelenie človeka do iného tvora (napr. zviera),
  • zhmotnenie.

Úplne parádny názov pre film. Skoro úplne vystihuje ten film. A presne to, čo vyjadruje ten názov, sa deje aj vo filme. Tento film by sa mal radšej volať „Nepodarená reinkarnácia legendárneho exorcistu vol. XY“. Pretože to bolo zlé. Ako 95% „hororov“ za posledné roky. Tie úvodzovky len preto, že ani na uspávanke nezaspíte tak skoro, ako pri niektorých novodobých hororoch. Tento film bol zlý najmä preto, že to nebol horor. Možno aj áno, ale uniká tomu pravá podstata hororov. Človeka vystrašiť. Aspoň tak, aby človek skočil z mosta. Ale nie. Zase nemôže byť všetko Shinning. Ale nemusí byť zase všetko odpad. Ale napríklad taký tohtoročný Don’t Breathe bol celkom slušný. Nejde mi do hlavy, prečo sa na toto Twoface dal. Fakt nechápem. Tento film bol tak slabý odvar hororu, že aj samovrah by po tomto filme našiel v srdci šťastie, prácu, a žil by usporiadaný život. Lebo toto bol lacný vtip, za ŽIADNE drobné.

Incarnate

Now You See Me 2

Tento film v podstate globálne ani tak nebol zlý. Nám sa síce nepáčil, a bol to poriadny pokles oproti jednotke. Ale v konečnom dôsledku tam bolo aj menšie množstvo plusov, ktoré sa nedajú prehliadnuť. Napríklad Mark Zuckerberg a Harry Potter v jednom filme. No vau. Alebo šialený chlapík, ktorý miluje twinkies, a chlapec s množstvom fóbii zo Zombielandu opäť v jednom filme. A to je tak všetko k tým plusom. Prejdime k tej horšej stránke. Napríklad, opäť, ako sa už dalo čakať, prichádzajú na scénu trošku nereálne triky. Iba trošku nereálne. Naozaj. On ten film ako celok nie je až taký zlý pre bežného diváka, ale je to film, od ktorého očakávate, že nebude úplne klasickým hollywoodskym produktom. A presne to sa stalo, čo sa stať nemalo. Aspoň sme v to všetci dúfali, že sa to nestane.

Now You See Me 2

Independence Day: Resurgence

Neuveriteľných 20 rokov trvalo Rolandovi Emmerichovi, aby zistil, že pokračovanie nebude fungovať. Ale on asi tak celkom nepobral fakt, že Independence Day: Resurgence bol zlý, pretože sa chystá tretí diel. Prvý diel bol celkom dobrý. Ale to, že bol iba celkom dobrý už malo skončiť celú sériu pri prvom diele. Už len to, že vymenili Willa Smitha za Liama Hemswortha bol celkom krok do neznáma. Independence Day 2 bola megalomanská sra*ka, a Roland Emmerich si v tomto filme len potreboval vyliať srdce z toho, že už dlho nespravil nič, kde mohol ničiť vo väčšom merítku, než je len Biely Dom. A dopadlo to tak, že to má ešte viac plytkejší dej, ako jednička. Ale čo by sme od science fiction tak mohli očakávať. Všakže. Veď také marvelovky určite nemajú dej. Samozrejme, že to je vtip. Ako celý tento film.

Independence Day: Resurgence

Fifty Shades of Black

Nie je žiadnym prekvapením, že tento film sa dostal medzi TOP10 najhorších filmov. Už len z princípu, že je to paródia na film, ktorý získal minulý rok viacej Zlatých Malín ako Twilight, a to už chce fakt štipku kreativity dosiahnuť takýto úspech.  Zlatá Malina sa udeľuje za najhoršie filmy, len tak mimochodom. A čo bolo na tomto filme zlé? Všetko. Už len to samotné slovo „paródia“ je nechutné. Ja ani neviem, či sa oplatí vypísať všetky chyby, všetko zlo, ktoré tento film obsahoval, pretože toho bolo naozaj veľké množstvo. Zoberme si to zo štatistického hľadiska. Ktorá paródia kedy bola dobrá? Alebo ešte lepšie. Ktorá paródia bola lepšia než originál?

Fifty Shades of Black

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Pokračovanie korytnačiek dopadlo ešte horšie ako jednotka. Nikto nečakal, že to takto dopadne. Samozrejme sme to mysleli ironicky, takáto hovadina nestojí ani za stiahnutie na torrentoch, to si to radšej pozrite online, alebo to ani nepozerajte, nestojí to za Váš čas. No nás by zaujímalo, kde zmizlo naše detstvo? Kde sú korytnačky, ako ich poznáme z animovaných seriálov? Sakra veď my sme to mali radi. Ale teraz dosť pochybujem, že človek ešte stále môže ostať fanúšikom korytnačiek. Samotné korytnačky boli zlé a ani Megan Fox nestála za to, čo v Transformers. Každý vie, ako to myslím. Vizuálne efekty, hlavne korytnačky boli celkom v pohode, ale to nijak nepridáva ako celku plusové body, keďže správanie korytnačiek bolo retardované a ich záporák tiež.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Inferno

Inferno  je tretie pokračovanie série, ktorá ani nemá špecifické pomenovanie. Dokonca aj Leoneho Dollars trilogy sa volá Dollars trilogy, a to má spoločné len to, že všade hral Clint Eastwood. Ale toto prosto nepotrebuje spoločný názov. Na wikipédii síce je napísané, že to je „Robert Langdon film series“, ale to znie tak blbo, že to nemôže byť pravda. A čo bolo na tomto filme zlé? V skratke. Všetko. Úprimne, dej bol plytkejší ako hĺbka Torysy. Takže to bolo také utrpenie, že ste sa ani nemohli utopiť. Jedine tak utopiť sa vo vlastných slzách z toho, aké zlé to bolo. Ďalšia vec čo bolí, je fakt, že to stále režíruje Ron Howard. A že hudbu robí stále Hans Zimmer. No ak si niekde pustíte len samotný soundtrack z filmu, a nebudete pozerať na obraz, len počúvať, tak hudobná stránka je dobrá. Ale bohužiaľ ako celok to vôbec nefunguje.

Inferno

Foto: feelingmovies.com, gamespot.com, foxmovies.com, hollywoodreporter.com, themoviedatabase.com, cinemart.sk, bustle.com, ghostbusters.com, latimes.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -