Filmy

TOP 10 najhorších filmov roka 2018! Ktoré snímky nás najviac sklamali?

Mohol by som filozofovať a existenciu nekvalitných počinov pripísať tomu, že bez tmy by sme si nevšimli tie svetlé body. Jednoduchšie však znie, že sa natáčajú dobré, ale aj zlé filmy. Pri tejto téme by som však mal byť opatrný. Či sa vám nejaký titul páči alebo nie je totižto veľmi subjektívne a, samozrejme, každý má právo na svoj názor. Niekedy však chamtivosť filmových štúdií, zavádzanie marketingom a jednoducho odfláknuté scenáre klesnú na neuveriteľne nízku úroveň.

Jurský svet: Zánik ríše RECENZIA

Zdroj: upsocl.com

Najhoršie filmy roka 2018

Čo to však znamená zlý film? Ako môžeme objektívne povedať, že nejaký počin je nekvalitný a nestojí za čas diváka? Predtým, než snímka dostane túto nelichotivú “nálepku”, treba zhodnotiť viacero faktorov. Prvým a asi najdôležitejším je filmové spracovanie, respektíve kvalita kamery, hudby, herectva, choreografie atď. Všeobecne platí, že ak je film dobre natočený, všetky ostatné nedostatky sa dajú prehrýzť.

Veľmi dôležitý je však aj prístup filmového štúdia. Všimne si divák pri sledovaní snímky, že nie je natočená s jednoznačnou víziou a s dušou, ale len s vidinou zisku? Pokiaľ áno, film ľahko odpíšeme ako zlý. Zavádzali nás rôzne trailery a plagáty, ktoré sľubovali niečo viac? Film taktiež ľahko odpíšeme ako zlý. Asi najhorší pocit pri návšteve kina je však sklamanie. Pokiaľ sa na daný počin neuveriteľne tešíte, pretože od neho máte veľké očakávania, a nakoniec zistíte, že vaše túžby sa nenaplnili, film opäť odpíšete ako zlý.

Zdroj: geektyrant.com

Traja naši redaktori sa teda týmito spôsobmi pozreli na tituly, ktoré sme si za posledné mesiace “užili”. Dali sme tak dokopy zoznam (z nášho pohľadu) najhorších filmov roka 2018. Toto sú snímky, ktoré nás najviac sklamali a prekvapili tým, ako veľmi vedia byť aj pri vysokých rozpočtoch zlé:

 1. Besnenie (Rampage)
 2. Pacific Rim: Povstanie (Pacific Rim: Uprising)
 3. Luskáčik a štyri kráľovstvá (The Nutcracker and the Four Realms)
 4. Jurský svet: Zánik ríše (Jurassic World: Fallen Kingdom)
 5. The Cloverfield Paradox
 6. Slender Man
 7. Mrakodrap (Skyscraper)
 8. Insidious: Posledný kľúč (Insidious: The Last Key)
 9. Mníška (The Nun)
 10. The Christmas Chronicles
besnenie recenzia

Zdroj: mediastinger.com

Je samozrejmé, že s našim zoznam nemusíte súhlasiť – to nebude asi nikto. Možno aj v tom je však čaro kinematografie. Každý má vlastný vkus a vždy je dobré vedieť, že pre každého existujú dobré aj zlé filmy. Na ktoré sme však z vášho pohľadu zabudli a ktoré by ste zasa naopak zo zoznamu vypustili? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  2 komentáre

  Pridaj komentár