Už o mesiac k nám príde najkontroverznejší film roka mother! od Darrena Aronofskeho! Čo máme čakať?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Pripravte sa na najdivnejšiu filmovú jazdu s najnovším počinom Darrena Aronofskeho, mother!!

Hranica medzi prepadákom a majstrovským dielom býva väčšinou naozaj tenká! Určite si spomínate na hneď niekoľko filmov, ktoré si kritici okamžite zamilovali, no vám ani vašim priateľom sa nepozdával. Takýchto filmov je naozaj mnoho, no a častokrát patria práve medzi to najlepšie z oblasti kinematografie. Ak sa vám teda páčia, ste určite jeden zo šťastlivcov. Avšak, tento rok prichádza skúška, ktorú vzdali už mnohí filmoví fajnšmekri.

Reč je samozrejme o najnovšom diele Darrena Aronofskeho s prostým názvom mother!. Ak vám jeho meno niečo hovorí, určite sa vám vybavia divné spomienky na jeho predošlé filmy. Tie sa zaradili medzi najzvláštnejšie, no častokrát medzi najzaujímavejšie filmy za posledné roky. Ide o diela ako Requiem for a Dream, Black Swan ale aj Noah. Podľa mnohých filmových kritikov a divákov však tentoraz Darren so svojím najnovším dielkom zašiel až priďaleko, a to dokonca tak, že na to muselo reagovať samotné štúdio.

Najnovší plagát na mother! s ohlasmi od kritikov!
Najnovší plagát na mother! s ohlasmi od kritikov!; Zdroj: facebook.com

Ohlasy na film mother!

To totižto v posledných týždňoch muselo vydať oficiálne oznámenie, v ktorom svoj film obraňujú. Paramount si ho vraj cení viac ako všetky ich monštrózne letné filmy. No a pred americkou premiérou zase všetkým kritikom Arrofonsky poslal oznam, v ktorom vraví o jeho dôvode, prečo toto dielo vytvoril. Vraj film napísal pred dvoma rokmi, po tom, čo videl, čo sa vo svete skutočne deje. Trvalo mu to 5 dní. No a ako už ste asi niekde videli, kritici si film aj tak zamilovali. Nie všetci, o čom svedčí 68% výsledok na rottentomatoes (niektorí sa dokonca boja tento film ohodnotiť), no určite lepšie ako u divákov. Tí totižto tento film dokonca vypískali na festivale v Benátkach! No a po svete to nasleduje podobne.

Kritici nás však uisťujú, že máme hodiť všetko čo o filme počujeme za hlavu a užiť si tento nevýdaný počin na vlastné oči. Vraj tu nič takéto ešte nikdy nebolo. Slováci však nie sú moc známi tým, že by na takýchto filmoch vydržali sedieť, takže ak sa vám film nebude pozdávať už v prvej polhodine, určite radšej odíďte. Nebudete ani prví a určite ani poslední. Nečakajte hororový film, ale dielo plné metafor, pri ktorom budete musieť naozaj rozmýšľať. My sme teda veľmi zvedaví, či u nás Darren zaboduje alebo nie. Ešte viac nás však zaujíma, či film dokáže zabodovať aj u akademikov. Pretože aj takéto reči sú už počuť.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=XpICoc65uh0]

Pôjdete na film mother! do kina? Máte radi Aronofskeho filmy? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -