Ktorá známa žena je tou najkrajšou na svete? Veda nám na to dala definitívnu odpoveď

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najkrajšia žena na svete podľa vedy

Na internete vidíme denno-denne naozaj veľa celebrít. Niektoré sa nám páčia osobnostne, iné výzorom, a niektoré sa nám jednoducho nepáčia. Tentokrát sa takto rozhodla ohodnotiť známe osobnosti aj veda. Tá premenila fyzickú krásu a jej aspekty (črty tváre, očí, obočia, nosa, pier, brady a čeľuste) na čísla a dáta a vďaka tomu sme sa dozvedeli, ktorá žena je vedecky najkrajšia.

Zlatý rez krásy Phi je matematická rovnica, ktorá je totiž schopná vypočítať „krásu“. Zlatý rez sa ale inak používa aj v umení či architektúre na vytvorenie a ohodnotenie dokonalého diela. A to isté sa dá aj s ľudským telom. Predpokladom je, že čím bližšie sú pomery tváre alebo tela k číslu 1,618 (phi), tým sú krajšie. Zlatými rezmi sa zaoberali ešte v antike, konkrétne prvým bol starogrécky matematik Euklides.

Jodie Comer
Zdroj: glamourmagazine.co.uk

A víťazkou sa stáva…

Dr. Julian De Silva, ktorý má na starosti Centre For Advanced Facial Cosmetic and Plastic Surgery v Londýne, zrátal všetko dokopy a vytvoril zoznam desiatich najkrajších žien. Na prvom mieste sa podľa jeho poradia teda umiestnila britská herečka Jodie Comer, ktorá dostala výsledné hodnotenie 94,52 %. Podľa doktora však mala niektoré hodnoty aj takmer stopercentné:

Mala najvyššiu celkovú hodnotu polohy nosa a pier so skóre 98,7 %, čo je len 1,3 % od dokonalého tvaru. Jodie mala najvyššie skóre aj za šírku a dĺžku nosa a tvarom pier a očí bola blízko vrcholu, bradu má krásne tvarovanú a celkový tvar tváre je naozaj silný. Jediný prvok, za ktorý mala strhnuté percentá, bolo jej obočie, ktoré dosiahlo priemerné skóre 88 %.

Herečka, ktorú môžeme poznať napríklad zo seriálu Killing Eve či filmov Free Guy a Posledný súboj, má teda naozaj estetickú tvár, čo sa dá poznať do veľkej miery aj bez toho, aby nám bol známy zlatý rez. Doktor De Silva však zostavil rebríček až desiatich žien, v ktorom je okrem Comer ešte deväť, len o niečo „škaredších“ známych dám. Celý si ho viete aj spolu s percentuálnym ohodnotením pozrieť pod obrázkom.

Jodie Comer filmy a seriály
Zdroj: screenrant.com

TOP 10 najkrajších žien podľa vedy

 1. Jodie Comer – 94,52 %
 2. Zendaya – 94,37 %
 3. Bella Hadid – 94,35 %
 4. Beyoncé – 92,44 %
 5. Ariana Grande – 91,81 %
 6. Taylor Swift – 91,64 %
 7. Jourdan Dunn – 91,39 %
 8. Kim Kardashian – 91,28 %
 9. Deepika Padukone – 91,22 %
 10. HoYeon Jung – 89,63 %

Čo hovoríte na to, že Jodie Comer je podľa zlatého rezu najkrajšou ženou na svete? Súhlasíte s vedou?

Zdroje: standard.co.uk, themanc.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

 1. LOL. V tejto top10 nieje ziadna (okrem Ariany pred plastikou), ktoru by som dal do top100, nieze 10 :) Napr. taka Zendeya by mohla hrat v nejakej vojnovej drame na motivy WW2 koncentracny tabor, nemusela by do role ani schudnut. Emh, skor pribrat. Je prakticky odpudiva.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -