Toto sa ešte nikomu inému nepodarilo. Najlepší film 2023 zbúral ďalší rekord

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nová Godzilla búra ďalší významný rekord

Začiatkom júna sme vás informovali o tom, že skvelý Godzilla Minus One konečne dorazil na streamovaciu službu Netflix a VOD (video-on-demand, na prenájom) služby. Na tento moment diváci netrpezlivo vyčkávali pol roka od premiéry hlavne z dôvodu, že viaceré média označovalo tento snímok za to najlepšie, čo videli v roku 2023. S týmto názorom sa stotožnilo aj viacero členov našej redakcie.

Od vydania filmu v novembri 2023 pokoril tento film viacero rekordov, pričom podľa informácií Indie Wire sa k nim teraz pridal ďalší významný míľnik. V súvislosti s vydaním online totiž Godzilla Minus One dokázal niečo, čo sa doteraz nepodarilo žiadnemu inému filmu.

Úspech na Oscaroch, v tržbách aj online

Japonský režisér Takashi Yamazaki so svojím tímom získali uznanie aj na Oscaroch. Celkovo 610 VFX záberov (vizuálne efekty) vytvoril len 35-členný tím, ktorý porazil aj veľkofilmy ako Strážcovia galaxie 3, Tvorca alebo Napoleon a vyhrali tak renomovanú „zlatú sošku“.

Špičkový vizuál však nebol jediným ťahačom filmu. Bol tu aj emotívny a inšpiratívny príbeh, vynikajúce herecké výkony a skutočne podarená hudba. Aj vďaka tomu iterácia Godzilly z minulého roka trhala rekordy. S nízkym rozpočtom, niekde medzi 10 až 12 miliónmi amerických dolárov zarobila celosvetovo takmer 116 miliónov.

Netflix Godzilla Minus One
Zdroj: Toho Studios, freeflagicons.com

Do dejín atómového monštra sa Minus One zapísal ako najúspešnejší japonský Godzilla film, čím prekonal aj snímku Shin Godzilla (78 miliónov). To však nie je jediný rekord, ktorý sa tvorcom, respektíve samotnému rádioaktívnemu jašterovi podarilo zbúrať.

Ešte predtým, ako nová Godzilla dorazila na Netflix, už bola dostupná na VOD službe Amazon v Japonsku od 1. mája. Keďže na západe sa film nedal oficiálne pozrieť, stal sa z neho v Spojených štátoch a ďalších častiach sveta stal najviac ilegálne sťahovaným filmom – a to len behom jediného týždňa.ň

Pribúda ďalší rekord

Teraz už vo však konečne nie je potrebné. Film je dostupný okrem Netflixu aj na tunajších VOD službách na prenajatie, pričom práve po oficiálnom vydaní online Godzilla Minus One prelomil ďalší nevídaný rekord.

O novinku je tak veľký záujem, že v USA sa umiestnila nielen na prvom mieste najpozeranejších filmov na Netflixe, ale taktiež na prvom mieste rebríčku najpredávanejších filmov na VOD službe Apple iTunes. Ako podotýka portál Indie Wire, to sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu inému filmu v histórii.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -