Najlepšia seriálová romantická komédia? | Four Weddings and a Funeral RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Vedecký výskum určil najstrašidelnejší horor kinematografie – RESTART #11

Vedecká štúdia určila najstrašidelnejší horor, Netflix pripravuje seriál Assassin's Creed a Moon Knight obsadil svoju hlavnú hviezdu. Vítame vás pri špeciálnej halloweenskej epizóde našej šou...

TIP na komiks: Marvel Zombies Halloween | Tu si niekto koleduje o uhryznutie

TIP na komiks: Marvel Zombies Halloween Marvel Zombies Halloween je one-shotový príspevok do tejto dlho vychádzajúcej série. One shot označuje krátky komiks s uzatvoreným príbehom,...

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky, ktoré sa oplatí čítať

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky Možno to ani neviete, ale mnoho z vašich obľúbených filmov má svoju literárnu predlohu. Z napínavých žánrov je to...

TOP 5: Najlepšie animované filmy, ktoré jednoducho musíte tento Halloween vidieť. Ktorý je váš obľúbený?

Najlepšie animované filmy na Halloween Halloween je tu a s ním aj obdobie strašidiel, hororov, sladkostí a masiek. Tento rok ho však nemôžeme osláviť tak,...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Určite si spomínate na britskú romantickú komédiu Štyri svadby a jeden pohreb, v ktorej si hlavné úlohy strihli Hugh Grant a Andie MacDowell. Pokiaľ áno, tak na ňu rovno zabudnite. Na televízne obrazovky totiž prišiel seriál Four Weddings and a Funeral, ktorý je adaptovaný z rovnakého príbehu.

Treba si však uvedomiť, že s pôvodným filmom nemá nič spoločné. Teda okrem štyroch svadieb a jedného pohrebu, ako naznačuje už samotný názov. Televízna sieť Hulu sa teda postarala o seriálové spracovanie, ktoré produkovala úžasná komička Mindy Kaling. Tú môžete poznať z projektov ako The Office, The Mindy Project, V hlave či Debbina 8.

Four Weddings and a Funeral
Zdroj: eater.com

Four Weddings and a Funeral RECENZIA

Každý milovník romantických komédií by sa o tomto seriáli mal dozvedieť a mal by mu dať šancu. Prečo? Najväčšie gro celej série je založené na postavách a ich príbehoch, do ktorých sa neuveriteľne zažeriete. Reálne, ľudské príbehy o láske a kamarátstve, ktoré sú vedené talentovanými (a krásnymi) hercami.

Začneme však pekne od začiatku. Maya, Kash, Ainsley, Duffy, Craig, Gemma a Zara. Tieto mená vám teraz síce nič nehovoria, no na konci série budete mať s každým vybudovaný svoj vlastný vzťah. Ide o skupinku poväčšine amerických kamarátov, ktorí sa presťahovali do Londýna. To znamená, že aj seriálová adaptácia je aj napriek americkej produkcii britskou šou.

Príbeh sa nedá nijak bližšie definovať, jednoducho ide o všedný život partie kamarátov, ktorí v krátkom časovom úseku zažijú štyri svadby a jeden pohreb. Pokiaľ by vám nestačil obyčajný milostný trojuholník, tak medzi týmito kamarátmi je minimálne milostný päťuholník, ak nie aj hexagón.

Four Weddings and a Funeral
Zdroj: refinery29.com

Romantické komédie si často zakladajú na tom, aby nám ukázali reálne a nedokonalé postavy, s ktorými sa dokážeme stotožniť. Four Weddings and a Funeral to zobral to ešte väčších extrémov a ukazuje nám postavy v ich najhoršom svetle. Ako si ľudia dokážu pokaziť dlhoročné kamarátstva alebo rodinné vzťahy kvôli láske alebo práci?

Nie všetko je vždy ružové

Veľkou súčasťou seriálu je klišé, ktoré je však veľmi dobre kontrolované. Postavy sú v jednej časti šťastné, v tej druhej zas majú zlomené srdce a takto sa to strieda od začiatku až do konca. Tvorcom sa podarilo výborne vybalansovať romantické a šťastné chvíľky s reálnym životom, ktorý nie je vždy ako prechádzka po ružovej záhrade.

Prejdeme si aj pochmúrnejšími témami rozchodov či dokonca smrti. Seriál sa zaoberá aj aktuálnymi témami, ako napríklad rasovou diverzifikáciou, sexuálnou orientáciou či prisťahovalectvom. Už len v hlavnom hereckom obsadení nájdete belochov, mulatku, černocha a Inda. Nič však nie je divákom tlačené nasilu, ako to býva pri aktuálnych hollywoodskych trhákoch.

Four Weddings and a Funeral
Zdroj: thrillist.com

Aj napriek všetkému ide v prvom rade o príbeh, ktorý vás zahreje pri srdiečku. Príbeh, ku ktorému som sa vracal každý týždeň a bažil som po ďalšej časti (Hulu vydáva časti seriálov na týždennej báze, narozdiel od Netflixu). Seriál vás dostane do situácií, pri ktorých budete mať motýliky v bruchu ako pri prvom rande, budú sa vám červenať líca, budete plakať od šťastia a od smútku, a občas si aj z radosti zakričíte.

Ja osobne som sa tento rok netešil na ďalšie časti žiadneho iného seriálu viac, ako na Four Weddings and a Funeral. Všade teraz vychádzajú depresívne tínedžerské drámy a seriály o vrahoch, takže otrepaná romantická komédia je presne to, čo potrebujete k životu.

Postavy, ktoré si zamilujete

Ako som spomenul vyššie, tým najlepším sú práve originálne postavy a ich príbehy. Každá z nich prežíva svoje vlastné problémy a vysporadúva sa s nimi reálnymi spôsobmi. Práve preto sa do nich veľmi rýchlo vžijete, začnete im fandiť a budete pre ne chcieť len to najlepšie. S týmto sú samozrejme spojené výborné herecké výkony, ktoré sme hercom verili.

Four Weddings and a Funeral
Zdroj: slashfilm.com

V hlavnej úlohe je talentovaná Nathalie Emmanuel, ktorú môžete poznať ako Missandei z Game of Thrones alebo Ramsey zo série Rýchlo a zbesilo. Ďalej prekvapili aj menej známe mená ako Nikesh Patel (Artemis Fowl), Rebecca Rittenhouse (Vtedy v Hollywoode) či hviezda z Disney Channel, Brandon Mychal Smith.

Seriál má 10 častí, s čím sa spája aj jeho najväčší problém. Niektoré udalosti sa odohrávajú priveľmi rýchlo, milostný vzťah postáv sa mení každou epizódou a vedeli by sme si predstaviť, že by prvá séria dostala o niečo viac častí. Samotné finále sa zdalo prirýchle a určite mohlo byť rozdelené na dve časti.

A čo samotný koniec? Ten síce neskončil otvorene, no určite by sme uvítali aj druhú sériu. Zatiaľ však nebolo nič potvrdené a nám neostáva nič iné, ako čakať. Pokiaľ teda obľubujete romantické komédie a nevadí vám ich otrepanosť, tak tomuto seriálu určite dajte šancu. Od nás si prvá séria odnáša hodnotenie krásnych 8/10.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Vedecký výskum určil najstrašidelnejší horor kinematografie – RESTART #11

Vedecká štúdia určila najstrašidelnejší horor, Netflix pripravuje seriál Assassin's Creed a Moon Knight obsadil svoju hlavnú hviezdu. Vítame vás pri špeciálnej halloweenskej epizóde našej šou...

Hviezda filmov V zajatí démonov zrežíruje horor Insidious 5. Wilsonov debut uvidíme v roku 2022

Minulý rok sme sa dozvedeli, že hororová franšíza Insidious príde so štvrtým pokračovaním a dnes nám Blumhouse oznámil meno režiséra, ktorým bude debutovo Patrick...

Koronavírus zasiahol už aj herný priemysel. Schytali to hry Far Cry 6 a Rainbow Six Quarantine

Far Cry 6 stratil dátum vydania Celosvetová pandémia koronavírusu zasiahla už aj herný priemysel. Vývojári aj z tých najväčších štúdií musia pracovať z domu, čo...

Michael Myers sa opäť vydáva vraždiť v krátkej ukážke na horor Halloween Kills

Halloween Kills teaser Každý oslavuje predvečer sviatku všetkých svätých, alebo vo všeobecnosti nazvaný Halloween po svojom. Universal Pictures nám napríklad priniesli krátku ukážku na ich...

Nemáte program na Halloween? Stiahnite si hororovú hru Blair Witch úplne zadarmo už dnes

Tento rok sme ukrátení o akékoľvek halloweenske párty, hororové premietania a iné akcie spojené s týmto strašidelným dňom. Preto nám neostáva nič iné, ako...