Toto sú tie najlepšie ale aj tie najhoršie filmy so slávnym hercom Johnnym Deppom!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Pri mene Johnny Depp vám napadne množstvo filmov, v ktorých si tento slávny herec zahral. A zrejme vám napadne aj jeho drsný rozvod s herečkou Amber Heard. My sa však radšej zameriame na jeho kroky vo svete kinematografie. Celkovo získal Johnny Depp 3 nominácie na Oscara, z nich ani jednu však nepremenil. Dodnes patrí medzi špičkových hercov, no vo svojej kariére si zahral aj vo filmoch, ktoré si nezískali priazeň divákov či kritikov. Dnes vám preto ukážeme tie najlepšie ale aj najhoršie filmy s Johnnym Deppom. V ktorých z nich podal skvelý či naopak priemerný výkon?

10. Mortdecai (2015) – hrozný film

filmy s Johnnym Deppom
Zdroj: rissiwrites.com

Plejáda skvelých a známych hercov, 60-miliónový rozpočet a na režisérskej stoličke scenárista Jurského parku. Napokon však z toho nebolo nič. Tento film dokonale zapadol prachom a to hlavne vďaka nezaujímavej hlavnej postave a celkovému deju. V tomto prípade by sa Johnny Depp mohol snažiť, ako by len vedel, z postavy Charlieho Mortdecaia by skrátka nevydal nič. Zlé recenzie od divákov aj kritikov zapríčinili, že film nezarobil ani polovicu svojho rozpočtu.

9. Ospalá diera (1999) – skvelý film

filmy s Johnnym Deppom
Zdroj: imdb.com

Kultový film Tima Burtona podľa scenára Andrewa Kevina Walkera (Sedem) patrí medzi najznámejšie spolupráce dvojice Burton-Depp. V tomto príbehu bizarný ale celkovo sympatický detektív Ichabod Crane zamieri do dediny zvanej Ospalá diera, v ktorej však došlo k sérii vrážd, ktoré vraj podľa slov dedinčanov spáchal bezhlavý jazdec. Skvelé hororové fantasy si Johnny Depp svojím výkonom naozaj vychutnal, čo ocenili aj diváci. Tí v kinách po celom svete nechali viac ako 200 miliónov.

8. Transcendecia (2014) – hrozný film

filmy s Johnnym Deppom
Zdroj: 2020science.org

Johnny Depp a sci-fi žáner, to veľmi nejde dokopy. Skrátka to nie je hercova šálka kávy, aj keď netvrdíme, že neúspech tohto filmu je tak úplne jeho vina. Dej sa sústredí na toľkokrát omieľanú umelú inteligenciu, čo divákov bohužiaľ veľmi nenadchlo. Réžiu mál v rukách známy kameraman Wally Pfister, ktorý nepotvrdil pravidlo, že zo skvelých kameramanov sa stávajú brilantní režiséri. Okrem Deppa si v tomto filme zahrali aj Morgan Freeman, Paul Bettany či Cillian Murphy.

7. Charlie a továreň na čokoládu (2005) – skvelý film

filmy s Johnnym Deppom
Zdroj: pluggedin.com

Fanúšikovia kultového knižného diela Roalda Dahla mali pochybnosti, keď sa dozvedeli, že Tim Burton chystá sfilmovať túto klasiku. Všetko však dopadlo veľmi dobre. Johnny Depp bol v úlohe Willyho Wonku nesmierne presvedčivý. Rovnako tak mladý Freddie Highmore (Dobrý doktor) v úlohe chlapca Charlieho. Fantasy film s prímesou ľahkej komédie v kinách zarobil takmer štvrť miliardy dolárov.

6. Osamelý jazdec (2013) – hrozný film

filmy s Johnnym Deppom
Zdroj: eu.usatoday.com

Osamelý jazdec je dodnes jedným z najdrahších prepadákov v histórii produkcie od Disneyho. Po úspechu Tarantinovho kultového westernu Divoký Django, producenti slávneho štúdia „napchali“ do westernu Osamelý jazdec 200 miliónov dolárov, čo bolo skutočne priveľa. Navyše Depp skôr vykrádal svoju postavu Kapitána Jacka Sparrowa pri stvárnení indiána menom Tonto. Celkovo film nezarobil viac ako 200 miliónov. S nákladmi na reklamu tak určite zisk nesiahol ani na hranicu rozpočtu.

5. Nožnicovoruký Edward (1990) – skvelý film

Johnny Depp
Zdroj: dazeddigital.com

Ide o zrejme najznámejšiu spoluprácu dvojice Burton-Depp. V tomto dychberúcom príbehu stvárnil Johnny Depp postavu Edwarda, ktorý nie je tak úplne človek, no chová sa ľudskejšie, než väčšina ľudí na svete. Namiesto rúk má totižto nožnice. Priam úžasný výkon Johnnyho Deppa a minimalistická a jemná réžia Tima Burtona sa postarali o to, aby film v kinách zarobil takmer 100 miliónov a to s rozpočtom 20 miliónov dolárov. Nejde tak však ani o zisk filmu, pretože medzi fanúšikmi ide o jeden z najviac obdivovaných filmov v histórii.

4. Turista (2010) – hrozný film

Johnny Depp
Zdroj: npr.org

Diváci pri menách Angelina Jolie a Johnny Depp čakali megahit podobný akčnej komédii Pán a Pani Smithovci. Chémia medzi Angelinou a Bradom však bola očividná. To už sa zase nedá povedať o jej kombinácii s Johnnym Deppom. Ani vydarený vizuál nezachránil priemerný scenár a dosť vlažné výkony hlavných hviezd. Celkovo film prekvapil akurát tým, že bol maximálne priemerný v podstate vo všetkých smeroch.

3. Krycie meno Donnie Brasco (1997) – skvelý film

Johnny Depp
Zdroj: imdb.com

Jeden z najznámejších filmov z prostredia agentov v utajení. Johnny Depp si v tomto filme zahral tajného agenta na základe skutočných udalosti, v ktorých sa infiltroval medzi bossov podsvetia, aby tak mohol uskutočniť masívne zatýkanie členov celej organizácie. Samozrejme, toľké roky v utajení si vyžiadali svoju daň, hlavne na jeho osobnom živote a na jeho styku s rodinou. Vynikajúci výkon podal nielen Johnny Depp ale Al Pacino v úlohe mafiána, ktorý sa však nikdy nedostal vysoko.

2. Alica v krajine zázrakov 2 (2016) – hrozný film

Johnny Depp
Zdroj: bbc.co.uk

Legendárny príbeh Alica v krajine zázrakov v roku 2010 skvelým spôsobom sfilmoval Tim Burton, ktorý do úlohy Klobúčnika obsadil Johnnyho Deppa, ktorý sa vyžíva v hraní bizarných postáv. Film zarobil viac ako miliardu, čo v Hollywoode prakticky znamená pokračovanie. To už bohužiaľ vydarené nebolo. Film Alica v krajine zázrakov: Za zrkadlom vyzeral maximálne preplatene, pretože bol prešpikovaný známymi hviezdami, no bez lepšej podstaty a hlavne bez Burtona na režisérskej stoličke. Fanúšikov príbehu Lewisa Carrolla zrejme nesklamal len tentokrát postačujúci Deppov výkon.

1. Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej Perly (2003) – skvelý film

Johnny Depp
Zdroj: scarymommy.com

No a na prvom mieste je prvý diel jednej z najúspešnejších sérií všetkých čias. A hlavným dôvodom tohto úspechu je postava Kapitána Jacka Sparrowa hraná Johnnym Deppom. Ten sa pri stvárnení tejto postavy inšpiroval rockovými legendami akou je napríklad člen skupiny Rolling Stones Keith Richards. Gestikulačné a mimické schopnosti Johnnyho Deppa divákov uchvátili, plus všetkých bavil svojim takpovediac večne podnapitým hlasom.

Nadšení boli aj kritici, ktorí Johnnymu za jeho výkon udelili nomináciu na Oscara a myslíme si, že by sa nikto nečudoval, ak by nomináciu premenil na zisk prestížnej sošky. Jednoznačne ide o možno najsnaživejší výkon Johnnyho Deppa v jeho doterajšej kariére. Uvidíme, či sa časom ešte priblíži k výkonu, aký predviedol práve v tomto filme.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -