Legenda či priemerný herec? Toto sú tie najlepšie aj najhoršie filmy s Willom Smithom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najznámejšie filmy Willa Smitha

V súčasnosti už Oscarom ocenený herec Will Smith má milióny fanúšikov po celom svete. Preslávil sa v 90. rokoch, a to hneď vďaka niekoľkým úspešným filmom. Vo svojej kariére si väčšinou vyberal tie správne úlohy, no aj majster tesár sa občas utne. V tomto článku vám preto ukážeme tie najlepšie, ale aj najhoršie filmy s Willom Smithom.

10. Po zániku zeme (2013) – „hrozný“ film

Mnohí fanúšikovia slávneho herca sa tešili na jeho duet so svojím synom Jadenom Smithom, no napokon to dopadlo dosť zle. Dystopický príbeh filmu sa odohrával po tom, čo je naša planéta zaplavená rôznymi monštrami a samotný Smith v tomto filme hrá a druhé husle. Hlavnou postavou je totiž jeho syn.

Kritiky na tento film sú príšerné, na CSFD má hodnotenie len 52 %. Diváci jednoducho neboli nadšení, čo sa odrazilo aj na finančnom neúspechu. Po zániku Zeme síce dosiahlo tržby nad 250 miliónov, no pri rozpočte 130 miliónov to skrátka bolo málo na to, aby sa z neho stal kasový hit.

9. Deň nezávislosti (1996) – skvelý film

Takmer 2 desaťročia pred vyššie uvedeným nevydareným sci-fi filmom si Will Smith zahral vo veľmi vydarenom sci-fi projekte. Deň nezávislosti patrí medzi vôbec najúspešnejšie snímky, v ktorých si Smith zahral. Príbeh je pritom extrémne jednoduchý: mimozemšťania napadli zem.

Režisér Rolland Emerich si s týmto námetom poradil veľmi dobre a aj charizma Willa Smitha bola jedným z tých aspektov, ktoré filmu zaistili tržby nad 800 miliónov dolárov.

8. Blíženec (2019) – „hrozný“ film

Akčný film Blíženec bol pomerne dosť očakávaný. A to nielen kvôli Smithovi, ale takisto aj kvôli režisérovi projektu, ktorým bol Oscarom ocenený Ang Lee. Ten režíroval aj kultovú westernovú drámu Skrotená hora (2005). Napokon však film neponúkol divákom to, čo sľuboval. Dej, v ktorom sme mali vidieť mladšiu verziu samotného Smitha, proti ktorej mal starší Smith bojovať, bol trochu problematický.

CGI verzia omladeného herca sa taktiež príliš nevydarila. Keďže však Blíženec vyšiel na Netflixe, nezáležalo na tom, či bude kvalitný. Kvôli predplatiteľom sa bez problémov zaplatil.

7. Bad Boys (1995) – skvelý film

Práve toto je film, ktorý vyniesol kariéru Willa Smitha až do nebies. V tejto akčnej bombe režiséra Michaela Baya (Transformers) sme prvýkrát videli dvoch zohraných policajtov z protidrogového Mikea Lowreyho (Smith) a Marcusa Burnetta (Martin Lawrence).

Chémia medzi hlavnou dvojicou fungovala výborne, akčné sekvencie boli natočené veľmi dobre a krásna Tea Leoni tomu dodávala potrebný ženský šarm. Táto komédia skrátka mala všetko potrebné na to, aby uspela a aj sa to podarilo. Film s rozpočtom 23 miliónov dosiahol celosvetovo tržby nad 140 miliónov dolárov. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -