Legenda či priemerný herec? Toto sú tie najlepšie aj najhoršie filmy s Willom Smithom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

3. Šťastie na dosah (2006) – skvelý film

Šťastie na dosah je skvostná dráma natočená na motívy skutočných udalosti. Will Smith v nej hrá postavu Chrisa Gardnera, ktorý predáva zastaralé medicínske nástroje a snaží sa uživiť svoju rodinu. Keď ho však opustí jeho manželka, je na výchovu svojho syna Christophera sám. V tom ale zazrie svetielko nádeje v podobe neplatenej stáže na burze, pričom ak uspeje, tak sa stane skutočným burzovým maklérom.

Hlavným motorom tohto nenápadného, ale o to silnejšieho snímku je extrémne sústredený výkon Willa Smitha, ktorý bol zaň odmenený druhou nomináciou na Oscara. V udržiavaní v tohto výkonu počas celého filmu mu pomáhal jeho syn Jaden, ktorý si zahral jeho filmového syna Christophera.

2. Divoký západ (1999) – „hrozný“ film

S plným vedomým môžeme povedať, že toto je zrejme ten najhorší film, v ktorom si Will Smith zahral. Jeho fanúšikov to desí o to viac, že kvôli tomuto snímku odmietol rolu Nea v preslávenom a kultovom Matrixe (1999).

Aby ste tomu rozumeli, Divoký západ je western, v ktorom sa napríklad z ničoho nič objavil aj obrovský kovový pavúk. Dodnes Will Smith extrémne ľutuje, že si v tomto počine zahral, pretože aj keď mu klobúk vytočený na bok sedí, tento film skrátka absolútne nevyšiel.

A aby toho nebolo málo, režíroval ho Barry Sonnenfield, ktorý sa preslávil vďaka filmu, ktorý je v tomto zozname na prvom mieste. Tento brak nezachránila ani vždy krásna a šarmantná Salma Hayek a keď už to z bahna nedokázala vytiahnuť ani ona, tak už hádam chápete o čom je reč.

1. Muži v čiernom (1996) – skvelý film

Vybrať vôbec najlepší film s Willom Smithom je naozaj náročné. Na svojom konte má totiž mnoho filmových úspechov a skvelých hereckých výkonov. Napríklad v športovej dráme Legenda o slávnom návrate (2000), kde si zahral po boku Matta Damona a Charlize Theron. Nehovoriac o dráme Sedem životov (2008), v ktorej sa opäť predviedol ako vynikajúci charakterný herec.

Keď však niekomu poviete meno Will Smith, ako prvé filmové dielo ho zrejme napadnú Muži v čiernom. Fantastická akčná sci-fi komédia, z ktorej sa postupom času stal neskutočný kult.

Za jej úspechom stojí nielen režisér Barry Sonnenfield, ale takisto aj producent a filmový magnát Steven Spielberg. Okrem Smitha sa excelentne prezentoval aj Tommy Lee Jones v úlohe agenta K.

Toto bol rebríček najlepších a najhorších filmov s Willom Smithom. Súhlasíte s daným poradím filmov v tomto rebríčku? Vybrali by ste iné? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -