TOP 10: Tie najlepšie animované filmy, ktoré boli nakreslené ručne

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najlepšie animované filmy podľa IMDb.com

Kto by nemal rád animované filmy? Niektoré nám pripomínajú detstvo, iné rozoberajú vážne a dospelé témy napriek ich vizuálu. Medzi divákmi sú veľmi obľúbené a určite aj vy máte svojich favoritov. Na rozdiel od hraných filmov je v nich možné čokoľvek, a to naozaj čokoľvek. Hrané filmy sa už pomocou CGI rýchlo približujú na ich úroveň, stále sú však animované filmy o krôčik pred nimi. Aké sú ale tie najlepšie animované filmy?

Prácu ľudí vo filmovom šoubiznise si všetci ceníme. Prinášajú nám predsa hodiny a hodiny zábavy, nové príbehy, krásne scény… Pri animovaných filmoch je však úžasné, že niektoré sú nakreslené ručne. Žiadne predkreslenie postavy a potom počítačové programovanie. Každá scéna je naskicovaná zvlášť! To je to pravé umenie. My sa preto pozrieme na tie najlepšie animované filmy, ktoré boli ručne nakreslené. Tento zoznam je založený na hodnoteniach stránky IMDb.com.

10. Wolf Children

Wolf Children
Zdroj: comicsalliance.com

Wolf Children je japonské anime, ktoré sleduje príbeh vysokoškolskej študentky menom Hana. Tá sa v istom bode života vydá za vlkolaka. Spoločne splodia dve výnimočné deti. Životy sa im však obrátia naruby po tom, ako je Hanin manžel v jeden deň pri love potravy zavraždený.

9. Môj sused Totoro

štúdio ghibli
Zdroj: studioghiblimovies.com

Tento film niečo hovorí snáď každému. Môj sused Totoro vyprodukovalo úspešné štúdio Ghibli a vytvorilo tak jeden z najobľúbenejších animovaných filmov. Príbeh je o dvoch sestrách, ktoré sa so svojím otcom presťahujú do dedinskej časti Japonska. Po tom, čo sa rodina usadila, dievčatá začnú skúmať okolité lesy. V nich stretnú záhadného tvora menom Totoro, s ktorým sa spriatelia.

8. Howl’s Moving Castle

Howl’s Moving Castle
Zdroj: polygon.com

Ďalší hit od už vyššie spomínaného štúdia nesie názov Howl’s Moving Castle. Rozpráva príbeh o dievčati Sophie, ktorú zakliala čarodejka. Tá jej závidela jej mladosť, a tak ju začarovala, aby rýchlo zostarla. Aby sa zo Sophie znova stala mladá žena, spojí svoje sily s čarodejom Howlom. Nie je to však tak jednoduché, keďže v prostredí filmu sa odohráva krutá vojna.

7. Klaus

najlepšie animované filmy - Klaus
Zdroj: netflix.com

Film Klaus je najmladším z celého zoznamu. Vyšiel iba minulý rok. Na pohľad sa môže zdať, že ide predsa o počítačovú animáciu. No v skutočnosti aj tento film bol nakreslený ručne. Klaus rozpráva o poštárovi, ktorý je na začiatku budovania kariéry. Bojuje s vlastnou skúposťou, a kvôli nej je poslaný pracovať do studeného mesta. Odhodlane sa rozhodne vybudovať skvelý poštársky systém. Jeho plán sa však skomplikuje, keď stretne tajomného výrobcu hračiek, ktorý žije v lese.

6. A Silent Voice

najlepšie animované filmy - A Silent Voice
Zdroj: merch.moe

Vo filme A Silent Voice Teenager Shoya uvažuje nad samovraždou. V poslednú chvíľu si to rozmyslí, no do jeho mysle sa zatúla tajomná Shoko. Dievča zo základnej školy, ktorú zvykol šikanovať. Shoya je na strednej škole a snaží sa svoje chyby z minulosti napraviť. A možno sa mu to aj podarí.

5. Princezná Mononoke

princess mononoke
Zdroj: vselicoodkaji.blog.

Ďalší z veľmi populárnych animovaných filmov je Princezná Mononoke. Príbeh sa odohráva v 14. storočí v Japonsku. V tomto období sa mier medzi ľuďmi, zvieratami a bohmi začína strácať. Ashitaka bojuje o záchranu situácie, narobí však len väčší chaos.

4. Your Name

anime film your name Weathering With You
Zdroj: the-arcade.ie

Teenageri Mitsuha a Taki z filmu Your Name vedú veľmi zvláštne životy. Ich telá sa totiž navzájom vymieňajú. Nikdy v živote sa však nestretli, no poznajú sa navzájom lepšie, než ktokoľvek iný. Veď si predsa zamieňajú životy. Protagonisti sa teda rozhodnú stretnúť tvárou v tvár a zistiť, prečo sa im tento záhadný jav deje.

3. Grave of the Fireflies

najlepšie animované filmy - Grave of the Fireflies
Zdroj: nytimes.com

Animovaný film Grave of the Fireflies sa zameriava na Japonsko po bombardovaní počas 2. svetovej vojny. Súrodenci Seita a Sersuko sa musia postarať navzájom o seba po tom, ako ich situácia odlúči od rodičov. Bojujú s hladom, peniazmi a prakticky nemajú domov. Sú však odhodlaní prežiť.

2. Leví Kráľ

Zdroj: channel4.com

Medzi najlepšie animované filmy samozrejme patrí aj Leví kráľ (alebo teda v originále The Lion King). Tento film sleduje leva Simbu, ktorý sa má stať kráľom. Bohužiaľ po tom, ako si nepravdivo prikladá vinu za smrť jeho otca, utečie. Lev sa musí objaviť a spamätať zo všetkého, čo sa mu stalo. Trón naňho predsa čaká!

1. Cesta do fantázie

Cesta do fantázie na Netflixe
Zdroj: somewhere-magazine.com

Samozrejmým víťazom nie je žiaden iný film, než Cesta do fantázie (Spirited Away). Najpopulárnejší a najlepší animovaný film od štúdia Ghibli preberá prvenstvo hneď v niekoľkých kategóriách. Príbeh je o dievčatku Chihiro, ktoré počas cesty do nového domu s rodičmi zablúdi do magickej dediny. Jej rodičia sa zmenia na prasatá a ona sa im snaží pomôcť. Stretne chlapca menom Haku, ktorý ju dobrodružstvom sprevádza.

Ktorý animovaný film máte najradšej vy? Preferujete ručne kreslené animáky, alebo tie spravené počítačom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -