TOP 10: Tie najlepšie animované filmy, ktoré boli nakreslené ručne

Nenechajte si ujsť

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najlepšie animované filmy podľa IMDb.com

Kto by nemal rád animované filmy? Niektoré nám pripomínajú detstvo, iné rozoberajú vážne a dospelé témy napriek ich vizuálu. Medzi divákmi sú veľmi obľúbené a určite aj vy máte svojich favoritov. Na rozdiel od hraných filmov je v nich možné čokoľvek, a to naozaj čokoľvek. Hrané filmy sa už pomocou CGI rýchlo približujú na ich úroveň, stále sú však animované filmy o krôčik pred nimi. Aké sú ale tie najlepšie animované filmy?

Prácu ľudí vo filmovom šoubiznise si všetci ceníme. Prinášajú nám predsa hodiny a hodiny zábavy, nové príbehy, krásne scény… Pri animovaných filmoch je však úžasné, že niektoré sú nakreslené ručne. Žiadne predkreslenie postavy a potom počítačové programovanie. Každá scéna je naskicovaná zvlášť! To je to pravé umenie. My sa preto pozrieme na tie najlepšie animované filmy, ktoré boli ručne nakreslené. Tento zoznam je založený na hodnoteniach stránky IMDb.com.

10. Wolf Children

Wolf Children
Zdroj: comicsalliance.com

Wolf Children je japonské anime, ktoré sleduje príbeh vysokoškolskej študentky menom Hana. Tá sa v istom bode života vydá za vlkolaka. Spoločne splodia dve výnimočné deti. Životy sa im však obrátia naruby po tom, ako je Hanin manžel v jeden deň pri love potravy zavraždený.

9. Môj sused Totoro

štúdio ghibli
Zdroj: studioghiblimovies.com

Tento film niečo hovorí snáď každému. Môj sused Totoro vyprodukovalo úspešné štúdio Ghibli a vytvorilo tak jeden z najobľúbenejších animovaných filmov. Príbeh je o dvoch sestrách, ktoré sa so svojím otcom presťahujú do dedinskej časti Japonska. Po tom, čo sa rodina usadila, dievčatá začnú skúmať okolité lesy. V nich stretnú záhadného tvora menom Totoro, s ktorým sa spriatelia.

8. Howl’s Moving Castle

Howl’s Moving Castle
Zdroj: polygon.com

Ďalší hit od už vyššie spomínaného štúdia nesie názov Howl’s Moving Castle. Rozpráva príbeh o dievčati Sophie, ktorú zakliala čarodejka. Tá jej závidela jej mladosť, a tak ju začarovala, aby rýchlo zostarla. Aby sa zo Sophie znova stala mladá žena, spojí svoje sily s čarodejom Howlom. Nie je to však tak jednoduché, keďže v prostredí filmu sa odohráva krutá vojna.

7. Klaus

najlepšie animované filmy - Klaus
Zdroj: netflix.com

Film Klaus je najmladším z celého zoznamu. Vyšiel iba minulý rok. Na pohľad sa môže zdať, že ide predsa o počítačovú animáciu. No v skutočnosti aj tento film bol nakreslený ručne. Klaus rozpráva o poštárovi, ktorý je na začiatku budovania kariéry. Bojuje s vlastnou skúposťou, a kvôli nej je poslaný pracovať do studeného mesta. Odhodlane sa rozhodne vybudovať skvelý poštársky systém. Jeho plán sa však skomplikuje, keď stretne tajomného výrobcu hračiek, ktorý žije v lese.

6. A Silent Voice

najlepšie animované filmy - A Silent Voice
Zdroj: merch.moe

Vo filme A Silent Voice Teenager Shoya uvažuje nad samovraždou. V poslednú chvíľu si to rozmyslí, no do jeho mysle sa zatúla tajomná Shoko. Dievča zo základnej školy, ktorú zvykol šikanovať. Shoya je na strednej škole a snaží sa svoje chyby z minulosti napraviť. A možno sa mu to aj podarí.

5. Princezná Mononoke

princess mononoke
Zdroj: vselicoodkaji.blog.

Ďalší z veľmi populárnych animovaných filmov je Princezná Mononoke. Príbeh sa odohráva v 14. storočí v Japonsku. V tomto období sa mier medzi ľuďmi, zvieratami a bohmi začína strácať. Ashitaka bojuje o záchranu situácie, narobí však len väčší chaos.

4. Your Name

anime film your name Weathering With You
Zdroj: the-arcade.ie

Teenageri Mitsuha a Taki z filmu Your Name vedú veľmi zvláštne životy. Ich telá sa totiž navzájom vymieňajú. Nikdy v živote sa však nestretli, no poznajú sa navzájom lepšie, než ktokoľvek iný. Veď si predsa zamieňajú životy. Protagonisti sa teda rozhodnú stretnúť tvárou v tvár a zistiť, prečo sa im tento záhadný jav deje.

3. Grave of the Fireflies

najlepšie animované filmy - Grave of the Fireflies
Zdroj: nytimes.com

Animovaný film Grave of the Fireflies sa zameriava na Japonsko po bombardovaní počas 2. svetovej vojny. Súrodenci Seita a Sersuko sa musia postarať navzájom o seba po tom, ako ich situácia odlúči od rodičov. Bojujú s hladom, peniazmi a prakticky nemajú domov. Sú však odhodlaní prežiť.

2. Leví Kráľ

live-action Levieho Kráľa
Zdroj: channel4.com

Medzi najlepšie animované filmy samozrejme patrí aj Leví kráľ (alebo teda v originále The Lion King). Tento film sleduje leva Simbu, ktorý sa má stať kráľom. Bohužiaľ po tom, ako si nepravdivo prikladá vinu za smrť jeho otca, utečie. Lev sa musí objaviť a spamätať zo všetkého, čo sa mu stalo. Trón naňho predsa čaká!

1. Cesta do fantázie

Cesta do fantázie na Netflixe
Zdroj: somewhere-magazine.com

Samozrejmým víťazom nie je žiaden iný film, než Cesta do fantázie (Spirited Away). Najpopulárnejší a najlepší animovaný film od štúdia Ghibli preberá prvenstvo hneď v niekoľkých kategóriách. Príbeh je o dievčatku Chihiro, ktoré počas cesty do nového domu s rodičmi zablúdi do magickej dediny. Jej rodičia sa zmenia na prasatá a ona sa im snaží pomôcť. Stretne chlapca menom Haku, ktorý ju dobrodružstvom sprevádza.

Ktorý animovaný film máte najradšej vy? Preferujete ručne kreslené animáky, alebo tie spravené počítačom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

iPhone 12 Mini? Najnovší únik odhalil existenciu ďalšieho smartfónu novej generácie od Apple

S očakávaným októbrovým odhalením smartfónu iPhone 12 sa nám podarilo získať celkom podrobný obraz toho, čo môžeme od novej generácie vlakových modelov od Apple...

Film Borat 2 dostal dlhý a absurdný názov, ktorý pozostáva z takmer dvadsiatich slov

Áhoj ja Bórat. Nóvy ve městě. Móc fájne. Nedávno sme vás informovali o tom, že film Borat 2 bol úspešne nakrútený v tajnosti, dokonca...

Seriál Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy pre druhú sériu. Koho sa táto zmena týka?

Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy Druhá séria populárneho fantasy seriálu podľa knižnej predlohy Zaklínač mení obsadenie postavy pre druhú sériu. Ide o pomerne dôležitý charakter,...

Chris Hemsworth sa pripája k režisérovi filmu Top Gun: Maverick v novom sci-fi projekte od Netflixu

Chris Hemsworth, Miles Teller a Jurnee Smollett stvárnia hlavné postavy pripravovaného sci-fi filmu Spiderhead, ktorý uvidíme na Netflixe. V režisérskom kresle sa objaví Joseph...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...