Najlepšie filmové dvojice – ktoré ikony nás zabávali najviac?

Nenechajte si ujsť

Najlepšie filmové dvojice

Keď sme na to dvaja, hneď to lepšie klape. Jeden hrdina proste niekedy na všetko sám nestačí. Toto pravidlo rozhodne platí o akčne ladených kriminálnych snímkoch z Hollywoodskej produkcie. So správnou dvojkou totiž neprichádza len hra na hrdinov či zbesilá akcia, ale neraz aj poriadna kopa dobrej zábavy…

15. Star Wars: Pomsta Sithov

Majster Jedi Ewan McGregor sa do svojej filmovej úlohy vžil natoľko, že nedokázal tak celkom ukontrolovať výbušnú povahu svojho strapatého žiaka Haydena Christensena. Títo dvaja týpci si to totiž na striebornom plátne rozdali skutočne horúco.

Zdroj: walldevil.com

14. Saigon

Vietnamský konflikt je v plnom prúde a americká armáda vysiela detektíva Willema Dafoea spoločne s partnerom, aby našli toho, kto svojským spôsobom rieši svoje účty s miestnymi prostitútkami.

saigon
Zdroj: mubi.com

13. Čierny dážď

Pod taktovkou majstra kalibru Ridleyho Scota sa Michael Douglas vyberie do Japonska, aby čoby nezmieriteľný policajt našiel v tejto krajine vhodného parťáka na splnenie svojich cieľov.

čierny dážď
Zdroj: flickeringstreet.net

12. Training Day

Oscarom ovenčený Denzel Washington, je policajtom na hrane zákona. Spoločne so začínajúcim policajtom Ethanom Hawkom budú musieť čeliť hre na život a na smrť.

training day
Zdroj: hollywoodreporter.com

11. Kobra (11)

Tento nemecký seriál netreba našim televíznym divákom nijako zvlášť predstavovať a v tomto rebríčku je skôr výnimkou – konkurencia však bola ťažká napr. Prison Break, Komisár Rex alebo Herkules… Ostrý turecký krpec Erdogan Atalay ale vyhráva na celej čiare. Dôvod? Parťákov strieda častejšie ako ja ponožky.

Cobra 11
Zdroj: quark.sk

10. Zelenáč

Zakrvavený samotár Clint Eastwood a jeho snaživý parťák Charlie Sheen – netradičná dvojica, netradičná akcia, treba vidieť.

the rookie
Zdroj: imdb.com

9. Vychádzajúce slnko

Nesmrteľný sympaťák Sean Connery ako expert na Japonsko rieši vraždu medzinárodných rozmerov. Na pomoc mu príde mladučký Wesley Snipes, ktorý sa pri hereckom majstrovi bude musieť poriadne obracať.

Rising Sun
Zdroj: 3brothersfilm.com

8. Križovatka smrti

Čínskemu ministrovi unesú v Los Angeles dcéru, a tak na pomoc prichádza všestranný detektív Jackie Chan. Spoločne s miestnym parťákom Chrisom Tuckerom, sa postarajú o ideálne namiešaný mix akcie a humoru.

Zdroj: slashfilm.com

7. Sedem

Sedem nie je len číslom tohto poradia, ale aj názvom poriadne temného thrilleru, v ktorom aj taká silná dvojica v zložení Freeman a Pitt má obrovské problémy dohrať poriadne zvrátenú hru do konca…

sedem brad pitt
Zdroj: addictedtohorrormovies.com

6. Skala

Starý pán Sean Connery proste vedie. Ako prefíkaný väzeň pomáha dostať sa elitnej jednotke do nedobytného Alcatrazu, ktorý je v rukách šialenej skupiny vojakov. Spoločne s expertom FBI Nicolasom Cageom predvedú súhru, ktorá sa len tak často nevidí.

the rock
Zdroj: letterboxd.com

5. Noční dravci

Rutger Hauer v úlohe záporáka, ktorá tomuto hercovi sadne ako uliata. Na druhej strane proti nemu stoja členovia elitného komanda, ktorých hrajú najväčší black and white sympaťáci 80-tkovej doby Sylvester Stallone a Billy Dee Williams.

nighthawks
Zdroj: youtube.com

4. Červená horúčava

Jim Belushi ako policajt v rodnom Chicagu pátra za pomoci sovietského kapitána milície Arnolda Schwarzeneggra po stopách gruzínskej mafie.

red heat
Zdroj: mubi.com

3. Tango a Cash

Nadupaná, priam disco-akčno-kriminálna komédia, ako ukážkovo vystrihnutá z doby svojho vzniku. V nej sa stretávajú elegán Stallone s drsňákom Russellom a spoja sily v boji s ukrutne mstivou narkomafiou.

tango a cash
Zdroj: grantland.com

2. Leví Kráľ

Striebornú priečku obsadzuje prekvapujúco dvojica animovaných kamošov. Nie, nie je to Shrek a oslík, či Asterix a Obelix… sú to dvaja najväčší pohoďáci pod tým najpálivejšim slnkom – Timon a Pumba.

Zdroj: collider.com

1. Smrtonosná zbraň

Pravdepodobne najlepší mix akcie a humoru, v ktorom sa stretáva pojašený policajt Mel Gibson s parťákom, vzorným oteckom Dannym Gloverom, ktorý sa snáď v prípadnej piatej časti dočká zaslúženého dôchodku. Ešte pripomeniem že pre oboch spomenutých pánov ide o životné úlohy.

lethal weapon
Zdroj: denofgeek.com

Tak toto je môj výber. Čo na to hovoríte vy a aký by bol ten váš?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -