5 filmov letnej sezóny, ktoré jednoducho musíte vidieť!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najlepšie filmy letnej sezóny 2018

Áno, vieme. Ešte je iba jar, a leto začne oficiálne až koncom júna. To však nič nemení na tom, že filmová letná sezóna je už v plnom prúde! Práve snímka Avengers: Infinity War odštartovala obrovský boom veľkofilmov, ktoré začnú v najbližších týždňoch prichádzať. Pretože práve v období leta a letných prázdnin má väčšina divákov čas na oddych vo forme návštevy kina. Poďme sa tak spolu pozrieť na 5 filmov letnej sezóny, ktoré jednoducho nesmiete zmeškať. Dokonca sa môžeme tešiť veľkej diverzite žánrov, takže nás to po chvíľi neomrzí! Aby toho nebolo málo, prvý film na zozname prichádza do kín už zajtra

Deadpool 2

Deadpool
Zdroj: www.hdwallpapers.in

Dátum premiéry: 17. máj 2018

Začíname naozaj zhurta. Pokračovanie úspešnej akčnej komédie Deadpool má totižto premiéru už zajtra! Štúdia Marvel a Fox vyhradili pre film značne väčší rozpočet, pretože jednotka zaznamenala neuveriteľný úspech. Tešiť sa tak môžete na ešte lepšie vtipy v krajšom a drahšom prevedení. Vynikajúci herec Ryan Reynolds sa v koži nájomného zabijaka Wade Wilsona tentokrát postaví proti Cable-ovi (Josh Brolin). Ten pricestoval priamo z budúcnosti a má jediný cieľ – Zabiť tlstého chlapca, ktorého musí Deadpool ochrániť. Cable však nie je žiadna jednohubka, a tak si bude Deadpool musieť zostaviť vlastný tím hrdinov. Ten nemôže mať originálnejší názov, ako X-Force! My sme už mali tú možnosť si film pozrieť, a nevieme si ho vynachváliť!

P.S.: V živote sme nevideli lepšiu a vtipnejšiu potitulkovú scénu! 

Solo: A Star Wars Story

Druhý Solo: A Star Wars Story trailer nás pripravuje na westernovú jazdu v štýle Star Wars!
Zdroj: ew.com

Dátum premiéry: 24. máj 2018

Nestihneme si ani vydýchnuť a pokračujeme hneď na ďalší týždeň! Od komiksovky sa však presunieme do veľmi, veľmi vzdialenej galaxie! Presne tak, môžeme sa tešiť na ďalší prírastok do Star Wars ságy. Rovnako ako pri Rogue One, aj tentokrát sa pozrieme na príbeh, ktorý nepatrí do hlavnej dejovej línie. Preskúmame totižto príbeh mladého Hana Sola, ktorého si namiesto legendárneho Harrisona Forda zahrá Alden Ehrenreich. Uvidíme jeho úplne začiatky – Stretnutie s Chewbaccom alebo vôbec prvý let v Millenium Falcon. Okrem Aldena vo filme uvidíme aj známe tváre ako Emilia Clarke (Game of Thrones), Woody Harrelson (Zombieland) alebo Donald Glover, ktorý si zahrá mladého Landa Calrissiana! Prvé reakcie na film hovoria, že sa máme na čo tešiť!

Jurský svet: Zánik ríše

prvý jurassic world: fallen kingdom trailer
Zdroj: youtube.com

Dátum premiéry: 21. jún 2018

Na ďalší veľkofilm si však počkáme skoro mesiac. Nebude ním nič iné, než pokračovanie filmu Jurský svet z roku 2015. Opäť sa tak vrátime na ostrov, ktorý je plný geneticky vytvorených dinosaurov. Miešanie DNA týchto tvorov ich stále neprestalo baviť, a tak znovu uvidíme kopu nových druhov. Do parku sa však vrátime z trochu iného dôvodu – Všetkých dinosaurov treba zachrániť, pretože sa blíži veľká explózia ostrovu. Zatiaľ čo sa Jurský svet niesol v akčnom štýle, tentokrát tvorcovia viac stavili na „hororovú“ atmosféru. Do hlavných úloh sa samozrejme vrátili Chris Pratt a Bryce Dallas Howard, pričom ich doplní aj Jeff Goldblum z pôvodného Jurského Parku. Réžiu má na starosti španiel J.A. Bayona, pričom sa na jeho rukopis veľmi tešíme!

Ant-Man a Wasp

ant-man and the wasp trailer
Zdroj: 1905.com

Dátum premiéry: 5. júl 2018

Po krátkej pauze sa začiatkom letných prázdnin vrátime ku superhrdinskému žánru! Štúdio Marvel si pre nás totižto pripraví film Ant-Man a Wasp, ktorého udalosti budú zasadené medzi filmy Civil War a Infinity War. Všetci však dúfajú, že sa dozvieme aj to, čo robil Ant-Man počas Infinity War… Každopádne, ku Scottovi Langovi (Paul Rudd) sa tentokrát pridáva aj Hope Van Dyne (Evangeline Lily), ktorá stvárni postavu Wasp. Spolu vo filme pocestujú na miesto známe ako Quantum Realm, v komiksoch nazývané aj Microverse. Tam sa vydajú zachrániť Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer), teda bývalú Wasp a zároveň manželku Hanka Pyma (Michael Douglas). Proti nim sa postaví záporáčka s menom Ghost, ktorá dokáže okrem iného prechádzať cez steny!

Mission: Impossible – Fallout

Oficiálna fotka z filmu Mission: Impossible 6
Zdroj: ifuun.com

Dátum premiéry: 2. august 2018

O ďalší mesiac príde v poradí šiesty film zo série Mission: Impossible, ktorý nám uzavrie letnú sezónu veľkofilmov. Legendárny Tom Cruise sa vracia ako Ethan Hunt, pričom pre túto rolu trénoval celý rok. Chcel sa totižto vyhnúť akýmkoľvek kaskadérom, a všetky triky robiť sám. Celý film je v tomto špeciálny – Uvidíme čo najmenej vizuálnych efektov, pretože sa pracovalo prevažne s praktickými efektmi. Tom Cruise musel skákať z lietadla, alebo pilotovať helikoptéru a vysieť z nej. Proti nemu sa tentokrát na strane zla postaví záporák August Walker, ktoré stvárnil Henry Cavill. Na plátno sa však vrátia aj mená ako Rebecca Ferguson, Simon Pegg alebo Ving Rhames! Tak čo, tešíte sa na návrah obľúbenej akčnej série?

Na ktorý z filmov letnej sezóny 2018 sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -