TOP 10: Najlepšie filmy pre autičkárov, pri ktorých sa budete cítiť ako za volantom

Nenechajte si ujsť

Najlepšie filmy pre autičkárov

Ste milovníci automobilov, no práve nemôžete zasadnúť za volant, alebo si chcete večer spríjemniť nadupaným filmom? Pripravili sme si pre vás zoznam najlepších autičkárskych filmov, ktoré vám určite prehĺbia lásku k autám. Toto sú tie najlepšie filmy pre autičkárov!

10. Rýchlo a zbesilo 5

Filmovú sériu Rýchlo a zbesilo pozná každý milovník áut, ale aj filmov obecne. Ak ste ju ešte nevideli, odporúčam si ju celú pozrieť. No tým vrcholovým filmom je práve piata časť. Filmy síce nie sú zrovna reálne, no ak máte radi rýchle autá, pouličné preteky a nádherné ženy, určite si na pár hodín sadnite a pozrite si niektorý film zo série. A určite sa pri niektorých scénkach aj dobre zasmejete.

9. Rivali

Ako už názov predpovedá, v biografii od Rona Howarda je zachytená rivalita medzi dvoma fenomenálnymi jazdcami. Film zachycuje jazdcov Formuly 1 Niki Laudu a  Jamesa Hunta a ich nevraživosť. Taktiež uvidíme, aké rozdiely medzi nimi boli a aké nebezpečenstvo pretekanie prináša.

8. Hrozba smrti

Ide o starú klasiku, na ktorú však nesmieme zabudnúť. Film je excelentný najmä vďaka hereckým výkonom hlavných hviezd. Nejaký zmysluplný príbeh tu asi hľadať netreba, avšak je to vôbec potrebné? Okrem hereckých výkonov si užijeme aj kopec zábavy a samozrejme si obzrieme aj nejaké to autíčko.

7. Holy Motors

Samozrejme, skvelé filmy nevznikajú len na základe rýchlych super-športových automobilov. Postačí aj kvalitný scenár a jedna limuzína. Preto by ste mali dať šancu aj tomuto skvelému filmu z Nemecka.

6. Bumblebee

Bumblebee je novší, nádherne spracovaný film. Ak máte radi Transformerov, určite siahnite po tomto kúsku. A nabudúce si dajte pozor na to, keď na vrakovisku uvidíte starého chrobáka, či to náhodou nie je Transformer.

5. Speed Racer

Ak máte radi sci-fi filmy, tak tento by ste nemali vynechať zo svojho zoznamu. Chlapcovi od čias základnej školy nešlo o nič iné, ako o to, aby sa dostal na poriadne preteky automobilov. A to sa mu samozrejme podarilo, a nie len tak na nejaké. Skvelé pretekanie, ktoré vás nenechá chladným a skvelé digitálne efekty v tomto filme sú priorita číslo 1.

4. Mad Max: Zbesilá cesta

Tom Hardy, vo filme predstavujúci postavu Maxa Rockatanskyho, bude musieť v post-apokalyptickom svete riešiť mnoho problémov. Vo filme zbadáme mnoho akrobatických kúskov s autami. A ak vás Mad Max zaujme, určite odporúčam pozrieť sa aj na videohru, ktorá je taktiež úchvatná.

3. Baby Driver

Skvelé americké autá, noha na plyne a plné mesto. To znie ako zrodené na šialenú jazdu. Aspoň teda čo sa týka tohto filmu. Akčné scény dopĺňa skvelá, nadupaná hudba a mnoho vtipných situácií. Pripravte si popcorn a užite si tento skvelý film.

2. Kuriér 2

Kuriér je skvelá séria filmov, v ktorej pre mňa dominuje práve druhá časť. Som si takmer istý, že väčšina z vás si tento film pozrela už minimálne raz. Ak sa nechcete nudiť, pozrite si práve Kuriéra. Prečo? No lebo tu na nudu ani nie je čas. Film je plný skvelých akčných scén. A ako pravá klasika nesmú k autám chýbať aj poriadne zbrane a ženy.

1. Le Mans ’66

Majstrovské dielo o tom, ako v roku 1966 dokázala automobilka Ford súperiť s takým menom ako je Ferrari na najväčších pretekoch Le Mans. Dozvieme sa tu mnoho o pripravovaní auta na pretek, ale aj o príbehu pretekárov. Užijete si každý kúsok auta od Fordu, ale aj mnoho potu a driny, ktoré za jedným pretekom stoja.

Ste automobilový nadšenec? Ktorý film v spojitosti s autami vám napadne ako prvý? Napíšte do komentárov aj vaše najobľúbenejšie filmy pre autičkárov. 

Zdroj: collider.comvulture.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -