Označujú ho za najlepšieho žijúceho režiséra. Toto je TOP 5 filmov Davida Finchera

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najlepšie filmy Davida Finchera

Za svoju kariéru získal Zlatý Glóbus, cenu BAFTA a bol trikrát nominovaný za Oscara. Jeho filmy pozná a sleduje celý svet. Nemá ich na konte toľko ako Steven Spielberg či Ridley Scott, napriek tomu je považovaný za jedného z najlepších režisérov na svete. Dnes sa pozrieme na najlepšie filmy Davida Finchera, ktorý patrí k najuznávanejším filmárom všetkých čias.

5. Sociálna sieť (2010)

Sociálna sieť
Zdroj: TMDB

David Fincher je známy ako režisérov napínavých trilerov a drám. A verte nám či nie, kto videl Sociálnu sieť vám potvrdí, že aj z tejto témy dokázal Fincher vytvoriť veľmi napínavú drámu. Príbeh Marka Zuckerberga bol do tohto filmu zahalený tajomstvom. Pôvodne to bol extrémne inteligentný študent Harvardu, ktorý sa po rozchode so svojou priateľkou potreboval nejako rozptýliť. Postupne tak vytvoril sociálnu sieť, ktorá doslova pohltila takmer každého, kto sa k nej dostal. Lenže keď máte 500 miliónov priateľov, máte aj pár nepriateľov.

Sfilmovanie knihy Bena Mezricha slávilo veľký úspech. Okrem nominácií na Oscara, z ktorých jedna sa ušla aj Fincherovi, táto dráma zarobila viac ako 200 miliónov dolárov. A značne tomu pomohli aj skvelé výkony od Jesseho Eisenberga, Andrewa Garfielda či Justina Timberlakea.

4. Stratené dievča (2012)

Gone Girl
Zdroj: TMDB

Amy Dunnová jedného rána z ničoho nič zmizla. Jej manžel pritom absolútne netuší, čo sa vlastne stalo. V ich dome to totiž vyzerá, ako by Amy niekto prepadol. Lenže celá situácia je tak trochu podozrivá a polícia sa čoraz viac domnieva, že za Amyiným únosom je práve jej manžel Nick. Ich manželstvo totiž nebolo práve rozprávkové, a tak polícia netuší, či ide o únos alebo o úkladnú vraždu, o ktorú sa chladnokrvne postaral Nick Dunn. Postupom času však ale zisťujeme, že to celé je len súčasťou majstrovského a v každom ohľade precízneho plánu.

V roku 2012 David Fincher sfilmoval ďalšiu knihu, tentokrát od známej spisovateľky Gillian Flynnovej. V tomto uznávanom trileri si ústredné postavy zahrali Ben Affleck a Rosamund Pike. Herečka za svoj úžasný výkon získala nomináciu na Oscara. Celkovo je tento triler v už tradičnom Fincherovom duchu. Temná hudba, čistý vizuál a výborné dialógy, podtrhnuté skvelými hercami. Film v kinách zarobil 370 miliónov dolárov a dodnes patrí medzi najlepšie trilery 21. storočia.

3. Podivuhodný prípad Benjamina Buttona (2008)

Benjamin Button
Zdroj: TMDB

Benjamin je iný ako my všetci ostatní. Už pri jeho pôrode bol prakticky odsúdený a zatratený, a to jeho vlastným otcom. Narodil sa totiž ako starec. Ešte šťastie, že sa oňho postarala domáca v domove dôchodcov, ktorá sa zľutovala nad jeho osudom. Benjamin tak strávil svoje detstvo v tomto domove, kde sa blízko zoznámil so smrťou. Tá sa totiž v tomto dome vyskytovala na dennej báze.

Podivuhodné bolo, že Benjamin každým dňom viac a viac mladol, a tak sa zoznámil s Daisy, ktorá mu zmenila život. Benjamin však na svojej ceste k mladosti spoznal mnoho zaujímavých ľudí. Napríklad chlapa, do ktorého 7-krát udrel blesk. Alebo Elizabeth Abbottovú, ženu, ktorá sa ako prvá v histórii pokúsila preplávať Lamanšský prieliv. Napokon ho však osud vrátil k Daisy, pri ktorej už dávno vedel, že je to láska jeho života.

Zaujímavú poviedku slávneho spisovateľa F. Scott Fitzgeralda krásnym spôsobom sfilmoval David Fincher. Do hlavných úloh obsadil Brada Pitta a Cate Blanchett. Chémia medzi týmito hviezdami bola vynikajúca. Excelovali však aj herci vo vedľajších úlohách. Tilda Swinton (Doctor Strange) predviedla skvelý výkon ako Benjaminova vydatá milenka Elizabeth Abbottová. Takisto aj afroamerická herečka Taraji P. Henson v úlohe pani domácej Queenie, ktorá sa Benjamina detstve ujala. Podivuhodný prípad Benjamina Buttona získal 3 Oscarov a ďalších 10 nominácií a v kinách zarobil viac ako 300 miliónov dolárov. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -