TOP 10 najlepších a najpopulárnejších filmov roka 2019 (podľa divákov)

Nenechajte si ujsť

Nick Fury dostane vlastný seriál a hra Among Us 2 bola zrušená! – RESTART #2

Rýchly súhrn noviniek zo sveta filmov, seriálov a hier s názvom RESTART vám budeme prinášať každý utorok a piatok o 19:00! Druhú časť okrem...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najpopulárnejšie a najlepšie filmy roka 2019 (podľa divákov)

Dámy a páni, máme za sebou poriadny rok. Teraz sa môžeme tešiť na veľké množstvo skvelých počinov, ktoré uvidíme v nadchádzajúcich mesiacoch. Ešte predtým sa však pozrime na tie vôbec najpopulárnejšie a najlepšie filmy roka 2019.

Ešte predtým, než sa na zoznam vrhneme, chceme podotknúť, že poradie vychádza z dát z najväčšieho filmového portálu na svete: IMDb. Výsledný zoznam je kombináciou diváckych hodnotení, počtu zobrazenia stránky filmu a popularity daného počinu v období jeho premiéry.

10. MY

Horor My
Zdroj: geektyrant.com

Príbeh, v ktorom sa rodina vydá na dovolenku. AdelaideGabe a ich dve deti to majú namierené na pláž, do nostalgického rodinného domu, aby si odpočinuli a relaxovali. Je však zjavné, že niečo sa pokazí – a to veľmi. Rodina si začne všímať záhadné paranormálne siluety, ktoré nie sú priateľské ani nepriateľské. Sú nimi. Ako hovorí Adelaide: “Sme to MY.”

Jordan Peele filmom Uteč uspel najmä preto, lebo príbeh je jednou veľkou metaforou o afro-americkej kultúre v modernom svete. Film sa však nezameriaval na rasové problémy, ale na “nás” samotných. “My sme svojimi najhoršími nepriateľmi,” povedal režisér pred premiérou. Aj preto si tento originálny horor vybojoval miesto na tomto zozname ako jediný predstaviteľ tohto žánru.

9. ALADIN

aladin recenzia
Zdroj: moviemania.io

Disney na plné obrátky produkuje novodobé hrané rozprávky, ktoré nepracujú s animáciou, ale so skutočnými hercami a špeciálnymi vizuálnymi efektmi. To, či je kvalita týchto počinov na rovnakej úrovni ako ich predloha, je na inú debatu. Už len ich legendárne meno im však zaručuje množstvo záujmu a finančný úspech.

Dáta ukazujú, že príbeh o chudákovi Aladinovi, princeznej Jazmíne a magickom Džinovi sa aj napriek vlažným reakciám zaradil medzi prvú desiaktu filmov práve vďaka jeho ohromnej popularite. To, či si toto miesto zaslúži, je už na vás.

8. ALITA: BOJOVÝ ANJEL

Alita: Bojový Anjel 2
Zdroj: eicee.org

Alita: Bojový Anjel bol dlho očakávaný filmový projekt. James Cameron už dlhé roky plánoval, že adaptuje túto mangu. Dokonca v časoch vydania snímky Avatar o nej rozprával ako o svojom budúcnom režisérskom projekte. Nakoniec sa na adaptácii podieľal ako producent, pričom taktiež pomáhal so scenárom pre režiséra Roberta Rodrigueza.

Alita je kyborg, ktorého nájde na smetisku kyberdoktor Ido a opraví ju. Privedie ju znova k životu a osvojí si ju ako svoju dcéru. V minulosti mal vlastnú dcéru, ktorá sa tiež volala Alita, no tá bola zavraždená jedným z kyborgov, ktorého Ido opravoval. A práve do tohto príbehu sa zamilovali desiatky miliónov divákov po celom svete.

7. SPIDER-MAN: ĎALEKO OD DOMOVA

Všetky nové filmy so Spider-Manom
Zdroj: mult.pw

Petrove osudové rozhodnutie vydať sa na vzrušujúci výlet so svojimi priateľmi je spočiatku iba o zábave a dobrodružstve. No niektorí z nich – Peter, MJ, Ned a Flash – sa chcú tiež vyrovnať s faktom, že boli päť rokov vytrhnutí z existencie, zatiaľ čo ostatní spolužiaci zostali a postupne vyrástli.

Ako prvý Marvel film po veľkolepom Avengers: Endgame bol na tento príbeh od fanúšikov vyvinutý veľký tlak. Prítomnosť ikonickej komiksovej postavy menom Mysterio a zábavný tón filmu však zaručili ohromný nielen finančný úspech, ale ako vidíte aj z pozície filmu, tak aj spokojnosť divákov.

6. LEVÍ KRÁĽ

Najlepšie filmy roka 2019
Zdroj: collider.com

Ďalší z remakeov od konglomerátu Disney zaujal šiestu priečku na zozname zohľadňujúcom divácke hodnotenia a popularitu filmu. Hovorí sa, že Leví kráľ bol tento raz hraný. V skutočnosti však môžeme povedať, že bol len iným štýlom animovaný. Či už sa vám však prerobenie klasiky z roku 1994 páčilo alebo nie, technické spracovanie, ktoré ponúkol režisér Jon Favreau, sa poprieť nedá.

Odvíjajúc sa od klasického Hamleta, Leví kráľ rozpráva príbeh mladého levieho princa, ktorý utečie zo svojho kráľovstva potom, čo jeho strýko zavraždí kráľa a sám po ňom preberie trón.

5. TO KAPITOLA 2

To Kapitola 2 sa vo svojom príbehu vrátila do amerického mestečka Derry, kam po rokoch prišli odrastení detskí hrdinovia prvej časti. Zdá sa, že démonické zlo v podobe tancujúceho klauna Pennywisea v minulosti neporazili, vrátilo sa a oni sa mu musia postaviť znova. Bojovať sa pritom museli naučiť hlavne so svojím vlastným strachom.

Pokračovanie sa divákom a fanúšikom prvej časti naozaj páčilo, a to z viacerých dôvodov. Réžia Andyho Muschiettiho, fantastický výber hercov v podobe Jessicy Chastain, Jamesa McAvoya či Billa Hadera alebo v neposlednej rade návrat Billa Skarsgårda v úlohe klauna boli len niektoré z faktorov, ktoré zaručili pozitívne reakcie divákov a veľký záujem.

4. CAPTAIN MARVEL

Vychádzajúc len necelé dva mesiace pred veľkolepým Avengers: Endgame, Captain Marvel značila prvú ženskú sólovku v 11-ročnej histórii MCU. V príbehu sa objavila oscarová herečka Brie Larson, ako aj mladý Nick Fury (Samuel L. Jackson). Videli sme, ako sa bývalá pilotka Air Force stala bojovníčkou rasy Kree a koniec koncov aj jednou z najsilnejších superhrdiniek v populárnom univerze.

Tesne pred vydaním sa projekt stretol s negatívnymi reakciami, ktoré fanúšikovia dali najavo na portáli Rotten Tomatoes. Predom film hodnotili ako zlý, aj keď ešte nemali šancu ho vidieť: boli dni pred premiérou. Toto vyústilo v zmenu systému jedného z najväčších filmových portálov. Nakoniec na tom však nezáležalo, pretože väčšina divákov film hodnotila pozitívne.

3. AVENGERS: ENDGAME

Prítomnosť Avengers: Endgame na tomto zozname znamená, že diváci svojimi hodnoteniami na portáli IMDb a prejaveným záujmom zaradili všetky tri marvelovky roka 2019 do TOP desiatky filmov. Aspoň oproti tomuto však nikto nemôže mať akékoľvek výhrady.

Veľkolepé ukončenie Infinity Ságy bolo jednou z najväčších filmových udalostí v histórii. Endgame zaznamenal neuveriteľný úspech. Stal sa najlepšie zarábajúcim počinom vôbec, kedy tržbami 2,79 miliardy amerických dolárov prekonal Avatara.

2. VTEDY V HOLLYWOODE

Na zozname nechýba ani najnovší film legendárneho režiséra Quentina Tarantina. Príbeh sa odohrával v rovnakom čase, kedy prebehli nechválne známe vraždy kultu Charlesa Mansona. Ani tentokrát sa však filmár nebál prepísať históriu tak, ako si ju prial on.

Tarantinovky sú vždy dobre hodnotené a populárne (čo sú dva hlavné faktory tohto zoznamu), no tu šlo o ešte väčší záujem vďaka spojeniu mien Leonardo DiCaptio a Brad Pitt v hlavných úlohách.

1. JOKER

Počas roku, ktorému v rámci hodnotení od divákov a verejného záujmu dominovali filmy od Marvelu a Disney, sa na prvé miesto prebojoval temný a zvrátený Joker od štúdia DC. Dielo režiséra Todda Phillipsa zaujalo nielen komiksových fanúšikov, ale aj filmových fajnšmekerov a časť širokej verejnosti, čo je, ako sa ukazuje, recept na úspech.

Z Jokera sa stala najziskovejšia komiksovka v histórii (v pomere rozpočet/tržby), pričom film za veľa vďačí titulnému hercovi Joaquinovi Phoenixovi. Aj vďaka nemu príbeh o mentálnych problémoch a prehnitej spoločnosti mnoho divákov označilo za svoj obľúbený roka 2019.

Súhlasíte s dátami z portálu IMDb, ktoré vravia, že toto sú tie najpopulárnejšie a najlepšie filmy roka 2019? Alebo vám príde, že vkus verejnosti by sa mohol zlepšiť? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Marvel sa so 4. fázou opäť oneskorí. Tieto tri MCU filmy uvidíme o niečo neskôr

Štúdio Marvel opäť zmenilo plány a tri očakávané MCU filmy uvidíme o niečo neskôr, čo môže mať vplyv na ostatné nadchádzajúce komiksové lahôdky. Po...

TOP 10: Na ktoré filmové pokračovania čakali diváci celú večnosť? Tento zoznam vám pripomenie vašu netrpezlivosť

Filmové pokračovania, na ktoré čakali diváci celú večnosť Niektoré filmy sa stali kasovými trhákmi. Iné zas kultmi, ktoré pozná každý. Vo svojej dobe sa na...

Toto sú predobjednávkové bonusy hry Spider-Man: Miles Morales. Medzi nimi aj dva kostýmy

Predobjednávkové bonusy hry Spider-Man: Miles Morales Hra Spider-Man: Miles Morales odhalila svoje predobjednávkové bonusy na PlayStation 4. Hráči, ktorí si titul zakúpia pred vydaním (12....

Vieme, kedy sa kazašský reportér Borat vráti v pokračovaní. Film Borat 2 si pozrieme online

Pripravte sa, komický kazašský reportér Borat sa vráti ešte tento rok. Pred pár mesiacmi bol herec a komik Sacha Baron Cohen zahliadnutý pri nakrúcaní...

5 nových hier na Steam, o ktoré si možno nezakopol a stoja za povšimnutie (september)

Na Steam vychádza denne nespočetne veľa noviniek, niekedy je náročné všimnúť si všetky z nich a preto sme sa na tie najnovšie hry v...