5 najlepších filmov s Keanu Reevesom, vďaka ktorým sa stal hereckou legendou!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Keanu Reeves je vo filmovej brandži približne 30 rokov. Za tie roky si zahral v mnohých kvalitných ale aj menej kvalitných filmoch. V súčasnosti je známy skôr ako John Wick, no niektorí fanúšikovia tejto akčnej série už možno zabudli na jeho výkony v ďalších filmoch. Zahral si s mnohými veľkými hviezdami, akými sú Jack Nicholson, Al Pacino, Sandra Bullock a podobne. Dnes sa zameriame práve na tohto charizmatického herca s povahou dobráka. Toto sú totiž tie najlepšie filmy s Keanu Reevesom, vďaka ktorým ho všetci zbožňujeme.

5. Nebezpečná rýchlosť (1994)

najlepšie filmy s Keanu Reevesom
Zdroj: film-authority.com

Kultový film z roku 1994 katapultoval Keanu Reevesa medzi akčné hviezdy. Film, ktorý stál 30 miliónov, napokon v kinách zarobil viac ako 300 miliónov a preslávil nielen Keanu Reevesa ale aj hereckú kolegyňu Sandru Bullock. Reeves hrá odvážneho a obetavého policajta Jacka, ktorý najprv prekazí bombový útok s výkupným vo výškovej budove a napokon zachráni pasažierov autobusu, v ktorom je bomba.

Práve pri tomto filme sa prvýkrát ukázala fyzická zdatnosť sympatického herca, ktorý väčšinu nebezpečných kaskadérskych kúskov vykonával sám. Ak k tomu pridáte brilantné triky, skvelé akčné sekvencie a dobrý scenár, vzíde vám z toho jeden z najlepších akčných filmov z 90. rokov.

4. Diablov advokát (1997)

najlepšie filmy s Keanu Reevesom
Zdroj: entertainment.ie

O pár rokov neskôr si Keanu Reeves zahral v dramatickom filme, teda v úplne odlišnom žánri. Tentokrát nešlo o jeho fyzickú zdatnosť, ale o skutočné herecké umenie. A podľa kritikov aj divákov to popri takej hviezde, akou je Al Pacino, zvládol výborne. Reeves si zahral právnika Kevina Lomaxa. Ten sa neštíti obhajovať aj chlapa, ktorý má chúťky na mladé študentky a to len preto, aby neprerušil svoju šnúru víťazstiev.

To si všimne veľmi bohatý riaditeľ právnickej firmy John Milton. Ten si najmä Kevinove služby, dokonca ho aj s manželkou ubytuje vo svojom mrakodrape. Všetko sa zdá byť dokonalé, avšak Kevin pomaly zisťuje, že pracuje pre stelesnené zlo. Samotného diabla si s chuťou zahral oscarový herec Al Pacino, ktorého herecká kreácia Lucifera patrí medzi tie najznámejšie vo svete kinematografie.

3. John Wick (2014)

Keanu Reeves
Zdroj: watch.plex.tv

Všetko to začalo tým, že sa partia mladých zlodejov vlámala do Johnovho domu. Ukradli mu auto a dokonca zabili jeho psa, ktorého mu venovala jeho už mŕtva manželka. Títo mladí banditi však netušili, že sa vlámali do domu bývalého nájomného zabijaka, ktorý patril medzi tých najlepších v brandži. Krvavá vendeta sa môže začať!

John Wick je zrejme druhá najznámejšia akčná postava, ktorú si Reeves zahral. Opäť v tomto dnes už kultovom akčnom filme potvrdil svoje fyzické kvality. Hlavne vďaka jeho hereckému a fyzickému výkonu si diváci zgustli na tejto akčnej jednohubke, z ktorej sa postupne stala už štvordielna séria.

2. Constantine (2005)

Keanu Reeves
Zdroj: kino.de

Majstrovsky spracovaný komiksový film s prvkami hororu, to je dnes už kultové dielo Constantine režiséra Francisa Lawrencea. Sám Reeves priznal, že je to jeho najobľúbenejší film, v ktorom si zahral a všetkých fanúšikov ešte pred rokom potešil správou o blížiacom sa pokračovaní. John Constantine má dar. Je to ten najznámejší exorcista, ktorý dokonca skončil v pekle, avšak vrátil sa späť na tento svet.

Keďže sa tam však dostal preto, lebo si vzal život, snaží sa robiť čo najviac dobrých skutkov, aby ho Boh navždy nezatratil. Teraz sa však na tento svet derie nepoznané zlo, ktoré môže ovládnuť celý svet. A práve tomu sa snaží Constantine za pomoci krásnej policajtky Angely Dodsonovej (Rachel Weisz) zabrániť. Jeden z najpozoruhodnejších filmov 21. storočia určite patrí medzi tie najlepšie filmy s Keanu Reevesom.

1. Matrix (1999)

Keanu Reeves
Zdroj: kungfukingdom.com

Zrejme ste všetci tušili, že na prvom mieste bude práve tento legendárny sci-fi film. V ňom si Keanu Reeves zahral Nea, počítačového hackera, ktorý však cíti, že vo svete, v ktorom žije, je niečo inak. Napokon sa dostane k mužovi menom Morpheus, ktorý mu dá na výber z dvoch tabletiek. Tá prvá ho vráti do sveta, ktorý pozná a v ktorom žije bez žiadnych spomienok. Tá druhá, mu odhalí tajomstvá, ktoré mu nedajú spávať.

Práve vďaka tomu, že si Neo vybral tú správnu tabletku, si diváci v roku 1999 vychutnali jeden z najlepšie spracovaných akčných filmov všetkých čias. Už pred Matrixom bol Reeves slávnym hercom, no vďaka tomuto filmu sa dostal do úzkej spoločnosti tých najslávnejších hviezd akými sú Brad Pitt, Tom Cruise či Will Smith. Paradoxne posledný menovaný rolu Nea odmietol, pretože scenár mu nedával zmysel.

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Matrix top topov!!!! Ale meníme zabudnúť na jeho bezkonkurečne najlepší herečky výkon popri Al Pacinovi…nezabudnuteľne súboje vo Wickovi….. sama chvála asi ho nepoznám v role ktorá mu nesadla!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -