Prečo ešte nevyhral Oscara? Toto sú tie najlepšie filmy Ryana Goslinga

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najlepšie filmy Ryana Goslinga

Dnes už zrejme neexistuje človek, ktorý by ho nespoznal. Ryan Gosling právom patrí medzi najuznávanejšie herecké osobnosti. Za svoju kariéru už získal Zlatý glóbus a takisto aj 3 nominácie na Oscara. Najprestížnejšie filmové ocenenie sa mu ešte nepodarilo získať, no všetci odborníci predpokladajú, že raz sa to určite stane.

V súčasnosti hrá Gosling v akčnej komédii Kaskadér (2024) s herečkou Emily Blunt. A pri tejto príležitosti si pripomenie tie najkvalitnejšie počiny, v ktorých hral. Toto sú totiž tie najlepšie filmy s Ryanom Goslingom.

8. Blade Runner 2049 (2017)

Ryan Gosling nie je hercom jedného žánru. Rád si zahrá v čomkoľvek, čo má potrebnú kvalitu. Jedným z jeho najznámejších filmov je aj epické sci-fi režiséra Dennisa Villeneuvea Blade Runner 2049.

V tomto pokračovaní kultovej klasiky si zahral s Harrisonom Fordom a opäť predviedol skvelý výkon. Celkovo sa tomuto snímku v kinách až tak nedarilo, diváci totiž tvorcom vyčítali, že je príliš zdĺhavý a nudný. Každopádne to určite nesúviselo s Goslingovým výkonom. Ten bol práve najväčším pozitívom celého snímku.

Blade Runner 2049 získal dvoch Oscarov a ďalšie tri nominácie, všetky tieto úspechy však toto dielo dosiahlo v technických kategóriách. Po vizuálnej stránke tak ide o jeden z  najúchvatnejších filmov posledných rokov. Okrem Goslinga a Forda si v tomto filme zahrali aj Ana de Armas, Robin Wright či Jared Leto.

7. Bláznivá, hlúpa láska (2011)

Ryan Gosling je skvelým ťahúňom v epickom sci-fi, ale takisto aj v romantickej komédii. Medzi tie najznámejšie, v ktorých predviedol fantastický výkon patrí práve Bláznivá, hlúpa láska.

V tomto romantickom príbehu si vôbec prvýkrát zahral s herečkou Emmou Stone, s ktorou si zopakoval tento duet ešte v ďalších dvoch filmoch. Hlavnou postavou celého príbehu je však Cal Weaver (Steve Carell), ktorého manželka (Julianne Moore) podviedla po dlhých rokoch manželstva.

Teraz sa musí vysporiadať s tým, že je slobodný a v strednom veku. Všemožne mu v tom pomáha Jacob Palmer (Gosling), ktorý vďaka svojmu vzhľadu, šarmu a precíznej technike zbalí každú ženu. Avšak s Calom, ktorý nerandil už od strednej, to nebude mať jednoduché. Táto skvelá komédia plná romantiky a smiechu v kinách dosiahla tržby takmer do výšky trojnásobku svojho rozpočtu, ktorý predstavoval 50 miliónov.

6. Prvý človek (2018)

V roku 2018 si Gosling zahral samotného Neila Armstronga, teda prvého človeka, ktorému sa podarilo pristáť na mesiaci a vysloviť legendárnu vetu: „Je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo.“ Film Prvý človek však neukazuje len tieto skutočnosti, ale aj to, čo im predchádzalo. Armostrongov komplikovaný vzťah s manželkou Claire Foy a takisto jeho vysporiadanie sa s tragickou smrťou jeho len dvojročnej dcéry.

Film Prvý človek režíroval Oscarom ocenený Damien Chazelle, ktorý však s týmto dielom nezabodoval tak, ako si predstavoval. Celosvetovo totiž film dosiahol tržby „len“ nad 100 miliónov dolárov. Z pohľadu produkcie, ktorej rozpočet značil 50 miliónov sa teda film zaplatil. Každopádne Chazelle a takisto aj ďalší tvorcovia filmu od Prvého človeka čakali určite viac. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -