Godzilla nie je jediné Kaiju – Toto sú tie najlepšie filmy s veľkými monštrami!

Nenechajte si ujsť

Najlepšie filmy s veľkými monštrami

Diváci milujú obrovské monštrá už od začiatku samotného filmu. Či už to bol prvý čierno-biely King Kong a Godzilla, mutanti z hlbokého vesmíru či našej Zeme, obrovské pavúky, kobylky, jašterice alebo len mega Bigfoot.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Kaiju je síce označenie pre Japonské monštrum, no v dnešnej dobe tak môžeme nazvať všetko, čo nás ľudí dokáže zašliapnuť, roztrhať alebo prípadne „iba“ zožrať. Tieto filmy sa nenakrúcajú často, keďže je vždy potrebný obrovský rozpočet, ktorý sa nie vždy vráti tvorcom späť. Našťastie sa vždy niekto odvážny nájde a preto Vám nižšie môžeme odporučiť tie najzaujímavejšie Kaiju filmy posledných rokov!

King Kong 1933
Zdroj: wpblink.com

Monsters (2010)

Režisér Gareth Edwards si nakrútil tento film skoro úplne sám, bez scenára a komparzistov, s dvoma hercami. Film vznikol vlastne iba z dlhej chvíle. Gareth si povedal „možno z toho niečo bude“, dokonca film sám postrihal a vytvoril spolu so špeciálnymi efektami.

Príbeh je jednoduchý a moc sa v ňom toho nedeje. No aj napriek tomu zaujal svojou tajomnosťou, samotnými monštrami a vizuálnym cítením natoľko, že si režisér o pár rokov nakrútil dva „malé“ filmy Godzilla a Rogue One.

The Host (2006)

Kórejský filmový chameleón Joon-ho Bong nakrútil svoj film ako unikátny mix komédie, drámy, akcie, hororu a politickej satiry. V ňom terorizuje obyvateľov pri rieke Han v Soule krvilačný mutant. Film si ihneď získal fanúšikov po celom svete a dodnes patrí k najnavštevovanejším kórejským filmom všetkých čias!

Colossal (2016)

Skôr komédia, ako katastrofický film – o medziľudských vzťahoch, jednej alkoholičke a obrovskom Kaiju ničiacom Kóreu. Všetko by bolo v poriadku, keby hlavná hrdinka Glória (Anne Hathaway) jedného dňa s hrôzou nezistila, že besniace monštrum kopíruje každý jej krok. Režisér Nacho Vigaloondo ukázal už vo svojom filme Timecrimes s akou radosťou sa hrá s filmovými žánrami a Colossal je toho veľmi príjemnou, vtipnou ukážkou!.

King Kong (2005)

Peter Jackson dostal Oscara za réžiu Lord of The Rings a celý svet čakal na to, aký bude jeho nový projekt. Vybral si svoj detský sen a nakrútil remake King Konga. Jeho Kong je síce o niečo menší, ale o to plnší života. Každá scéna s ním je doslova filmový zázrak a pri súboji s T-Rexami mi dodnes padá sánka od úžasu. Len je škoda, že film skončil tak, ako skončil. Ja by som si dvojku pozrel hneď!

Rampage (2018)

U nás je film známy pod názvom „Besnenie“ a vybesnil sa v ňom stále viac a viac milovaný The Rock spolu s ďalšími monštrami. Deštrukcia tu dosahuje „Level Godzilla“ a aj napriek jednoduchšiemu deju (film vznikol podľa prastarej hry) je radosť pozerať na to, ako všetko vybuchuje, padá, dáva si do držky… Však práve preto tieto filmy milujeme.

Clash (a Wrath) of the Titans

Titáni boli v gréckej mytológii obrovskí a nekontrolovateľní. O tom sa presvedčil poloboh Perseus (Sam Worthington), ako aj samotní grécki bohovia. Musia spojiť svoje sily aj napriek nezhodám a čeliť „nezničiteľným“ monštrám. Epické súboje v oboch filmoch nám ukázali, ako by asi mohla vyzerať naša vysnívaná adaptácia slávnej hry God Of War.

Troll Hunter (2010)

Trojčlenný tím študentov sa vydá po stopách bizarných medvedích útokov v Nórsku. Stretnú tu podivína so smradľavým karavanom, ktorý je vždy „veľmi“ blízko incidentov. Sám o sebe tvrdí, že je lovec trolov a dovolí štábu, aby ho sprevádzali. Veselý pseudodokment nás doslova prekvapil a odporúčam ho každému, kto si chce pozrieť niečo iné!

Super 8 (2011)

Tento film volám film aj drsnejší E.T. – Mimozemšťan. V ňom sa deti hrajú na režisérov a snažia si nakrútiť vlastný malý blockbuster. Z ničoho nič im však nakrúcanie preruší vykoľajený vlak a v ňom… Pri filme spojili sily J.J. Abrams so Spielbergom. Film je neskutočne hravý, tajomný a správne monštruózny. Určite sa nenechajte odradiť nízkym hodnotením na CSFD.

Cloverfield (2008)

Pseudodokument tu máme ešte jeden. A to rovno ten najslávnejší. Teda hneď po Blair Witch Projecte. Aby nie, postaral sa o neho sám majster záhadnosti a tajomnosti J.J. Abrams spolu s režisérom Mattom Reevesom. A o čom je? O párty v meste, ktorú preruší jedna explózia za druhou. Kto za ňu môže?

Aké sú vaše obľúbené filmy s veľkými monštrami? Páči sa vám napríklad série Pacific Rim?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -