Najlepšie filmy, na ktoré sa môžete tešiť túto jeseň

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

eto a prázdniny sa nám pomaly končia. Bohužiaľ, ale je tomu tak. Dúfam že niesom jediný, ktorý veľkú časť leta strávil v kine na výborných filmoch.. No nebude tomu inak ani na jeseň. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie filmové novinky, ktoré budeme mať možnosť vidieť už túto jeseň. Samozrejme, nebude možné spomenúť všetky, a tak si spomenieme len tie najočakávanejšie. Filmy budú usporiadané podľa dátumu vydania.

Na čo sa teda môžeme tešiť na jeseň?

Sully – 8. september

Film režírovaní  Clintom Eeastwoodom bude podľa skutočných udalostí, kedy 15 Januára 2009 pristál kapitán Chesley „Sully“ Sullenberger (Tom Hanks) na rieke Hudson s lietadlom s porušenými lietadlovými motormi, pričom zachránil 155 pasažierov.

sully

Dieťa Bridget Jonesovej – 15. september

Romantická komédia cielená hlavne pre ženské publikum sa vracia. Bridget Jonesová je opäť na scéne, no tentokrát v druhom stave, a sama nevie, kto ju do neho dostal.

Blair Witch – 16. september

Jedná sa o pokračovanie úspešnej horrorovej série Blair Witch, ktorá jednou z najznámejších vo svojej brandži found footage filmov. Vo filme sa vrátime do lesa Black Hills, kde bude brat Heather Donahue hľadať odpovede o zmiznutí svojej sestry.

krvava pica

Deepwater Horizon: More v plameňoch – 29. september

Príbeh popisuje udalosť na plávajúcej ropnej vrtnej plošine, ktorá sa v roku 2010 potopila kvôli explózii a spôsobila najväčšie ropné zamorenie v americkej histórii. V hlavnej úlohe sa nám predstaví Mark Wahlberg.

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej – 29. september

Ďalšia skvelá filmová adaptácia od režiséra Tima Burtona. Príbeh je o mladom chlapcovi, ktorý sa dostane do sirotčinca slečny Peregrinovej, ktorý je domovom pre deti narodené so zvláštnymi schopnosťami. Dozvie sa, že jeho osudom je chrániť tieto deti pred zlom. Slečnu Peregrinovú si zahrá nádherná Eva Green a hlavnú postavu si strihne talentovaný Asa Butterfield.

traja kokoti a picka

Inferno – 13. október

Harvardský symbológ Robert Langdon (Tom Hanks) sa tentokrát ocitá v samotnom srdci Talianska, aby pomohol vyriešiť  záhadu, ktorá je pozoruhodne prepojená s jedným s najväčších literárnych diel všetkých dôb – Danteho peklom. Film je spracovaný podla knižnej predlohy od Dana Browna.

Rings – 27. október

Ide o sequel úspešnej horrorovej série Kruh. Samara opäť vylezie zo studne 7 dní po tom, ako si niekto pozrie jej strašidelnú nahrávku. Tentokrát ale Samare ide o viac, kedže sa dostane dokonca aj do lietadla.

Kruh

To najlepšie na koniec!

Doctor Strange – 3. november

Asi najočakávanejší film tohto roku. Marvel nám konečne na filmových plátnach ukáže príbeh o neurochirurgovi Dr. Stephenovi Strangeovi (Benedict Cumberbatch). Ten pri autonehode stratí možnosť používať ruky, a tak sa mu skončí jeho kariéra. Pomoc pôjde hľadať do ďalekých hôr, kde  toho okrem uzdravenia nájde oveľa viac. Mágiu. Po tom, čo sa naučí používať svoje magické schopnosti, jeho úlohou bude chrániť ľudstvo.

drstrange

Fantastické zvery a ich výskyt – 17. november

Taktiež veľmi očakávaný film. Ide o prequel zo sveta Harryho Pottera. Brit Newt Scamander (Eddie Redmayne) prichádza do New Yorku so svojím záhadným kufríkom plným magických zvierat a tvorov. Tieto zvery mu však utečú  a Newt to bude musieť napraviť.

beats

Moana – 1. december

Walt Disney nám prinesie animovanú rozprávku o mladom dievčati menom Moana, ktorá stretne poloboha Mauiho (Dwayne Johnson). Spolu sa budú plaviť po šírom oceáne a budú čeliť všemožným dobrodružstvám.

naona

Rogue One: A Star Wars Story – 15. december

Nový príbeh zo sveta Star Wars. Film sa odohráva tesne pred epizódou IV, kedy povstalecká skupina dostane veľmi ťažkú úlohu. Ukradnúť plány Hviezdy Smrti. Vo filme sa ukáže dokonca legenda tejto série, sám Darth Vader.

rogue

Tak čo, na ktoré filmy sa na jeseň tešíte vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -