Toto je TOP 13 najlepších FPS strieľačiek, ktoré poznajú len skalní fanúšikovia žánru

Nenechajte si ujsť

Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

TOP 13 – Najlepšie FPS hry

Už sme vám priniesli najlepšie hororové hry predošlej dekády a taktiež najočakávanejšie hry s otvoreným svetom roku 2020. Tentokrát sme si pripravili článok aj pre fanúšikov akčných FPS strieľačiek. Ak máte radi FPS hry, pri ktorých sa vystrieľate do sýta, tento zoznam hier bude práve pre vás.

13. Heretic (1994)

Heretic fps hry
Zdroj: images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com

Veľký rešpekt pre tých, ktorí si pamätajú túto hru. Rok po Doome (1993) prišla veľmi podobná hra s názvom Heretic. Išlo o akýsi fantasy Doom, kde ste takisto strieľali po všetkom, čo sa pohlo, no prostredie a nepriatelia boli odlišní. Miesto démonov z pekla ste strieľali po temných rytieroch, lietajúcich monštrách a múmiách. Ide o jednu z najlepších FPS klasík.

12. Quake séria (1996 – 2018)

Quake fps hry
Zdroj: wall.alphacoders.com

Id Software vytvoril aj známu sériu Quake. Väčšinu hry naprogramoval John Carmack na Quake engine. V režime hry pre jedného hráča hráč hľadá východ z každej úrovne, bojujúc proti množstvu nepriateľov a hľadajúc pár skrytých oblastí počas postupu úrovňou. Hra taktiež patrí medzi zlaté klasiky.

11. Unreal Tournament séria (1998 – 2007)

Unreal Tournament fps hry
Zdroj: wall.alphacoders.com

Unreal Tournament je ďalšou klasikou, na ktorú sa nesmie zabudnúť. Ide o multiplayer hru, kde nájdete módy ako deathmatch, domination a assault. Hry boli vyvíjané spoločnosťami Epic Games a Digital Extremes.

10. Shadow Warrior 2 (13. októbra 2016)

Shadow Warrior 2 fps hry
Zdroj: wall.alphacoders.com

Shadow Warrior je tu s nami už dlho a spoločne s Lo Wangom masakrujeme démonov už vyše 19 rokov od prvého vydania hry. Ak hľadáte v hre odreagovanie a chcete si užiť zabíjanie démonov s katanou a arzenálom zbraní, tak Shadow Warrior 2 bude pre vás.

9. Serious Sam séria (2001 – 2019)

Serious Sam
Zdroj: wall.alphacoders.com

300 nepriateľov naraz, ručný kanón, raketomet a rotačný guľomet. Toto je Serious Sam. Nepochybne jedna z najlepších FPS sérií vôbec. Od Egypta sa so Samom dostávate až po Južnú Ameriku, a pri tom kosíte stovky mimozemšťanov. Tento rok by sme sa mali konečne dočkať už štvrtého dielu.

8. Bulletstorm (22. februára 2011)

Bulletstorm
Zdroj: wall.alphacoders.com

V úlohe Graysona Hunta sa po stroskotaní vesmírnej lode ocitáte na opustenej planéte a musíte spraviť ťažké rozhodnutie, vybrať si prežitie alebo pomstu. Grayson je vykázaným členom elitného tímu vrahov, jeho slepý hnev mu káže hľadať bývalého veliteľa a pomstiť sa, ale má možnosť riadiť sa rozumom a zachrániť svoju jednotku. V roku 2017 sme sa dočkali aj Full Clip Edície.

7. Crysis (13. novembra 2007)

Crysis
Zdroj: wall.alphacoders.com

Crysis sa odohráva na exotickom ostrove v južnom Pacifiku, kde zrazu dochádza k zatmeniu Slnka, pretože mimozemšťania dané miesto zmrazili. Crysis patrí medzi najobľúbenejšíe FPS série, obzvlášť prvá časť a Warhead.

6. Metro séria (2010 – 2019

Metro
Zdroj: wallpapersden.com

Metro je herná séria založená na knihách autora Dmitrij Gluchovskijého. Hra sa odohráva v chladnom moskovskom metre, kde budete bojovať o život. A nebudú to len monštrá, čo vám budú život ohrozovať, ale aj ľudia.

5. Left 4 Dead séria (2008 – 2009)

L4D
Zdroj: wall.alphacoders.com

Asi najznámejšou FPS kooperatívnou strielačkou je Left 4 Dead 1 a Left 4 Dead 2. V hre si vyberete spomedzi štyroch hlavných hrdinov a sami alebo spoločne s priateľmi budete bojovať proti nekončiacim hordám nemŕtvych.

4. Battlefield séria (2002 – 2018)

Battlefield
Zdroj: wall.alphacoders.com

Hry série Battlefield kladú obrovský dôraz na svoj multiplayer režim, čo je aj trocha cítiť na single playeri. Nie, že by kampaň bola zlá, ale multiplayer je to pravé orechové. 64 hráčov, obrovské explózie, tanky, lietadlá. Najobľúbenejším dielom je v súčastnosti je Battlefield 3 a Battlefield 4.

3. Call of Duty séria (2003 – 2018)

Call of duty
Zdroj: wall.alphacoders.com

Túto vojenskú sériu pozná snáď každý hráč. Od prvého dielu Call of Duty sa veľa vecí zmenilo. Od druhej svetovej vojny cez futuristické prestrelky späť ku Modern Warfare rebootu. Podľa únikov informácií by sme sa tento rok mali dočkať Call of Duty: Black Ops V.

2. Counter Strike: Global Offensive (21. augusta 2012)

CSGO
Zdroj: wall.alphacoders.com

CS:GO patrí bezpochyby medzi najlepšie FPS hry vôbec. Hra beží na source engine a od 2012 sa dosť zmenila. Napriek tomu, že je hra stará už 8 rokov, stále je hraná miliónmi hráčmi po svete a myslím si, že ešte aj dlho bude.

Samozrejme musíme spomenúť aj tieto série: Half-Life, Bioshock, Wolfenstein, Far Cry, Borderlands, Halo, Duke Nukem a Destiny. A teraz k prvému miestu v rebríčku TOP 13 najlepších FPS strielačiek!

1. Doom séria (1993 – 2020)

doom eternal
Zdroj: somagnews.com

Prvé miesto si u nás určite zaslúžila Doom séria. Doom a Wolfenstein spoločne založili základy žánru FPS strielačiek. V sérii hráte za vojaka bez mena, ktorý bojuje proti démonom z pekla. Pred dvoma mesiacmi sme sa dočkali najnovšej časti – Doom Eternal. Na záver sme si pre vás pripravili menší kvíz, aby ste si odskúšali svoje vedomosti v FPS hrách.

Ktoré FPS hry alebo série sú vaše najobľúbenejšie? Napíšte nám do komentárov! 

Zdroj: progamingshop.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -