Toto sú tie najlepšie francúzske komédie za posledných 25 rokov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najlepšie francúzske komédie

Francúzska kinematografia vždy perfektne konkurovala tej hollywoodskej. Francúzski tvorcovia sa postarali o skvelé kúsky, ako sú 96 hodín (2008) Kuriér (2002) a iné známe počiny.

Často taktiež spolupracujú s Nemeckom, Anglickom a, samozrejme, aj s USA. Ich kinematografia je skutočne bohatá, preto vám dnes ukážeme tie najlepšie francúzske komédie. Humor je totiž vo francúzskych filmoch priam povestný.

7. RRRrrrr!!! (2004)

rrrrr
Zdroj: TMDB

Tvorcovia kultovej komédie nás zavedú do praveku, ale zase nie až tak ďaleko. Hrdinovia tohto filmu totiž žili pred 35 000 rokmi. A delili sa na dva kmene, a to na kmeň Čistovlasých a Špinavovlasých.

Čistovlasí majú krásne vlasy, pretože sú umyté, naopak Špinavovlasí sú celkovo špinaví a smradľaví ľudia. Cele roky kmeň Špinavovlasých závidel kmeňu Čistovlasých ich penivú receptúru zvanú šampón, lenže Čistovlasí sa oň odmietajú podeliť. Všetko sa však zmení, keď sa stane vôbec prvá vražda v histórii ľudstva, ktorá otrasie oboma kmeňmi.

Francúzska komédia pobavila divákov hlavne svojou svojráznosťou a až primitívnym, ale neskutočne zábavným humorom. Mnohé hlášky práve z tohto filmu medzi ľuďmi skrátka zľudoveli.

6. Amélia z Montmartru (2001)

Nevinne vyzerajúca komédia, ktorú diváci radia medzi vôbec najlepšie filmy a kritici jej udelili až 5 nominácií na Oscara. Hlavnou postavou je netradičná Amélia, ktorá žije v parížskej štvrti známej ako Montmartre. Vďaka istej škatuli plnej zaujímavých vecí zistí, ako môžu svetu pomáhať. Výborným výkonom sa vtedy uviedla začínajúca herečka Audrey Tautou.

5. Aj dvaja sú rodina (2016)

Francúzska hviezda Omar Sy je výborným komikom, čo dokázal aj v tomto príbehu. V ňom stvárnil slobodného otca, ktorý si kedysi žil svojím spokojným životom na francúzskej riviére, až kým sa neobjavila matka jeho dcéry. Tá mu dotyčnú dcéru odovzdala a skrátka si odišla.

Samuel (Sy) za ňou vyrazil do Londýna, ale nenašiel ju. V britskom veľkomeste sa usadil a našiel si prácu ako kaskadér. Začína tak neskutočná jazda, v ktorej vidíme, že Samuel je skutočne neštandardným otcom. Aj dvaja sú rodina je skvelá, vtipná, ale zároveň aj smutná a dramatická komédia o tom, že zmysel svojho života nájdete vždy vtedy, keď to najmenej čakáte.

4. Čo sme komu urobili? (2014)

Predstavte si, že máte štyri dcéry a tri z nich sa vydajú za Araba, Žida a Číňana. Slobodná zostáva už len tá najmladšia a Christian Clavier (Claude) dúfa, že si aspoň ona vezme „normálneho“ bieleho Francúza. Dúfa však márne, pretože Laura si vezme černocha menom Charles.

Uletená a skvostná francúzska komédia sa perfektne triafa ako do rasizmu, tak do rozdielov v náboženstve či tradíciach. Pritom si ale tvorcovia zachovali dôstojnosť a povestný francúzsky šarm. Taktiež ide o jeden z najúspešnejších francúzskych filmov, pretože tvorcom sa podarilo s 13-miliónovým rozpočtom zarobiť viac ako 155 miliónov eur.

3. Drž hubu! (2003)

Jean Reno a Gerard Depardieu patria medzi vôbec najznámejších francúzských hercov v histórii. V tomto kultovom filme si Reno zahral ostrieľaného zločinca, ktorému však jedna akcia nevyjde tak, ako by chcel. Preto sa dostane do väzenia.

Tam sa zoznámi s Kentánom, o ktorom si všetci myslia, že je totálne šialený. On je ale, odborne povedané, skrátka len idiot. Ruby sa mu však páči, pretože ho nechce zabiť ako jeho bývalí spoluväzni. Kentán sa rozhodne, že s Rubym budú najlepší kamaráti. Naplánuje preto bizarný útek a ešte bizarnejšia jazda sa môže začať.

Zrejme neexistuje človek, ktorý by sa pri pozeraní tejto komédie nesmial ako blázon. Hlavne ak dve hlavné herecké hviezdy podávajú tak úžasné výkony. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

5 COMMENTS

  1. Najlepšie boli komédie 20.storočia – úplne iné ako tu. Ale súhlasím, že najlepšie filmy sú francúzske a talianske. Len škoda, že nás televízie kŕmia v 99% iba slabučkými filmami USA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -