10+7 najlepších Halloweenskych filmov, ktoré aktuálne nájdete na Netflixe! Čo pozerať cez chladné jesenné večery?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najlepšie Halloweenske filmy na Netflixe

Už sa to pomaly blíži. Jeseň je v plnom prúde a Halloween sa pomaly, ale isto blíži. Pre milovníkov horor ide určite o najobľúbenejšiu časť roka, zatiaľ čo na tomto fakte stavajú aj televízie a streamovacie služby. Bez poriadneho halloweenskeho filmu by sme si predsa túto udalosť neužili. Napríklad taký Netflix presne vie, ako ľudí naladiť do strašidelnej atmosféry. Či už ide o klasické strašidelné filmy alebo hororové novinky, Netflix má vždy silný a spoľahlivý výber. Či už ho máte predplatený, alebo nie, tento článok vám môže poslúžiť aj ako múza toho, čo si dnes večer pozrieť.

Rodina Addamsovcov

Rodina Addamsovcov
Zdroj: denofgeek.com

Režisér: Barry Sonnenfeld

Obsadenie: Anjelica Huston, Raul Julia, Christopher Lloyd, Christina Ricci, Jimmy Workman, Judith Malina, Carel Struycken, Christopher Hart, John Franklin

Rodinu Addamsovcov snáď ani netreba predstavovať. Gomez a Morticia sú predsa jedným z najznámejších filmových párov vôbec! Túto šialenú a strašidelnú rodinu sme ako deti mali vždy radi, a trocha nostalgie na Halloween určite nezaškodí. Čo poviete?

Ospalá diera

Ospalá diera
Zdroj: alifeatthemovies.com

Režisér: Tim Burton

Obsadenie: Johnny DeppChristina RicciMiranda Richardson, Michael Gambon, Casper Van Dien, Jeffrey Jones, Richard Griffiths, Ian McDiarmid, a Christopher Walken

Nestarnúca klasika od Tima Burtona v hlavnej roli s nestarnúcim Johnnym Deppom. Pokiaľ nepoznáte tento americký historický horor, ide v ňom o vyšetrovanie prípadu vrážd, ktoré má vraj na svedomí legendárny bezhlavý jazdec. Kto je ale skutočným vinníkom?

Predvianočná nočná mora

Zdroj: wallpapersafari.com

Režisér: Henry Selick

Obsadenie: Danny Elfman, Chris Sarandon, Catherine O’Hara, William Hickey, Glenn Shadix, Paul Reubens, Greg Proops, Ken Page

Klasický halloweensky film, bez ktorého si tento sviatok ani nedokážeme predstaviť. Síce sa stále nevieme rozhodnúť, či ide viac o Vianočný alebo halloweensky film, aj tak ho vždy musíme vidieť. Pokiaľ sa chcete o filme dozvedieť všetko podstatné, klikajte na náš TIP na film!

Koralína a svet za tajnými dverami

Koralína a svet za tajnými dverami
Zdroj: denofgeek.com

Režisér: Henry Selick

Obsadenie: Dakota FanningTeri HatcherJohn Hodgman, Jennifer Saunders, Dawn French, Keith David, Robert Bailey Jr., Ian McShane

S režisérom Henrym Selickom ešte nekončíme a ďalším filmom je bezchybná Koralína z roku 2009. Krásna a výrazná animácia sprevádza aj tento filmy, ktorý je výborným adeptom na dlhý jesenný večer! Strašidelné stop-motion filmy sú proste špica…

Neutečieš

Neutečieš
Zdroj: slashfilm.com

Režisér: David Robert Mitchell

Obsadenie: Maika Monroe, Keir Gilchrist, Daniel Zovatto, Jake Weary, Olivia Luccardi, a Lili Sepe

Na Netflixe si môžete pozrieť aj úspešný hororový hit z roku 2014, It Follows/Neutečieš. Takýto nevšedný, neobyčajný a múdry koncept filmu sa nevidí na každom rohu a tak určite stojí za pozretie. V skratke, „démon“ sa v tejto snímke prenáša sexom. Verte mi, je to horšie, ako keby ste chytili nejakú sexuálne prenosnú chorobu.

Šiesty zmysel

Šiesty zmysel
Zdroj: mentalfloss.com

Režisér: M. Night Shyamalan

Obsadenie: Bruce Willis, Haley Joel Osment, Toni Collette, Olivia Williams, Donnie Wahlberg, Mischa Barton

I see dead people„. Legendárna hláška – legendárny film – legendárny režisér. Šiesty zmysel je jedným z najkultovejších horor/thrillerov. Shyamalanove filmy jednoducho stoja za to, príkladom je aj jeho posledný počin – Split. Najbližšie od neho uvidíme film Glass, v ktorom sa taktiež ukáže Bruce Willis.

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Nikdy nenaštvite nevestu! Obzvlášt keď je mŕtva!
Zdroj: mackinnonandsaunders.com

Režisér: Tim Burton, Mike Johnson

Obsadenie: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Emma Watson, Christopher Lee, Deep Roy, Danny Elfman

Ďalšia klasika od Tima Burtona s Johnnym Deppom a tentokrát aj s Helenou Bonham Carter. Nerozdeliteľná herecká dvojica v ďalšom nádhernom stop-motion filme s hlbším významom. Je to príbeh o láske, túžbe a smrteľnosti.

Babadook

Babadook
Zdroj: sinekdoks.com

Režisér: Jennifer Kent

Obsadenie: Essie Davis, Noah Wiseman

Písal sa rok 2014 a do kín sa dostal horor, ktorý sa ihneď stal kultovým. Doteraz sa v rôznych rebríčkoch ukazuje na prvých priečkach najlepších hororov 21. storočia. Je to v podstate film s dvoma hercami, výborným záporákom a terorizujúcou atmosférou. Jednoducho niečo, čo si navždy zapamätáte…

Train To Busan

Train To Busan
Zdroj: filmink.com.au

Režisér: Sang-ho Yeon

Obsadenie: Yoo Gong, Yu-mi Jung, Dong-seok Ma, Su-an Kim, Eui-sung Kim, Woo-sik Choi, Sohee

Jeden z mojich najobľúbenejších hororov a asi vôbec najlepší zombie-horor (pokiaľ nepočítame komédie). Konečne sme sa dočkali poriadneho a originálne návratu tohto žánru. Nemŕtvi obsadia vlak v Kórei a boj o život sa môže začať. Je tu rozmanité množstvo postáv, ktoré si buď zamilujete, alebo ich budete nenávidieť. Lístok na vlak do Busanu si jednoducho musíte kúpiť.

Raw

Zdroj: sacurrent.com

Režisér: Julia Ducournau

Obsadenie: Garance Marillier, Ella Rumpf, Rabah Nait Oufella

Raw sa radí medzi najlepšie horory roku 2017 – a určite je tým najnechutnejším. Sám za seba hovorí aj fakt, že do jednej sály museli volať pre diváka sanitku. Slabšie povahy teda iba na vlastné riziko. Film preskúša váš žalúdok a pokiaľ odpadnete – neberieme za vás zodpovednosť. Veganka, ktorá prahne za ľudským mäsom? To musí byť brutál!

Bonus: Saw 1-7

film jigsaw
Zdroj: screenrant.com

Tvorcovia: James Wan a Leigh Whannell

Bonusom je taktiež séria plná krvi, tentokrát dobre známy Saw. Na Netflixe si môžete pozrieť všetkých 7 častí, ktoré dávajú dokopy zaujímavý príbeh. Stihnite to však pred tým, ako sa 26. októbra 2017 v kinách objaví ôsmy diel série s názvom Jigsaw!

Tak čo, oslovil vás niektorý z filmov? Ktorý ste si vybrali a ako strávite Halloween vy?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -