TOP 10 filmových a seriálových hereckých výkonov za rok 2019

Nenechajte si ujsť

Američania rozhýbali svoju vesmírnu armádu Space Force. Na čo presne ju trénujú?

K čomu bude slúžiť americká armáda Space Force? Dňa 19. februára 2019 bol ohlásený oficiálny vznik novej zložky amerických ozbrojených síl – Space Force. Ako...

Otvorenie kín: Aké budú podmienky, kedy sa kinosály otvoria a aké filmy uvidíme?

Koronavírus odstavil filmový priemysel Pandémia nového koronavírusu zužuje svet už niekoľko mesiacov, no pomaly ale isto sa dostávame do starých zabehnutých koľají. Jedným z najväčších...

Tenet Trailer #2 – Pripravte sa na zvrátenie tretej svetovej vojny v epose režiséra Christophera Nolana

Christopher Nolan späť vo vodách sci-fi Tenet Trailer #2 - Vizionársky režisér Christopher Nolan sa radí medzi elitu aktuálnej generácie filmárov. Na svojom konte má...

Diváci zvolili: Toto je najlepší originálny seriál od Netflixu. Porazil aj Stranger Things a Zaklínača

Netflix ako priekopník vo svojej brandži Streamovacia služba Netflix sa ešte pred začiatkom celosvetovej pandémie mohla tešiť viac ako stotisícke aktívnych predplatiteľov. Počas prvých troch mesiacov tohto...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najlepšie herecké výkony vo filmoch a seriáloch z roku 2019

Čím viac filmov a seriálov vzniká, tým viac hereckých výkonov musia diváci a kritici ohodnotiť. Tento rok bol naozaj bohatý na skvelé herecké umenie. Zrodili sa tisícky nových postáv a výkonov. Dobrých, ale aj tých zlých. Dnes sa spoločne pozrieme na tie vôbec najlepšie herecké výkony vo filmoch a seriáloch z roku 2019.

Pred začiatkom zoznamu ešte chceme podotknúť, že poradie očakávaných filmov určil redaktor podľa svojho subjektívneho názoru. Ak s poradím nesúhlasíte alebo sme na nejaký herecký výkon zabudli, zanechajte nám komentár.

Filmové najlepšie herecké výkony

5. Al Pacino vo filme The Irishman

irishman
Zdroj: ritzcinemas.com.au

Nie je žiadnym tajomstvom, že Al Pacino zažiari v každom filme, v ktorom sa objaví. Bez ohľadu na veľkosť role. V spojení s legendárnym Robertom De Nirom sme teda od filmu The Irishman mohli očakávať iba to najlepšie.

Herci nesklamali, a okrem výborného filmu sme sa dočkali aj hviezdnych hereckých výkonovAl Pacino hrá Jimmyho Hoffu, ktorý je vedúcim odborového zväzu. Aj keď film trvá tri a pol hodiny, čo by nezvládol každý divák, Al Pacino nás svojím výkonom vtiahne a upúta.

4. Brad Pitt vo filme Ad Astra

ad astra
Zdroj: kinema.sk

Tento rok patril Bradovi Pittovi. V dôležitých úlohách si zahral až v dvoch očakávaných celovečerných filmoch, a to v Tarantinovke Vtedy v Hollywoode a vo filme Ad Astra. V prvom spomenutom filme vidíme jeho zmysel pre humor. Ad Astra však naozaj ukázala hercov talent v plnej kráse.

Napriek príbehu zasadenom vo vesmíre, Ad Astra je skôr drámou o samote a rodine. Postava Brada Pitta je vyslaná do vesmíru sama. Pri tomto filme jeho kvalita naozaj záležala od Pittovho výkonu. Ten však nesklamal a dokázal prejavovať emócie pomocou reči tela namiesto dialógov, čo sa nepodobá zatiaľ žiadnemu jeho doterajšiemu výkonu.

3. Leonardo DiCaprio vo filme Vtedy v Hollywoode

najlepšie herecké výkony
Zdroj: ign.com

Leonardo DiCaprio má skúsenosti s postavami dobrými aj zápornými a vyniká v oboch. No jeho výkon v tohtoročnej Tarantinovke vystupuje z radov jeho zvyčajných rolí. Jeho postava Rick Dalton je bývalá televízna hviezda, ktorá má problémy so svojou kariérou v Hollywoode.

Postava má náhle zmeny nálady. Rick je v jednej scéne neistý a frustrovaný a hneď v následnej sebavedomý a hrdý. DiCaprio perfektne znázorňuje emocionálne trápenie muža, ktorý sa bojí o svoju budúcnosť a ktorého priateľstvo so svojim kaskadérom (ktorého hrá Brad Pitt) je jeho jediná istota v živote.

2. Taron Egerton vo filme Rocketman

Rocketman
Zdroj: thescreeningroom.ph

Sláva Taroma Egertona sa po filme Rocketman vyniesla vysoko. Vo filme zobrazuje legendárnu hudobnú hviezdu Eltona Johna. Pustiť sa do stvárnenia tak ikonického umelca chce naozaj odvahu. Pred týmto filmom sme herca poznali hlavne zo série Kingsman.

Ktokoľvek pochyboval o tom, že sa Egerton nedokáže vcítiť do postavy a zničí očakávania, zistil, ako veľmi sa mýlil. Herec dokázal zobraziť umelecký talent Eltona Johna, jeho energiu, ambície a dokonca aj jeho pódiové vystúpenia.

1. Joaquin Phoenix vo filme Joker

Kto iný by mohol obsadiť prvé miesto rebríčka než Joaquin Phoenix so svojou postavou Jokera? Záporák z Batmanoviek je veľmi riskantná úloha. Zhostilo sa ho už viac hercov a ich prevedenia boli aj úspešné, no aj prepadáky. Postava je veľmi zložitá a jeho charakter nezvládne ktokoľvek znázorniť. Okrem toho očakávania fanúšikov a tlak z ich strany hercom vôbec nepomáha. Phoenix sa však rozhodol popasovať s touto úlohou a predčil všetky očakávania.

Hral postavu Arthura Flecka, muža s niekoľkými duševnými poruchami, ktorý každý deň bojuje so zdravým rozumom. Arthur znechutený životom a na pokraji svojich síl sa premení na Jokera, sebavedomého a znovuzrodeného muža, ktorého bláznovstvo už netrápi, ale pomáha mu.

Tie najlepšie výkony v seriáloch

5. Rami Malek v seriáli Mr. Robot

trailer na štvrtú sériu seriálu mr. robot
Zdroj: screenrant.com

Malek nás uistil o svojom talente vo filme Bohemian Rhapsody, v ktorom dokonalo znázornil frontmana skupiny Queen Freddieho Mercuryho. Už má za sebou aj natáčanie novej Bondovky No Time to Die, ktorej sa dočkáme budúci rok.

Ale práve jeho výkon v seriáli Mr. Robot, ktorý o chvíľu ukončí poslednú sériu, ho zviditeľnil. V seriáli hrá talentovaného samotára s viacerými mentálnymi ťažkosťami, ktorý sa venuje hackovaniu. Malekova schopnosť hrať niekoho tak vášnivého a zároveň zmäteného, ktorý prechováva nenávisť voči spoločnosti divákov namotá na seriál veľmi rýchlo.

4. Aaron Paul v El Camine

najlepšie herecké výkony
Zdroj: youtube.com

El Camino nadväzuje na legendárny seriál Breaking Bad a krásne uzatvára jeho príbeh. Preto sa ocitol v seriálovom zozname, a nie filmovom. Aaron Paul sa stal známym vďaka jeho roli Jesseho Pinkmana v tomto príbehu. Spolu s Bryanom Cranstonom znázornili jedinečný dej, ktorý je jedným z najobľúbenejších. Obom im protichodné postavy veľmi sadli a práve vďaka Aaronovmu výkonu Jesse nakoniec neumrel, ale vzniklo El Camino zobrazujúce jeho život po tom všetkom, čo sa stalo v seriáli.

Jesse sa po uväznení a týraní zmenil na nepoznanie. V seriáli hral pochabého rebela, ktorý bol vo vnútri ešte iba dieťaťom a jediné, o čo mu šlo, bolo zarobiť peniaze a nové drogy. V El Camino je z neho dospelý muž, ktorý sa snaží dať svoj život do poriadku. Aaron Paul zobrazil jeho prerod dokonale a dal Jessemu novú stránku, ktorú diváci mali možnosť spoznať.

3. Jennifer Aniston v seriáli The Morning Show

the morning show
Zdroj: svetapple.sk

Jennifer Aniston poznáme ako komediálnu herečku z mnohých filmov a z ikonického sitkomu Priatelia. V seriáli The Morning Show však hrá vážnu postavu Alex Levy, ktorá hosťuje rannú šou. Jej kamarát a dlhoročný kolega (ktorého hrá Steve Carell známy zo seriálu The Office) je však vyhodený kvôli sexuálnemu obťažovaniu na pracovisku.

Aniston si s vážnosťou postavy poradila a svoju komickú stránku dokázala veľmi dobre nahradiť kamennou tvárou. Počas seriálu prednesie niekoľko srdcervúcich prehovorov a znázorňuje všetky emócie, ktoré Alex zažíva.

2. Danielle Brooks v seriáli Orange Is The New Black

tasha jefferson
Zdroj: popculture.com

Aj keď bola postava Tashy “Taystee” Jefferson pôvodné komická a slúžila na uvoľnenie napätia, po smrti jej kamarátky Poussey Washington sa zmenila na vážnu bojovníčku za práva väzňov. Po usvedčení z vraždy, ktorú ale nevykonala, sa Taystee opäť zmenila, tentokrát na zlomenú a smutnú postavu.

V poslednej sérii Orange Is The New Black stvárnila Danielle Brooks vynikajúco postavu, ktorá bojuje s beznádejou a čelí doživotiu. Pokúsi sa spáchať aj samovraždu. Brooksin výkon preniesol Tashyne emócie do divákov a vyvolával silný súcit.

1. Olivia Colman v seriáli The Crown

Colman sa zhostila náročnej úlohy zahrať postavu kráľovnej Elizabeth II. v seriáli od Netflixu The Crown. Zvládla to ale naozaj výborne. Má za sebou veľkú úspešnú hereckú históriu a dokonca aj Oscara.

V tretej sérii The Crown hrá kráľovnú počas 60. a 70. rokov, keď bol Harold Wilson premiérom. Jej herecký výkon bol označený ako dostačujúci dôvod, prečo si seriál pozrieť.

Toto sú podľa nás tie najlepšie herecké výkony roku 2019. Súhlasíte s naším poradím? Alebo sme na nejaký skvelý výkon zabudli? Zanechajte nám pod článkom komentár.

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

iPhone jailbreak v roku 2020 sa stal realitou. Tím kóderov spravil nemysliteľné a premohol Apple

Tím kóderov unc0ver vydal jailbreak na iPhone pre rok 2020 Jailbreak pre iPhone sa stal realitou aj v roku 2020. Apple odjakživa bojuje proti kóderom...

Netflix ruší účty používateľom, ktorí si za službu platia. Čo robiť, aby ste o účet neprišli?

Netflix ruší účty neaktívnym používateľom Keď má služba skoro 200 miliónov predplatiteľov, je jasné, že sa medzi nimi nachádzajú aj neaktívni používatelia. Streamovacia platforma Netflix...

Vražda upevňuje vzťahy v novej romantickej komédii od Netflixu | The Lovebirds RECENZIA

The Lovebirds RECENZIA The Lovebirds RECENZIA - Čistokrvné komédie sú v kinách už len raritou. Preto sa presunuli na streamovacie služby. Netflix nám prináša najnovší...

Najnovšia aktualizácia Doom Eternal prinesie do hry jednu veľkú zmenu

Doom Eternal je už teraz bezpochyby jednou z najlepších hier roku 2020. Hra pokračuje v príbehu 8 mesiacov po Doom 2016. Tentokrát hráči prevezmú...

Šialeným YouTuberom sa podarilo vyrobiť skutočnú Iron Man rukavicu. Pozrite sa na ňu v akcii

Skutočná Iron Man rukavica v akcii na videu YouTube kanál Hacksmith sa venuje tvorbe vecí, o ktorých sme si mysleli, že nie sú ozajstné. Zakaždým...