Zoznamu 10 najlepšie hodnotených filmov roka 2018 kraľuje nepravdepodobný hrdina!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Áno, aj filmová kritika má svoju vlastnú kritiku. Ako niekto môže zhodnotiť, či je filmy dobrý alebo zlý? Toto je vcelku komplikovaná téma, na ktorú neexistuje definitívna odpoveď. Rovnako nám tak s neistotou pomáha web Rotten Tomatoes. S touto stránkou ste sa už určite stretli. Ide o miesto, kde sa sčítavajú profesionálne recenzie, aby sa vypočítalo výsledné skóre daného filmu – jedným číslom tak vcelku ľahko vyjadríme, ako ho hodnotili kritici. Teraz sa poďme pozrieť na zoznam najlepšie hodnotených počinov minulého roka!

rotten tomatoes
Zdroj: variety.com

Najlepšie hodnotené filmy roka 2018

Web každoročne rozdáva „Zlaté paradajky“, pre ktorých rozdelenie aj tentokrát vzniklo mnoho zoznamov. Dnes sa však pozrieme len na jeden z nich – konkrétne najlepšie filmy so širokou premiérou. Zoznam teda nezahŕňa cudzojazyčné a menej známe snímky. Pre kvalifikáciu sa totižto počin musel premietať v minimálne 600 kinách.

Celkom vhodne na trón tohto zoznamu zasadol Black Panther. Mnohých tento výsledok nepochybne šokuje, no pravda je, že až 97% recenzií na túto komiksovku bolo pozitívnych. Od svojho vydania zlomil viacero rekordov, pričom si zarobil ohromnú sumu 1,34 miliardy dolárov. Vďaka fantastickému úspechu a skvelým recenziám sa tak rozpráva aj o prestížnych oceneniach, ktoré by film mohol získať. Golden Globe Awards 2019 nás prekvapili tým, že aj napriek nomináciám komiksovému hrdinovi nevenovali žiadnu sošku, no stále nás čakajú Oscary, od ktorých majú fanúšikovia Black Panthera veľké očakávania.

Zdroj: vios.com

Toto je kompletný zoznam TOP 10 najlepšie hodnotených filmov roka 2018 podľa webu Rotten Tomatoes:

  1. Black Panther (Čierny panter)
  2. Mission: Impossible – Fallout
  3. BlacKkKlansman
  4. Spider-Man: Into the Spider-Verse (Spider-Man: Paralelné svety)
  5. A Star Is Born (Zrodila sa hviezda)
  6. A Quiet Place (Tiché miesto)
  7. Paddington 2
  8. Incredibles 2 (Rodinka úžasných 2)
  9. Eighth Grade
  10. Won’t You Be My Neighbor?
Black Panther na Oscaroch
Zdroj: hdqwalls.com; stickpng.com

Čo vravíte na zoznam najlepšie hodnotených filmov roku 2018 podľa sčítania recenzií profesionálnych kritikov? Súhlasíte s ním, alebo by ste ho pomenili? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: rottentomatoes.com, screenrant.com, boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -