TOP 10 – Najlepšie horory na Netflixe, ktoré prehĺbia vaše nočné mory

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

TOP 10 – Najlepšie horory na Netflixe

Pre zvýšenie atraktívnosti článku si predstavte, že vám ho počas divokej búrky číta znetvorený hrbáč v starovekom hrade. Môžeme začať? Excelentné. Vydajme sa teda spolu do najtemnejších zákutí streamovacej služby Netflix, z ktorej sa vrátilo len pár šťastlivcov. Práve tieto odvážne duše, naveky zjazvené nepredstaviteľnými hrôzami, nám poskytnú najlepšie horory na Netflixe.

1. The Ritual

horory na Netflixe
Zdroj: imdb.com

The Ritual je mysteriózny horor režiséra Davida Brucknera. Príbeh pojednáva o skupine dlhoročných priateľov, ktorí sa spolu vydajú do švédskej prírody. Avšak, ich dôvodom nie je turistika, ale najmä uctenie smrti ich kamaráta a spevnenie pokrivených vzťahov.

The Ritual kombinuje psychologické a fyzické horory, ktoré túto partiu na ich ceste prenasledujú. Navyše ponúka jedno z najnádhernejších filmových monštier za posledné roky.

2. Eli

horory na Netflixe
Zdroj: refresher.sk

Čo môže byť desivejšie, ako keď vaše dieťa trpí závažnou chorobou, ktorú nevie nikto diagnostikovať? Práve s týmto hororom bojujú rodičia jedenásťročného Eliho. Bezmocnosť a zúfalosť situácie ich dovedie až na záhadnú a odľahlú kliniku, ktorá ponúka experimentálnu liečbu.

Avšak, sľubovaná liečba má čoraz viac a viac opačné účinky. Eli navyše vidí v temných chodbách kliniky znamenia, ktoré sa ho snažia pred niečim varovať. Odpovede sa dozvieme v réžií Ciarána Foya.

3. Hostel

horory na Netflixe
Zdroj: thehosteldissertation.com

Tento film môže byť na zozname pre veľa ľudí prekvapením. Avšak Hostel si aj napriek nepriaznivým recenziám a prvotným reakciám vybudoval kultové nasledovanie. V réžii hororového maniaka a priaznivca aj toho najhoršieho čo tento žáner ponúka,  Eliho Rotha, sa jedná o film, ktorý by nemal minúť žiadneho fanúšika hororu.

Dej zachytáva skupinu kamarátov, ktorí sa vydajú na trip po Európe. Ich cesta ich zavedie až na Slovensko. Partia ale pomaly zisťuje, že sa dostala na miesto, z ktorého niet úniku.

4. Muž v temnote (Don’t Breathe)

horory na Netflixe
Zdroj: disgusting.com

Režisér Fede Alvarez nám prináša po výbornom remaku Evil Dead ďalšiu hororovú pecku. Skupina podradných lupičov sa rozhodne vykradnúť dom bezbranného a slepého starca. Spočiatku sa tento plán javí ako ľahko získané peniaze. Avšak čoskoro sa táto akcia obráti pre lupičov v boj a prežitie.

Slepý starec nie je tak bezbranný, ako si skupina zo začiatku myslela. Práve naopak, je to psychopatický, vojnový veterán, ktorý zatúži po akcii. Muž v temnote je schovávačka, na ktorú len tak nezabudnete.

5. Chata v horách (The Cabin in the Woods)

Cabin in the woods
Zdroj: americanprofile.com

Chata v horách je jedinou hororovou komédiou na tomto zozname. Avšak nemôžem ju odporučiť viac. Je to výborný film, ktorý je rajom pre priaznivcov hororu. Skupina kamarátov ide na chatu v horách, kde ich čaká nebezpečenstvo. Tento film si robí srandu z už dlho zaužívaných hororových klišé veľmi originálnym a chytrým spôsobom. Je až neuveriteľné, že sa jedná o režijný debut Drewa Goddarda.

6. Osvietenie (Shining)

The Shining
Zdroj: minutemediacdn.com

Kto by nepoznal túto legendárnu hororovú klasiku Stanleyho Kubricka? Táto adaptácia románu Stephena Kinga, sa zaradila medzi ikonické filmy, ktoré prevyšujú hranice svojich žánrov. Osvietenie je viac než len adaptáciou alebo klasickým hororom.

Rovnako ako všetky ostatné Kubrickové adaptácie a experimenty so žánrami. Osvietenie je autorský, premyslený, nekonvenčný, ale stále divácky atraktívny film.

7. Shutter

Shutter
Zdroj: horor-web.cz

Niet divu, že sa na zozname objavil aj ázijský horor. Ázijská kinematografia nám ponúka jedny z najdesivejších snímkov tak, ako to vedia iba oni. Či už prostredníctvom filmov zameraných na gore a celkovú brutalitu, alebo hrôzostrašných „duchárských“ príbehov. Shutter spadá práve do druhej kategórie.

Film rozpráva príbeh mladého fotografa, ktorý so svojou priateľkou pátrajú po príčine tajomných tieňov na fotografiách, ktoré boli nafotené po tragickej udalosti. V réžii talentovaných thajských režisérov Pisanthanakuna a Wongpooma si uvedomia, že to mali radšej nechať tak.

8. Apostle

Apostle
Zdroj: imdb.com

Apostle je mysterióznym hororom Garetha Evansa. Toho poznáme najmä vďaka fanúšikmi obľúbeným akčným filmom Prepadovka a Prepadovka 2. Apostle rozpráva príbeh Thomasa Richardsona, ktorý sa s výkupným vydáva na tajomný ostrov, s cieľom oslobodenia svojej sestry.

Tento ostrov ovláda zvláštna sekta, ktorá uctieva bohyňu menom „Ona„. Thomas postupne odhaľuje, že tradície a tajomstvá tohoto fanatického spoločenstva, ho môžu stáť život.

9. The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe
Zdroj: imdb.com

Nórsky režisér André Øvredal sa v hororovom žánri presadil veľmi originálnym „found footage“ filmom Lovec trolov. The Autopsy of Jane Doe je jeho druhým celovečerným filmom, ktorým dokazuje, že je v tomto žánri doma.

Vo filme vidíme dvoch patológov, otca a syna, ktorí sú poverení identifikovať mŕtvolu záhadnej, mladej ženy. Čím sú so svojim výskumom „hlbšie“, tým si viac uvedomujú, že s Jane Doe niečo nie je v poriadku. Atmosferický horor, ktorý sa takmer celý odohráva na jednom mieste.

10. Night of the Living Dead

Night of the Living Dead
Zdroj: imdb.com

V réžii legendy Georga A. Romera vám Netflix ponúka klasiku, ktorá všetko začala. Prvý „zombie“ film inšpiroval desiatky ďalších. Film prišiel so scénami, ktoré sa vyskytujú v hororových snímkoch dodnes. A nie z recesie, ale ako dramaticky stále fungujúce prvky. Night of the Living Dead je film, ktorý je povinnosťou pre každého fanúšika hororu.

Dospeli sme ku krvavému koncu! Dúfame, že ste túto cestu prežili. Tieto najlepšie horory na Netflixe sme pre vás vybrali. Ak vás niektorí z filmov zaujal, neváhajte a dajte mu šancu na Netflixe už dnes!

Poznáte ešte iné horory na Netflixe? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -