Prinášame vám rebríček tých najlepších MCU filmov. Je medzi nimi váš obľúbenec?

Nenechajte si ujsť

Poznáme názov pre tretí film o Spider-Manovi? Niektoré zdroje tvrdia, že by sa mal volať takto

Názov filmu Spider-Man 3 Ešte nedávno sa zdalo, že Spider-Mana už v MCU nikdy neuvidíme, no našťastie sa pavúčí muž do Marvelu vrátil. Postavu bude...

TEÓRIA: Marvel prinesie do sveta MCU tím mladých Avengers. Čo tomu nasvedčuje?

Marvel teória o tíme Young Avengers Marvel teória - Filmový svet Marvel Cinematic Universe nám viac ako 10 rokov rozprával jeden dlhý príbeh, ktorý zakončil...

KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu The Umbrella Academy si ty?

The Umbrella Academy kvíz Úspešný seriál The Umbrella Academy od Netflixu prišiel minulý týždeň s druhou sériou a podobne ako prvá, aj táto sa stala...

OFICIÁLNE: Keanu Reeves bude zabíjať aj vo filme John Wick 5. Vieme, kedy začne nakrúcanie

Film John Wick 5 je oficiálne potvrdený Baba Yaga ešte nepovedala svoje posledné zbohom. Štúdio Lionsgate potvrdilo, že film John Wick 4 nebude posledným v...
Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Najlepšie MCU filmy podľa Rotten Tomatoes

Marvel Cinematic Universe započal svoju cestu v roku 2008. Vtedy zariskovali a všetky peniaze, ktoré mali, dali na natočenie úplne prvého filmu, ktorý to celé odštartoval. Film Iron Man môžeme brať aj ako vykúpenie pre spoločnosť Marvel, ktorá bola na pokraji vyhlásenia bankrotu. Ešte pred natáčaním Iron Mana by si ale možno nikdy nepomysleli, že sa niekedy bude písať o tom, ktoré MCU filmy sú tie najlepšie.

Od roku 2008 až po súčasnosť ich vyšlo naozaj veľa. A čuduj sa svetu, spoločnosť, ktorá bola pred pár rokmi na mizine, sa teraz môže chváliť tým, že drží vrchné priečky celosvetových zárobkov filmov. Fanúšikovia sú po celom svete a udalosť, akou bol ich predposledný film s názvom Avengers: Endgame, ich vážne zasiahla. Poďme teda spolu zistiť, ktoré sú tie najlepšie MCU filmy podľa hodnotení serveru Rotten Tomatoes.

11. Doctor Strange – 89%

najlepšie MCU filmy
Zdroj: rollingstone.com

Nikto by si asi nemyslel, čo môže spôsobiť jedna autohavária. Uznávaný arogantný chirurg sa v roku 2016 vybral na cestu pokánia a mysticizmu, ktorá ho doviedla až na bojové pole proti Thanosovi a jeho armáde. Film Doctor Strange nám po prvýkrát v MCU ukazuje mágiu, ktorá bola zvládnutá výborne. Pravdou však je, že nie všetkým fanúšikom tento film zachutil.

Na druhej strane je ale pravda, že to Benedict Cumberbatch zahral perfektne a bol pre túto rolu stvorený. Doctora Strangea sme naposledy mohli vidieť v posledných Avengeroch, no čoskoro sa ho dočkáme v jeho ďalšej sólovke. Dostane sa pokračovanie ešte vyššie v rebríčku, ako tento magický debut?

10.  Kapitán Amerika: Zimný vojak – 90%

najlepšie MCU filmy
Zdroj: expressuk.com

Ďalšie miesto v rebríčku nám perfektne ukazuje, že aj komiksový film, ktorý sa väčšinu svojej stopáže zaoberá politikou, dokáže byť zaujímavý. A nie len to. Druhý Kapitán Amerika slúži ako vstupná brána k deštruktívnym udalostiam, ktoré nasledujú v ďalších filmoch. Mimo toho, že bol perfektne natočený, tak aj “nudné” politické sekvencie boli natočené veľmi zaujímavo.

Samozrejme sa na scénu dostáva aj Falcon, ktorý tu zastupuje tú vtipnejšiu časť filmu. Nemôžeme zabudnúť ani na choreografiu bitiek, ktorá takisto spôsobila, že sa tento film dostal vysoko v rebríčku. Slovenské politické filmy by si mali brať príklad.

9. Spider-Man: Ďaleko od domova – 91%

najlepšie MCU filmy
Zdroj: anoncraft.com

Spider-Man: Ďaleko od domova má v sebe všetko, čo ostatným chýba, a omnoho viac. Po úžasnej prvej časti sme ani nedúfali, že dostaneme niečo na takej úrovni, a stalo sa. Spider-Man z MCU je vtipný, dokáže byť vážny a predovšetkým sa jedná o jediného hrdinu, s ktorým sa dokáže človek najlepšie stotožniť.

Mimo toho, že tento film prevalcoval všetkých konkurentov v kine, si taktiež zaslúžil tak vysokú priečku v tomto rebríčku. Našťastie sa dohoda medzi Marvelom a Sony nesie v pozitívnom duchu, čiže sa môžeme tešiť na ďalšie akcie plné filmy, ktoré bude opäť zachraňovať Peter Parker. Čo ho bude čakať po jeho odhalení na konci tohto filmu? Na to si budeme musieť počkať.

8. Strážcovia galaxie – 91%

najlepšie MCU filmy
Zdroj: helloasso.com

Konečne sa dostávame do vesmíru. Film Strážcovia galaxie otvorilo nekonečne veľa možností pre tvorcov. Zároveň sme však dostali prvý plnohodnotný náhľad na Šialeného Titána, o ktorom sme ešte vtedy nevedeli, čo našim hrdinom spôsobí. Táto neobyčajná skupinka sa postarala o to, aby nám priniesla naozaj akčnú jazdu.

Vo filme nie je núdza o perfektné špeciálne efekty alebo humor, ktorý tu výborne sedí. Režisér James Gunn odviedol skvelú prácu a my už sa nemôžeme dočkať toho, čo nám prinesie v druhom pokračovaní tejto galaktickej jazdy.

7. Kapitán Amerika: Občianska vojna – 91%

najlepšie MCU filmy
Zdroj: dolimg.com

A zase ten Kapitán Amerika. Tentokrát však udalosti naberú celkom iný rozmer. Nezhody, ktoré panujú počas filmu, vyústia v krásnu CGI sekvenciu, kedy sa proti sebe postavia dva tímy superhrdinov. Opäť sme tu dostali politickú vsuvku, ktorá je ale v tomto filme veľmi dôležitá. Taktiež sa vo filme úplne po prvýkrát objaví Spider-Man a Black Panther.

Film slúži ako zakončenie trilógie pre Kapitána Ameriku. Udalosti, ktoré sa v nej ale stali, ešte nie sú úplne vyriešené. Odhalenie ďalšieho príbehu nám najbližšie umožní až seriál The Falcon and the Winter Soldier. Dovtedy sa však musíme uspokojiť s menej politickými témami.

6. Avengers – 92%

Avengers 2012
Zdroj: trowdown815.com

Úplne po prvýkrát tu máme spojenie tích najsilnejších hrdinov v MCU. Kapitán Amerika, Thor, Iron Man, Hulk, Hawkeye a Black Widow utvorili tím, aby raz a navždy ukončili Lokiho snahu o zotročenie si ľudstva. Od tohto filmu každý očakával veľa. A každý si v ňom našiel to, kvôli čomu prišiel do kina. Tento film sa stal ozajstným míľnikom pre fanúšikov a samotných tvorcov.

Marvel Studios si totiž uvedomilo, že môže svoje tímové filmy ťahať oveľa ďalej. Vtedy však naši hrdinovia ešte netušili, že Loki a armáda Chitauri boli len slabý odvar toho, čo prišlo potom.

5. Spider-Man: Návrat domov – 92%

spiderman homecoming trailer
Zdroj: goldposter.com

Historicky prvý sólový film so Spider-Manom z dielne MCU. Po jeho prvej ukážke v treťom Kapitánovi Amerikovi mali ľudia rozličné myšlienky. Po tom, ako sa ale tento film dostal do kín, sme všetci ostali milo prekvapení. Perfektne urobený film. Presne tohto Spider-Mana sme potrebovali. Tom Holland je veľký sympaťák a do svojej role vkladá celé svoje srdce.

Prvá časť ukázala šťavnatý štart nového hrdinu, ktorý vyplnil veľkú medzeru tohto vesmíru. MCU sa s týmto dielom naozaj prekonal a my len dúfame, že aj ďalšie filmy s týmto pavúčim mužom budú rovnako dobré. Možno sa v ďalšej časti stretneme aj s Venomom Toma Hardyho. Kto vie?

4. Thor: Ragnarok – 93%

thor: ragnarok recenzia
Zdroj: hdwallpapers.in

Tretí Thor doslova zosmiešnil jeho predchodcov. Po tom, čo sa Temný svet stretol s negatívnou kritikou, sa Thor: Ragnarok posunul na úplne nový level. Tá dynamika tejto snímky je priam dychberúca. Navyše sa tu aj odohráva film vo filme, pretože Hulk nikdy nemohol mať právoplatný sólový film, takže si svoj príbeh odbil v treťom Thorovi.

Práve úspech tejto snímky a žiadanosť Chrisa Hemswortha ako Thora zapríčinila, že MCU rozbilo svoj čarovnú formulku, trikrát a dosť. Dočkáme sa totiž filmu Thor: Love and Thunder, ktorý dúfajme bude v podobnom znení, ako jeho predchodca.

3. Iron Man – 94%

ako sa stať iron manom tony stark
Zdroj: nerdreactor.com

Film, ktorý to celé začal. Tvorcovia zabezpečili, aby sa v tomto filme nevyskytlo ani jedno hluché miesto. A to im vyšlo perfektne. Arogantný Tony Stark bol v komikse vytvorený presne preto, aby si ho o pár rokov mohol zahrať Rober Downey Jr. Práve on dodal filmu ďalší rozmer, čo zapríčinilo, že sa spoločnosť Marvel stala miliardovou korporáciou.

Ako som povedal. Iron Man film bol buď risk alebo zisk. Našťastie tvorcovia zariskovali a odštartoval sa neuveriteľne šialený sled udalostí, ktoré sledujeme už 12 rokov. Bohužiaľ ani Tony Stark nie je nesmrteľný. No to, čo dokázal, tu bude navždy s nami.

2. Avengers: Endgame – 94%

koniec avengers: endgame final fight bitka koniec
Zdroj: ew.com

Čerstvý držiteľ titulu najzárobkovejšieho filmu všetkých čias. Avengers: Endgame bol film, na ktorý všetci čakali vyše dekádu. Po prvýkrát sme dostali dramatické znázornenie našich beznádejných hrdinov, čo nás donútilo vypustiť jednu, dve slzičky. Film si prešiel smutnou, ale aj zábavnou fázou a nakoniec sa dostal do bojovej fázy.

Jednalo sa o najväčšiu bitku v MCU, ktorá bola perfektná. Jej záver však zaskočil každého milovníka filmov, pretože smrť Tonyho Starka malo za následok mnoho zlomených sŕdc. Tak či onak, príbeh sa nezastavil. Pokračujeme ďalej. Síce budeme pokračovať bez našich hrdinov, no sme si istí, že sa môžeme tešiť na ďalšie skvelé filmy na úrovni posledných Avengerov.

1. Black Panther – 97%

black-panther
Zdroj: longreads.com

Black Panther prišiel ako film, ktorý sa veľmi držal štýlu dnešnej doby. K tomu ešte prirátajte úžasnú africkú výpravu a parádny soundtrack, no a máme tu najlepšie hodnotený film na Rotten Tomatoes. Miestami príbeh trošku pripomínal Levieho kráľa. No aj tak bol film zážitok sledovať a práve preto sa môžeme tešiť aj na pokračovanie.

Myslím si, že sa Black Panther právom dostal na prvé miesto. Ako jediný sa dokázal dištancovať od ostatných Marvel filmov a na plátna kín priniesol neuveriteľný zážitok. Podarí sa jeho pokračovaniu zopakovať tento úspech?

Najlepšie MCU filmy, ktoré sa objavili v našom rebríčku, sa nám jednoznačne každému zapísali do pamäte. Pravdaže budú prichádzať stále nové a nové filmy, preto si nemyslíme, že tento rebríček zostane v tejto forme aj v nasledujúcich rokoch. MCU sa predsa len poučilo a už hádam vie, ako robiť filmy. Nie nadarmo ich natočili toľko.

Videli ste všetky filmy z tohto rebríčka? Súhlasíte s jeho poradím? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Halo Infinite sa prekladá do roku 2021. Zníži sa tým dopyt po konzolách Xbox Series X?

Najvýkonnejšia konzola novej generácie má problém. Konzola Xbox Series X bude na trh uvedená v priebehu novembra, avšak vysoko očakávaný herný titul Halo Infinite...

Martin Scorsese oznámil dátum natáčania nového filmu. Hrať v ňom bude aj Leonardo DiCaprio

Režisér Martin Scorsese sa pustí do natáčania drámy Killers of the Flower Moon, v ktorej nás svojou prítomnosťou poteší herecké duo Leonarda DiCapria a Roberta...

Najnovší psychologický thriller od Netflixu je nabitý hviezdami. V prvom traileri nechýbajú ani Tom Holland a Robert Pattinson

Po posledných dvoch natočených filmoch Christine (2016) a Simon Killer (2012) ostáva dozrievajúci režisér Antonio Campos verný podobnému žánru. Dráma/thriller The Devil All the Time vyzerá...

Streamovacia platforma Hulu vydá zaujímavý horor Books of Blood. O čom bude tento antalogický príbeh?

Nadchádzajúci horor Books of Blood od Hulu je založený na príbehoch z knihy s rovnakým názvom od spisovateľa Clivea Barkera. K dnešnému dňu sa...

Vyzerá to tak, že kiná predsalen predstavia onedlho film Noví mutanti

Kiná prinesú film Noví mutanti Noví mutanti, pripravovaný film s X-menovského univerza, sa už viackrát odložil, no vyzerá to tak, že nám ho kiná konečne...