TOP 10 najlepších Netflix seriálov roku 2019

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najlepšie Netflix seriály roku 2019

Rok 2019 je pomaly za nami a my sa počas najbližších dní pozrieme na to najlepšie, čo nám ponúkol vo sfére filmov, seriálov a hier. Začneme tým najlepším z platformy Netflix, ktorá sa tento rok opäť osvedčila ako najobľúbenejšia streamovacia služba. Môžu za to hlavne vynikajúce originálne filmy a seriály, ktoré spoločnosť produkuje ako na bežiacom páse.

Dnes sa teda pozrieme na najlepšie Netflix seriály podľa redakcie REWIND.sk, takže pôjde o náš subjektívny názor. V rebríčku sú zaradené aj staršie seriály, ktorým tento rok vyšla nová séria. Toto je TOP 10 najlepších originálnych Netflix seriálov roku 2019.

10. Big Mouth (3. séria)

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: polygon.com

Čo majú spoločné seriály ako Rick and Morty, South Park, Archer, BoJack Horseman či Big Mouth? Všetko sú to animované sitkomy, ktoré sú určené výhradne pre dospelé publikum. Desiate miesto v našom rebríčku pôvodne patrilo šiestej sérii seriálu BoJack Horseman, no tretia séria Big Mouth si ho zaslúži o niečo viac.

Príbeh sleduje skupinu siedmakov vrátane najlepších kamarátov Nicka Bircha a Andrewa Gloubermana. Tí si práve prechádzajú pubertou a vtipným spôsobom riešia témy masturbácie či sexu. Ich hormónovými monštramiMaurice, Connie a Mona, ktorí pôsobia ako anjeli a démoni na ich ramenách. Tretia séria vyšla 4. októbra 2019 a ešte skôr v júli sme sa dozvedeli, že Netflix seriál predĺžil až po šiestu sériu.

9. When They See Us

When They See Us
Zdroj: mysterytribune.com

Miniséria When They See Us je jedným z najkvalitnejších počinov od Netflixu za tento rok. Ide o štvordielnu americkú drámu, ktorej vznik, réžiu a scenár má na starosti filmárka Ava DuVernay. Zaoberá sa prípadom z roku 1989, ktorý poznáme pod názvom „The Central Park Jogger case„.

V seriáli sa pozrieme na životy a rodiny piatich podozrivých, ktorí boli falošne obvinení a stíhaní za obvinenie zo znásilnenia a sexuálneho zneužitia ženy v Central Parku. Séria When They See Us je vyzdvihovaná hlavne vďaka úžasným hereckým výkonom, ktoré predviedol herecký ansámbel vrátane Jharrela JeromehoAsante BlackkaJovana AdepoMichael K. Williamsa a ďalších.

8. The Umbrella Academy (1. séria)

the umbrella academy trailer netflix
Zdroj: imdb.com

DC malo tento rok seriál Doom Patrol, Amazon Prime Video malo úspešných The Boys a Netflix si pre nás pripravil The Umbrella Academy. Spoločným znakom týchto troch seriálov sú samozrejme superhrdinovia. Ide o seriálovú adaptáciu rovnakomennej komiksovej série, ktorá patrí pod hlavičku vydavateľstva Dark Horse Comics.

Seriál nám vyrozprával príbeh dysfunkčnej rodiny adaptovaných súrodencov, ktorí sa opäť stretávajú aby vyriešili záhadu smrti ich otca a zároveň zvrátili hroziacu apokalypsu. Prvú sériu si počas prvého mesiaca od vydania pozrelo až 45 miliónov domácností. V rovnaký mesiac bola teda potvrdená druhá séria, ktorej presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme.

7. Mindhunter (2. séria)

Druhá séria Mindhunter
Zdroj: cdn2.recombu.com

Legendárny David Fincher nám v roku 2017 priniesol úžasný kriminálny thriller, ktorý sa zaoberá kriminálnou psychológiou a vyšetrovaním medzi rokmi 1977 a 1980. Prostredníctvom vypočúvania sériových vrahov zistíte, ako funguje ich zvrátené myslenie. Tento rok sme sa dočkali druhej série, ktorá sa odohráva medzi rokmi 1980 a 1981.

Jej hlavným bodom je vyšetrovanie vrážd v Atlante medzi rokmi 1979 až 1981. Išlo o sériu vrážd, počas ktorých bolo zavraždených minimálne 28 detí, adolescentov a dospelých. V druhej sérii sa dokonca ukázal aj herec Damon Herriman, ktorý tu a zároveň aj vo filme Vtedy v Hollywoode stvárnil zločinca Charlesa Mansona.

6. The End of the F***ing World (2. séria)

Druhá séria seriálu The End of the F***ing World
Zdroj: helenspeyer.co.uk

Šialená britská dráma, ktorá ulahodí všetkým milovníkom čierneho humoru. Prvá séria vyšla v roku 2017 a predstavila nám morbídny príbeh Alyssy a Jamesa, ktorí to v hlave jednoducho nemajú v poriadku. Výhodou a zároveň nevýhodou seriálu je jeho dĺžka, keďže ho v pohode zhltnete na jedno posedenie. A verte nám, The End of the F***ing World vás od obrazovky tak jednoducho nepustí.

Prvá séria bola naozaj bezchybná a skončila pomerne otvorene, takže fanúšikovia jasne očakávali druhú. Tá prišla tento rok a aj keď nedosiahla kvality svojho predchodcu, tak nás poriadne pobavila a zaslúži si svoje vlastné miesto v našom rebríčku. Ďalšiu už totižto neuvidíme.

5. Stranger Things (3. séria)

klip z tretej série stranger things
Zdroj: Forbes.com

Stranger Things je nepochybne najznámejším a najobľúbenejším originálnym seriálom z dielne Netflixu. Toto mysteriózne sci-fi sa odohráva na prelome 80. a 90. rokov 20. storočia a inšpiruje sa filmami od Stevena Spielberga, Johna Carpentera či Stephena Kinga. Tretej série sme sa dočkali presne na americký Deň nezávislosti, čiže 4. júla 2019.

Síce nebola tou najlepšou, no z hľadiska produkcie bola určite tou najväčšou a najdrahšou. Herecké obsadenie vrátane Millie Bobby Brown, Finna Wolfharda, Gatena Matarazza či Davida Harboura sme si jednoducho zamilovali a už teraz sa nemôžeme dočkať štvrtej a podľa všetkého aj poslednej série.

4. Sex Education (1. séria)

sex education od netflixu
Zdroj: whats-on-netflix.com

Seriál Sex Education bol najväčším prekvapením tohto roka, teda aspoň čo sa týka komédie. Ihneď po vydaní sa stal po diváckej aj kritickej stránke naozaj úspešným, keďže si ho pozrelo cez 40 miliónov divákov. Hlavnou postavou je asociálny tínedžer Otis Milburn, ktorý taktiež rieši otázky sexu, lásky a vzťahov.

Najväčším paradoxom je fakt, že jeho matka je sexuálnou terapeutkou. Spolu so svojou spolužiačkou Maeve si tak založí školský biznis, v ktorom pomáha ostatným spolužiakom s ich sexuálnymi problémami. Bohužiaľ, ten svoj jednoducho vyriešiť nedokáže. Po veľkom úspechu sa druhej série dočkáme už 17. januára 2020. Tiež sa neviete dočkať?

3. Love, Death & Robots (1. séria)

TIP na seriál: Love, Death + Robots | Udivujúce krátke animované príbehy
Zdroj: hifipublic.com

Bronzovú medailu v našom zozname získava úžasný sci-fi seriál Love, Death & Robots, ktorý má antologické epizódy. To znamená, že na seba nenaväzujú a nerozprávajú jeden rovnaký príbeh. Prvá séria má 18 častí, pričom každá z nich má úplne iný príbeh, animáciu a dokonca aj dĺžku. Všetky však majú pod 20 minút, takže seriál tiež zhltnete veľmi rýchlo.

Už podľa názvu vám môže byť jasné, že sa každá z epizód zaoberá buďto láskou, smrťou alebo robotmi. Jedným z producentov seriálu je aj režisér David Fincher, ktorý má na konte filmy ako Klub bitkárov, Stratené dievča, Sedem alebo Votrelec 3. Netflix potvrdil, že sa tento vizuálny skvost dočká aj druhej série.

2. The Witcher (1. séria)

the witcher recenzia prva seria
Zdroj: uhdpaper.com

Zaklínač a.k.a. Geralt z Rivie si od nás odnáša striebro, z ktorého si môže ukovať ďalší meč proti monštrám. Ide o najnovší seriál v našom zozname a aktuálne je ho plný internet, takže ho určite nemôžete prehliadnuť. Príbeh je založený na knižnej sérii od autora Andrzeja Sapkowskeho a hrách od poľského štúdia CD Projekt RED.

Hlavnú postavu stvárňuje milovaný herec Henry Cavill, ktorý je známy hlavne vďaka jeho úlohe Supermana v univerze DCEU. Seriál má pred sebou ešte veľké plány a fanúšikovia veria, že by raz mohol pomyselne nahradiť Game of Thrones. Druhá séria bola samozrejme potvrdená a začne sa natáčať už vo februári roku 2020.

1. Dark (2. séria)

2. séria DARK od Netflixu
Zdroj: elcomercio.pe

Bezpodmienečne najlepším originálnym seriálom tohto roka od Netflixu je nemecký Dark. Ide o mysteriózny príbeh, ktorý diváci často popisujú ako temnejší a dospelejší Stranger Things. V hlavnej úlohe je tiež partia tínedžerov, no tentokrát v nemeckom mestečku Winden. Hlavná zápletka sa točí okolo niekoľkých rodín a cestovania v čase, takže si pri pozeraní poriadne preskúšate svoje mozgové závity.

Druhá séria si na portáli Rotten Tomatoes drží hodnotenie rovných 100%, s čím úplne súhlasíme. Na nemčinu si zvyknete veľmi rýchlo, postavy budete milovať aj nenávidieť a hlavne sa budete tešiť na tretiu a zároveň poslednú sériu, ktorej sa jednoducho nevieme dočkať.

Ktorý seriál vám v našom rebríčku chýba? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: en.wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -