TOP 10 najlepších seriálov od Netflixu roku 2020 podľa redakcie REWIND.sk

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najlepšie Netflix seriály roku 2020

Rok 2020 bol naozaj pestrým, a to či už pre udalosti v reálnom svete, alebo pre online svet streamovacích služieb. Tento rok si niektoré z týchto platforiem predplatili už aj tí, ktorí sa im doteraz vyhýbali. Veď čo iné má človek robiť, keď je permanentne zavretý vnútri kvôli pandémii? No predsa pozerať filmy a seriály. My sa teraz pozrieme na tie najlepšie Netflix seriály roku 2020, ktoré vybrala naša redakcia.

10. Money Heist: Part 4

Aj keď seriál Money Heist trhal v posledných rokoch rebríčky, tento rok ho musíme umiestniť až na desiate miesto. Štvrtá séria, ktorá vyšla v roku 2020, nebola vôbec tak dobrá, ako tie predošlé. Či už ide o naťahovanie deja alebo o urýchlenie procesu necháme na vašom uvážení. Príbeh o najväčších lúpežiach, ktoré má na svedomí partia kriminálnikov zo Španielska, sa rozrástol po celom svete rýchlosťou svetla (alebo internetového pripojenia). Seriál si teda miesto v rebríčku určite zaslúži, a to pre svoju jedinečnosť a napínavosť.

9. The Midnight Gospel

Netflix nám tento rok priniesol aj nové animované seriály. Niektoré skončili ako prepadáky, ako napríklad seriál Hoops, iné sa divákom náramne zapáčili. Seriál The Midnight Gospel chytil fanúšikov za srdcia jednoduchou animáciou a zábavným dejom. Príbeh je o vesmírnom reportérovi, ktorý cestuje galaxiami a rieši existenčné otázky o živote, zmysle a smrti.

8. The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor bolo veľmi očakávané voľné pokračovanie seriálu The Haunting of Hill House. Bohužiaľ, nie všetci dostali práve to, po čom bažili. Hill House priniesol príbeh plný duchov a démonov, po ktorom diváci ešte niekoľko nocí poriadne nespali. Niečo také sme očakávali aj od pokračovania, no dostali sme jemne desivý príbeh o láske. Na čom nie je samozrejme nič zlé. Jeho nižšie položenie v rebríčku sa dá ale vysvetliť práve týmto.

7. The Umbrella Academy – 2. séria

Tento rok priniesol aj druhú sériu relatívne nového superhrdinského seriálu The Umbrella Academy. Príbeh o šiestich súrodencoch, ktorí spoločne zabraňujú apokalypse, si hneď našiel fanúšikov. A druhá séria nás nesklamala. Priniesla úplne nové prostredie, familiárny príbeh a naše obľúbené postavy. Čo viac si od tohto seriálu len priať?

6. Big Mouth – 4. séria

Big Mouth je ďalším z obľúbených animovaných seriálov na Netflixe. V roku 2020 sme sa dočkali štvrtej série, ktorá divákom znova vyčarila úsmev na tvári a spôsobila bolesti brucha od smiechu. Príbeh o dospievajúcich postavách, ktoré odhaľujú zákutia puberty, nás pobavil novou dávkou epizód aj tento rok.

5. Sex Education – 2. séria

Druhá séria tohto tínedžerského seriálu zaťala do oveľa citlivejších tém, než tá prvá. Rozoberala problémy, s ktorými sa mladí ľudia vo svete momentálne stretávajú a zobrazila ich bez zbytočných omáčok a zástierok. Seriál Sex Education nám opäť priniesol vtipné a úsmevné momenty, no k nim nadelil aj mnoho emocionálnych a vážnych tém.

4. BoJack Horseman – 2. polovica 6. série

Bolo by až hanbou nespomenúť finále prvého animovaného seriálu od Netflixu. BoJack Horseman začiatkom tohto roka ukončil svoj dej plný smiechu, lásky, depresie, alkoholu, drog a mnohého ďalšieho. Druhá polovica šiestej série nám priniesla krásne ukončenie príbehu o koňovi, ktorý je hviezdou šoubiznisu v Hollywoode. Obsahuje taktiež jednu z podľa kritikov najlepších epizód z celého seriálu – The View from Halfway Down.

3. The Queen’s Gambit

The Queen’s Gambit je momentálne jeden z najpopulárnejších miniseriálov na Netflixe. Príbeh pojednáva o mladej žene s neuveriteľným talentom na hranie šachu. Do jej cesty za slávou a úspechom sa jej však postaví nemilosrdná závislosť, ktorá jej môže zničiť celý život. Seriál je plný hlbokých momentov a jeho príbeh vás naozaj dostane.

2. Dark – 3. séria

Postapokalyptický nemecký seriál Dark nám priniesol tento rok tretiu sériu. Jonas opäť cestuje v čase a tentoraz sa mu obrazy z časových línií zdajú veľmi povedomé, no zároveň úplne cudzie. Tretia séria prináša mnoho akcie, mysterióznosti a nové záhady, ktoré riešia diváci spoločne s postavami.

1. The Crown – 4. séria

Asi najväčší „boom“ tento rok vyvolal seriál The Crown. Tento rok priniesol už štvrtú sériu. Historický seriál ukazuje život počas vlády Alžbety II. Zaoberá sa politickými bojmi, postaveniami osobností a nahliada aj do ich osobných životov. Zaujal divákov v celom spektre, keďže sa nedá zaradiť iba do jedného žánru. A ak ste ho ešte nevideli, tak vám ho určite odporúčame.

Čestné uznanie

Za spomenutie stojí aj niekoľko ďalších seriálov, ktoré sa tento rok na Netflixe objavili, no do nášho rebríčka sa neprebojovali. Medzi ne určite patrí slávny Tiger King, ktorého počas lockdownu videl snáď každý. Mysteriózny príbeh ikonického chovateľa tigrov Joea Exotica pobavil milióny divákov. Ďalším seriálom, ktorý treba spomenúť, je I Am Not Okay With This. Tento seriál pripomínal zmes Stranger Things so seriálom The End of the F***ing World. Svojím hodnotením predčil niekoľkých členov rebríčka, avšak ako rýchlo vznikol, tak rýchlo ho Netflix aj zrušil. Pokračovania otvoreného príbehu sa teda nedočkáme.

Veľmi populárnym seriálom tento rok bol aj Emily in Paris. Romantický seriál rozprával o žene, ktorá sa vydala za prácou na opačnú stranu sveta do Paríža. Počas prvej série sledujeme, ako si poradí s novým prostredím, neznámym jazykom a novými ľuďmi. Ďalším historickým seriálom, ktorý sa však The Crown ani v najmenšom nevyrovnal, bol seriál Ratched, ktorý hovorí o žene, ktorá sa stala sestričkou v psychiatrickej nemocnici v roku 1947. V jej vnútri sa však začala prebúdzať temná stránka jej osobnosti.

Na záver by sme si ešte mohli pripomenúť seriál Unsolved Mysteries, ktorý pobavil najmä bádateľov a milovníkov hororov a mysterióznych záhad. Jedná sa o dokumentárny seriál plný kriminálnych prípadov, ktoré však naďalej ostávajú nevyriešené. Možno práve diváci spozorujú niečo, čo sa detektívom nepodarilo?

Čo si myslíte o našom zozname – najlepšie Netflix seriály roku 2020? Súhlasíte s naším výberom? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -