10 seriálov, ktoré si jednoducho nedokážeme pozrieť bez úvodnej znelky!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Úvodná znelka. Otváracie titulky. Intro. Je iba na vás, ako túto dôležitú súčasť každého seriálu nazývate vy. Možno si ani nedokážete predstaviť, ako podstatná práve táto znelka je. A ako ťažké musí byť ju navrhnúť a vytvoriť tak, aby fungovala správne. Musí byť premyslená tak, aby si ju každý divák chcel pozrieť pri všetkých častiach jeho obľúbeného seriálu. Kedy sa naposledy stalo, že ste práve vy preskočili nejakú úvodnú znelku seriálu? Nebolo to tak dávno, však? Buďto je moc dlhá, alebo je jej obsah jednoducho nezáživný. Dokonca samotný Netflix ponúka možnosť preskočenia intra pri ich seriáloch. Nalejme si čistého vína – na to dané tlačítko sme neklikli iba raz.

intro
Zdroj: jokermag.com

Najlepšie seriálové znelky

Zatiaľ sme teda zistili, že úvodná znelka nemôže byť príliš dlhá, má mať zaujímavý obsah a čo hlavne, musí byť výstižná. Samozrejme, nemôže chýbať ani chytľavý hudobný doprovod, ktorý by sa nám mal navždy vryť do našej pamäti. Zoberme si ako odstrašujúci príklad intro seriálu Westworld od HBO. Po vizuálnej a hudobnej stránke ide o majstrovské dielo, no jeho neuveriteľná dĺžka nás odrádza od jeho pozerania. Komu by sa predsa chcelo pred každou epizódou pozerať skoro dvojminútovú znelku? S takouto dĺžkou dokázal preraziť snáď iba Game of Thrones, ktorého znelku si dokážeme pozrieť kedykoľvek. Každý z nás však má nejaké seriály, ktoré by sme si bez úvodnej znelky jednoducho nedokázali pozrieť.

My sa teda teraz spolu pozrieme na 10 seriálov a sitkomov, ktoré ponúkajú vizuálne nádherné intrá s dobrým hudobným podmazom a so správnou dĺžkou. Znelky, ktoré vás na danú epizódu seriálu nabažia a už si ani neviete predstaviť, že by ste si ju pozerali bez nej. Samozrejme, ide o väčšmi subjektívny zoznam, takže sa nemusí sťahovať aj na vás. Myslím si však, že v tomto výbere zahrniem tie najlepšie z najlepších!

10. The Walking Dead

9. Stranger Things

8. Teória veľkého tresku

7. Priatelia

6. Dva a pol chlapa

5. The Fresh Prince Of Bel Air

4. Game of Thrones

3. Daredevil

2. American Horror Story

1. Simpsonovci

Tak čo, nakoľko sa stotožňujete s týmto výberom? Ktoré seriály by ste do zoznamu pridali vy?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -