TOP 10 najlepších seriálov na Disney Channel podľa fanúšikov

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10: Najlepšie seriály na Disney Channel – Predtým sme poznali jeho predchodcu Jetix, tí starší ešte aj Fox Kids a tí ešte starší aj Supermax. Disney Channel je televízny kanál pre deti a mládež plný animovaných aj hraných seriálov. Seriály sú prevažne o deťoch z rôznych pomerov a situácii a ich dobrodružstvách či každodennom živote. Kto z nás ich nepozeral? Nájdeme na ňom však aj iné. Podľa Internet Movie Database (IMDb) ľudia však stále obľubujú viac animované seriály než tie hrané.

TOP 10: Najlepšie seriály na Disney Channel

V tomto zozname nájdete desať najlepších seriálov na Disney Channel. Avšak, tieto seriály boli vytvorené práve pre tento kanál. Taktiež sme sem zahrnuli iba fiktívne programy a nie dokumentárne, akými sú napríklad Bug Juice.

10. Flash Forward (7,5/10)

Najlepšie seriály na Disney Channel
Zdroj: facebook.com

Tento seriál bol prvým natočeným pre tento kanál. Všetky seriály, ktoré Disney Channel ponúkal predtým, neboli v prvom rade vyrobené pre neho.

Flash Forward sleduje Beccu a Tuckera na ich ceste nižšou strednou školou (v americkom školskom systéme môže byť medzi základnou a strednou školou). Becca a Tucker sú kamaráti od narodenia a práve počas tejto nižšej strednej školy objavia pubertu a dospievanie. Nikdy sa však nerozdelia, aj keď sú vo veku najväčších zmien.

9. Milo Murphy’s Law (7,6/10)

Milo Murphy’s Law
Zdroj: miseensense.wordpress.com

Tento seriál začal na platforme Disney XD, no príbehom a obsahom sa skôr hodil pre Disney Channel, ktorý ho následne prebral. Milo Murphy’s Law majú na svedomí tvorcovia známejšieho seriálu Phineas a Ferb. Oba seriály sa odohrávajú v jednom vesmíre, no tento sleduje život úplne inej postavy.

V nadpise vidíme spojitosť s Murphyho zákonom. Pre tých, ktorí nevedia, o čo ide, jeho podstata je o tom, že všetko, čo sa môže pokaziť, sa aj pokazí. V seriáli uvidíte cestovanie časom, mimozemšťanov a mnoho ďalších zaujímavých a zábavných vecí, ktoré divákov pobavia a upútajú.

8. Even Stevens (7,6/10)

Najlepšie seriály na Disney Channel
Zdroj: etonline.com

Seriál o obyčajnej rodine a ich každodennom živote. Najmladšie dieťa – Louis Stevens – bol doslova chodiaci magnet na problémy. Okrem toho vidíme klasické chovanie tínedžerov, súrodenecké škriepky a bezradných rodičov.

7. Amphibia (7,9/10)

Amphibia
Zdroj: awn.com

Jeden z najnovších Disney Channel seriálov Amphibia je animovaný príbeh o mladom dievčati, ktoré je zaseknuté v úplne novom svete. Jej kamaráti ju presvedčia, aby ukradla kúzelnú hudobnú skrinku a Anne sa zrazu objaví v Amphibii. V tomto svete žijú stvorenia podobné žabám a zvieratá sú niekoľkonásobne väčšie.

Najprv si všetci myslia, že je monštrum, no keď zachráni mesto, v ktorom sa ocitla, začnú ju akceptovať. Udomácnili ju v jednej z miestnych rodín. Druhá séria tohto seriálu bola potvrdená ešte pred tým, než sa odvysielala prvá. Disney asi vedelo, že pôjde o veľký úspech.

6. Phineas a Ferb (7,9/10)

Phineas a Ferb
Zdroj: variety.com

Phineas a Ferb bol od začiatku veľkým hitom. Okrem seriálu existujú aj filmy a rôzne špeciály. Príbeh o dvoch bratoch, ktorí každý letný deň vymyslia nové šialené dobrodružstvo, na ktoré sú síce primladí, no to im v ceste nestojí.

Spolu s priateľmi zažívajú najbláznivejšie veci, aké nám ani nenapadnú. Ich sestru však hnevajú a pokúša sa ich nažalovať mame, no vynálezy a dobrodružstvá vždy zmiznú skôr, než ich uvidí.

5. Star vs The Forces of Evil (8,1/10)

Najlepšie seriály na Disney Channel
Zdroj: vitalthrills.com

Star cestuje na Zem z inej dimenzie. Vo svojej dimenzii bola kráľovského rodu a kúzelníčka, musela sa však veľa naučiť. Zem jej mala poslúžiť ako tréningové centrum. Žila s ľudskou rodinou a stretla sa s mnohými situáciami, pri ktorých sa mohla naučiť ovládať svoju moc.

4. Ducktales (8,2/10)

Najlepšie seriály na Disney Channel
Zdroj: youtube.com

Verzia z roku 2017, ktorá navrátila tieto známe postavičky v trochu inej animácii, si hneď našla fanúšikov. Synovci Donalda Ducka Huey, Dewey a Louie sú hlavnými postavami tohto seriálu. Svojmu starému ujovi ukážu mnoho dobrodružstiev a zábavy, ktoré si vedia užiť aj bez peňazí.

3. In a Heartbeat (8,2/10)

In a Heartbeat
Zdroj: screenrant.com

Jedna z mála drám, ktoré sa dostali do tohto rebríčku, je In a Heartbeat. Ukazuje príbeh z reálneho života troch tínedžerov, ktorí sa stali dobrovoľníkmi v oblasti medicíny. Vidíme v ňom obyčajné stredoškolské drámy, ale aj vážne situácie, pri ktorých ide o život.

2. So Weird (8,5/10)

So Weird
Zdroj: reddit.com

Kombinácia fantasy, sci-fi a rodinnej drámy. Príbeh o rodine, ktorá je na ceste na koncertnom turné. Jedno z detí – dievča Fi – bolo fascinované paranormálnom, no jej mama chcela, aby mala jej dcéra obyčajný život. Hudba a paranormálne javy dokopy zapríčinili obrovský úspech medzi divákmi.

1. Gravity Falls (8,9/10)

Najlepšie seriály na Disney Channel
Zdroj: tvinsider.com

Tento seriál pozná snáď každý. Dvojičky Dipper a Mabel prídu na letné prázdniny do Gravity Falls za svojím strýkom, aby mu pomohli prevádzkovať turistickú atrakciu Mystery Shack. Zistia však, že Gravity Falls je plné záhad a paranormálnych javov, ktoré sa pokúsia vypátrať a preskúmať. Po tom, ako sa seriál skončil, sa začal vyrábať komiks, kde sú pokračovania týchto príbehov. Viac o tomto seriáli nájdete na tomto odkaze.

Súhlasíte s týmto výberom? Ktorý seriál vám tu chýba a ktorý by ste úplne vyhodili? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: imdb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -