TOP 10 najlepších seriálov na Disney Channel podľa fanúšikov

Nenechajte si ujsť

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...

Sezóna Formuly 1 odštartovala aj v hernom podaní od Codemasters | F1 2020 RECENZIA

F1 2020 RECENZIA F1 2020 RECENZIA - Vo vzduchu je cítiť spálená guma, vreskot motorov sa ozýva spoza cieľovej roviny a naši favoriti si idú...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10: Najlepšie seriály na Disney Channel – Predtým sme poznali jeho predchodcu Jetix, tí starší ešte aj Fox Kids a tí ešte starší aj Supermax. Disney Channel je televízny kanál pre deti a mládež plný animovaných aj hraných seriálov. Seriály sú prevažne o deťoch z rôznych pomerov a situácii a ich dobrodružstvách či každodennom živote. Kto z nás ich nepozeral? Nájdeme na ňom však aj iné. Podľa Internet Movie Database (IMDb) ľudia však stále obľubujú viac animované seriály než tie hrané.

TOP 10: Najlepšie seriály na Disney Channel

V tomto zozname nájdete desať najlepších seriálov na Disney Channel. Avšak, tieto seriály boli vytvorené práve pre tento kanál. Taktiež sme sem zahrnuli iba fiktívne programy a nie dokumentárne, akými sú napríklad Bug Juice.

10. Flash Forward (7,5/10)

Najlepšie seriály na Disney Channel
Zdroj: facebook.com

Tento seriál bol prvým natočeným pre tento kanál. Všetky seriály, ktoré Disney Channel ponúkal predtým, neboli v prvom rade vyrobené pre neho.

Flash Forward sleduje Beccu a Tuckera na ich ceste nižšou strednou školou (v americkom školskom systéme môže byť medzi základnou a strednou školou). Becca a Tucker sú kamaráti od narodenia a práve počas tejto nižšej strednej školy objavia pubertu a dospievanie. Nikdy sa však nerozdelia, aj keď sú vo veku najväčších zmien.

9. Milo Murphy’s Law (7,6/10)

Milo Murphy’s Law
Zdroj: miseensense.wordpress.com

Tento seriál začal na platforme Disney XD, no príbehom a obsahom sa skôr hodil pre Disney Channel, ktorý ho následne prebral. Milo Murphy’s Law majú na svedomí tvorcovia známejšieho seriálu Phineas a Ferb. Oba seriály sa odohrávajú v jednom vesmíre, no tento sleduje život úplne inej postavy.

V nadpise vidíme spojitosť s Murphyho zákonom. Pre tých, ktorí nevedia, o čo ide, jeho podstata je o tom, že všetko, čo sa môže pokaziť, sa aj pokazí. V seriáli uvidíte cestovanie časom, mimozemšťanov a mnoho ďalších zaujímavých a zábavných vecí, ktoré divákov pobavia a upútajú.

8. Even Stevens (7,6/10)

Najlepšie seriály na Disney Channel
Zdroj: etonline.com

Seriál o obyčajnej rodine a ich každodennom živote. Najmladšie dieťa – Louis Stevens – bol doslova chodiaci magnet na problémy. Okrem toho vidíme klasické chovanie tínedžerov, súrodenecké škriepky a bezradných rodičov.

7. Amphibia (7,9/10)

Amphibia
Zdroj: awn.com

Jeden z najnovších Disney Channel seriálov Amphibia je animovaný príbeh o mladom dievčati, ktoré je zaseknuté v úplne novom svete. Jej kamaráti ju presvedčia, aby ukradla kúzelnú hudobnú skrinku a Anne sa zrazu objaví v Amphibii. V tomto svete žijú stvorenia podobné žabám a zvieratá sú niekoľkonásobne väčšie.

Najprv si všetci myslia, že je monštrum, no keď zachráni mesto, v ktorom sa ocitla, začnú ju akceptovať. Udomácnili ju v jednej z miestnych rodín. Druhá séria tohto seriálu bola potvrdená ešte pred tým, než sa odvysielala prvá. Disney asi vedelo, že pôjde o veľký úspech.

6. Phineas a Ferb (7,9/10)

Phineas a Ferb
Zdroj: variety.com

Phineas a Ferb bol od začiatku veľkým hitom. Okrem seriálu existujú aj filmy a rôzne špeciály. Príbeh o dvoch bratoch, ktorí každý letný deň vymyslia nové šialené dobrodružstvo, na ktoré sú síce primladí, no to im v ceste nestojí.

Spolu s priateľmi zažívajú najbláznivejšie veci, aké nám ani nenapadnú. Ich sestru však hnevajú a pokúša sa ich nažalovať mame, no vynálezy a dobrodružstvá vždy zmiznú skôr, než ich uvidí.

5. Star vs The Forces of Evil (8,1/10)

Najlepšie seriály na Disney Channel
Zdroj: vitalthrills.com

Star cestuje na Zem z inej dimenzie. Vo svojej dimenzii bola kráľovského rodu a kúzelníčka, musela sa však veľa naučiť. Zem jej mala poslúžiť ako tréningové centrum. Žila s ľudskou rodinou a stretla sa s mnohými situáciami, pri ktorých sa mohla naučiť ovládať svoju moc.

4. Ducktales (8,2/10)

Najlepšie seriály na Disney Channel
Zdroj: youtube.com

Verzia z roku 2017, ktorá navrátila tieto známe postavičky v trochu inej animácii, si hneď našla fanúšikov. Synovci Donalda Ducka Huey, Dewey a Louie sú hlavnými postavami tohto seriálu. Svojmu starému ujovi ukážu mnoho dobrodružstiev a zábavy, ktoré si vedia užiť aj bez peňazí.

3. In a Heartbeat (8,2/10)

In a Heartbeat
Zdroj: screenrant.com

Jedna z mála drám, ktoré sa dostali do tohto rebríčku, je In a Heartbeat. Ukazuje príbeh z reálneho života troch tínedžerov, ktorí sa stali dobrovoľníkmi v oblasti medicíny. Vidíme v ňom obyčajné stredoškolské drámy, ale aj vážne situácie, pri ktorých ide o život.

2. So Weird (8,5/10)

So Weird
Zdroj: reddit.com

Kombinácia fantasy, sci-fi a rodinnej drámy. Príbeh o rodine, ktorá je na ceste na koncertnom turné. Jedno z detí – dievča Fi – bolo fascinované paranormálnom, no jej mama chcela, aby mala jej dcéra obyčajný život. Hudba a paranormálne javy dokopy zapríčinili obrovský úspech medzi divákmi.

1. Gravity Falls (8,9/10)

Najlepšie seriály na Disney Channel
Zdroj: tvinsider.com

Tento seriál pozná snáď každý. Dvojičky Dipper a Mabel prídu na letné prázdniny do Gravity Falls za svojím strýkom, aby mu pomohli prevádzkovať turistickú atrakciu Mystery Shack. Zistia však, že Gravity Falls je plné záhad a paranormálnych javov, ktoré sa pokúsia vypátrať a preskúmať. Po tom, ako sa seriál skončil, sa začal vyrábať komiks, kde sú pokračovania týchto príbehov. Viac o tomto seriáli nájdete na tomto odkaze.

Súhlasíte s týmto výberom? Ktorý seriál vám tu chýba a ktorý by ste úplne vyhodili? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: imdb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Dokument, ktorý vo vás prebudí lásku k hokeju | HoKEjový sen RECENZIA

HoKEjový sen RECENZIA HoKEjový sen RECENZIA - Slovenská kinematografia disponovala stále veľmi kvalitnými dokumentárnymi filmami. V dnešnej dobe je ich kvalita a spracovanie tém na...

Vydanie filmovej adaptácie hry Monster Hunter s Millou Jovovich bolo odložené

Film Monster Hunter uvidíme neskôr Film Monster Hunter, adaptácia japonskej videohernej RPG série od Capcom, bol odložený. Pôvodný dátum vydania bol naplánovaný na september 2020,...

Film Bird Box 2 je skutočnosťou. Tvorca potvrdil vývoj pokračovania hororu od Netflixu

Vyzerá to tak, že Netflix vyvíja film Bird Box 2. Prvá časť tohto apokalyptického hororu/sci-fi bola neuveriteľne úspešná, len za prvý týždeň si ju...

Bude sa film Rýchlo a zbesilo 9 odohrávať vo vesmíre? Herec zo série to neúmyselne potvrdil

Existuje len jedno miesto, kam sa môže (dnes už akčná) séria Rýchlo a zbesilo posunúť. Od roku 2001 sme sa naprieč ôsmymi filmami a...

Far Cry 6 prichádza s prvou ukážkou, herec zo seriálu Breaking Bad bude hlavným záporákom

K početným únikom informácií z vývojárskeho štúdia Ubisoft za posledných pár dní sa radšej vyjadrovať nebudeme. A to sme ani netušili, že leak krátkeho...