Trilógia, alebo to najlepšie z filmových trilógii – časť 2.

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

5 trilógií, ktoré sa oplatí vidieť

Môžete si všimnúť, že sa jedná už o druhú časť. To preto, lebo tie absolútne najlepšie trilógie sme už spomínali. A keďže článok mal tak nesmierny úspech a dokázal získať najväčší počet dislikov zo všetkých článkov na webe rewind.sk, [za čo čitateľom nesmierne ďakujem] rozhodli sme sa Vám teda priniesť pokračovanie. Síce to nebude 5 najlepších trilógii, aké kedy ľudstvo spatrilo, no bude to 5 trilógií, ktoré sa oplatí vidieť.

Ocean’s trilogy

Táto trilógia je môjmu srdcu veľmi blízka, aj vďaka tomu, že sa dá pokojne stráviť aj so slovenským dabingom. Naozaj, ak zapnete nejakú slovenskú televíziu, nečakáte, že ten film, ktorý tam beží bude dobre nadabovaný. Každopádne, trilógia sa odohráva okolo lupiča Dannyho Oceana a jeho party zlodejov. Elegantnej bandy zlodejov so zmyslom pre humor, štýl, precíznosť a peniaze. Steven Soderbergh vytvoril trilógiu o zlodejoch s precíznou kamerou, dokonalým výberom hercov a štýlovou hudbou, ktorá presne zapadá do tejto skladačky. Veď predsa, s hercami ako George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Casey Affleck, Andy Garcia či Vincent Cassel to musí byť dobré aj keby to naozaj Steven Soderbergh nechcel. Trilógia vznikla podľa pôvodného filmu Ocean’s Eleven z roku 1960 kde si zahral napríklad Frank Sinatra. Čo je zlé je fakt, že režisér Gary Ross sa rozhodol, že by to chcelo obnoviť, no v ženskom prevedení. Výsledok sa nazýva Ocean’s Eight. Úplne chápem, prečo ich je iba osem. Kto by chcel pošpiniť tak legendárnu trilógiu.

Oceans-11
Zdroj: Goliath.com

Cornetto’s trilogy

Cornetto’s trilogy je čosi ako Dollar’s trilogy. 3 filmy, ktoré majú spoločného režiséra a hercov. No v Cornetto’s trilogy, v tom je ešte o čosi viac. Všetky tri filmy sú prepojené jednou špecifickou vecou. Cornetty. Všetky tri filmy natočil Edgar Wright. Vo všetkých troch filmoch bola hvieznda dvojica Simon Pegg a Nick Frost. A všetky tri filmy boli svojim spôsobom bizarné komédie. Všetko sa začína filmom Shaun of the Dead a.k.a zombie apocakalypsa podávaná anglickým spôsobom. Trilógia pokračuje asi najlepším dielom s názvom Hot Fuzz. Po tom, čo je Nicholas Angel [Simon Pegg] až príliš dobrý mestský policajt, je presunutý na vidiek. Na vidiek kde to vyzerá, že žiadna kriminalita nie je. Ale samozrejme pravda je iná. Simon spozná Nicka, oni spoznajú miestnu sektu, a sranda sa začína. Posledný film s názvom The World’s End je o partii priateľov, ktorý zas a znova idú raz prekonať zlatú míľu [To znamená, že na trase jednej míle musíte vypiť 12 pív v 12 krčmách]. No stane sa to, že stretnú mimozemšťanov. Všetky tri filmy sú vtipné, parádne, a spája ich cornetty.

three flavours cornetto trilogy
Zdroj: purpleturtle.com

Star Wars IV, V, VI

Nikomu netreba predstavovať pojem Star Wars. Myslím, že aj vaši dedkovia a babky poznajú Star Wars. A zaručene to budú poznať aj vaše vnúčatá [Teda, ak ich chcete vychovať na dobré filmy]. Star Wars je absolútna legenda. Značka, ktorá zarobila len samotnému Georgovi Lucasovi takmer 4 miliardy dolárov. Star Wars je všade. Všade kde sa pozriete. V kine. V obchodoch s náradím. V obchodoch s oblečením. V obchodoch s hračkami. Star Wars: Episode IV – A New Hope predstavovalo revolúciu vo svete kinematografie. Predovšetkým v oblasti vizuálnych efektov. Týmto filmom sa začala nikdy nekončiaca éra Star Wars fanúšikov. A vlastne, myslím, že nie je potrebné bližšie špecifikovať túto pôvodnú trilógiu, sami okolo seba vidíte, aký veľký rozmach Star Wars nadobudol. K tomuto môžem povedať len toľko, že ak ste ešte nevideli pôvodnú trilógiu Star Warsu, tak to rýchlo napravte. A napravte to celým Star Wars universom.

Star Wars
Zdroj: screenrant.com

Toy Story

Toy Story je láska všetkých pohlaví a všetkých vekových kategórií. Na Toy Story sa nedá pozerať a nevypustiť slzu. Je to jednoznačne môj obľúbený animák. Toy Story zase predstavoval revolúciu v animáciách. A nie len v tom. Revolúciu vo vnímaní animákov. A roztriedil animované filmy na dobré a zlé. Nastavil hranicu, ktorá sa len ťažko prekonáva. O Toy Story sa píše pomerne ťažko, pretože každé zhliadnutie bolo vzhľadom na to, že je to animák až nademocionálne. A aj keď nie je úplne pravda, že Toy Story je trilógia, pretože existujú aj nejaké bočné „kraťasy“, no v konečnom dôsledku je to len dobré, pretože Toy Story nie je nikdy dosť. Dúfajme, že tento článok nevydrží na tomto portále do roku 2019, pretože vtedy už by mal byť Toy Story 4, čiže informácie v tomto článku budú irelevantné.

Toy Story
Zdroj: screenrant.com

Spider-Man

Spočiatku som sa chcel vyhnúť komiksovej trilógii z dôvodu, že medzi komiksovkami Dark Knight prevyšuje nad ostatnými. Ale nedalo sa inak. Sam Raimi spravil Spider-mana so štýlom. A nech si vraví každý čo chce, že Andrew bol lepší než Tobey, a podobne, ale pre mňa Tobey so svojim tupým výrazom na tvári navždy ostane najlepším Spider-manom. Tobey Maguire bol tak dobrý Spider-man, a tak divný, a tak superhrdinský, že to bolo až divné. Zo všetkých Spider-manov bol tento najmenej komiksový. Ale veď prečo by mu nemohla ísť pavučina z ruky? Tohto Spider-mana by som dokázal aj prirovnať, že je to niečo ako Dark Knight v D.C. Nie je podľa komiksu, ale je úžasný. Uvidíme čo ešte predvedie Tom Holland, ale povedzme si, už by to Marvel s tým obmieňaním hercov mohol skončiť.

Spider-Man
Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -